Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Újra divat a verés? "ÁÁÁÁÁÁÁÁ...

"Újra divat a verés? "ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

Figyelt kérdés

Éppen ma olvastam az alábbi cikket: [link]



A tisztakezek.info-s kérdést olvasva gondoltam én is megosztom veletek. Döbbenet milyen emberek vannak!

( http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


2011. febr. 4. 15:04
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Na nézd, erre kezdhetünk érdemi eszmecerét.

Eizonyára van gyermeked , és tapasztalatod is.

A gyereknevelé egy tudomány. Értelmes, (nem 3 diplomás!) anyukák ezt tudják, érzik. Az enyém most kezd a dackorszakba lépni. A legtöbb hisztijén tényleg csak mosolygok. Pont ma délután hisztizett és a földre dobta magát, mert alvás helyett "rajzolni" akart (Nagyon álmos volt, de küzdött). Lent volt a földön, én meg mondtam neki nyugodt hangon, hogy jól van szívem, majd szólj ha álmos leszel! ---éés elaludt a szőnyegen:)

Szóval nem vagyok egy "akkor is akkor is, de akkor is alszol!" anya. De vannak esetek, amikor valahogy "nem csak hanggal) hanem pl. egy enyhe kézrepacsival lehet jelezni, hogy "azt nem szabad". Nagyon szeretik próbálgatni a határokat, de azért mi húzzuk nekik meg a vonalat. No meg tegye már fel a kezét és írjon olyan anyuka (akinek nagyobb a gyereke pl. 2 évesnél) hogy egy-két suhintás a popóra vagy a kézre nem fordult elő vele.De ez nem verés . Még agressziónak se mondanám!

Helytelen ütni egy gyereket, de épp olyan helytelen meghagyni neki a lehetőséget a "felelőtlen" szabadságra.

Ugye imerjük a történetet?

Buszon ugráló, kiabáló gyerek, anyuka csak mosolyog. Néni szól kedvesen, hogy "anyuka, tessék már kicsit rászólni" anya döbbenten néz, kikéri magának "Maga pont ne mondja meg nekem hogy neveljem a gyerekem!"

erre egy skinead kinézetű srác kiveszi a rágógumit és réteszi a nő homlokára, emigyen szólva: "engem is így neveltek".

Szóval azért kiélesíteni így a dolgot, hogy a kézrepacsi MÁR agresszió, az nem gyakorlati , hanem elméleti séma.

2011. febr. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

[link]


Keresgéltem a tiszta kezek után, és minden jel arra mutat, hogy kamu. Hála az égnek!


Megdöbbentő és szomorú ez az egész. Meg hogy egyáltalán valaki ilyennel poénkodik...

2011. febr. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%
Ha ennyire kiélezed a helyzetet, akkor mondd meg nekem, hogy kik azok, akik viszont agresszívvá, n e adj Isten gyilkosokká válnak? No nem a liberálisabb nevelést kapott gyerekek, hanem azok, akiket ütöttek a szüleik. Akkor már inkább nyomjon egy rágót a fejemre egy skinhead, mint hogy megverjen és megöljön. Szerintem van különbség.
2011. febr. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és ha már itt vaguynk atmánál. Felemelni a hangot, az akkor agresszió előszele ugye? Vagy ezt lehet? Vagy nem lehet és bezony vannak olyan teljesen türelmes anyukák, akik sose emelik fel a hangjukat és nyugodtak? Milyen nyugtatót szednek, tessék már megosztani!?:)

Szóval nem elferdíteni akarom a kérdést, de azért ne abból induljunk ki, hogy a gyereknevelésnek nincs eszköze, vagyis van, de az a legmélyebb nyugalom. (Főleg ebben a mai világban. )

2011. febr. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
0%
Még azt hozzátenném, hogy nem egyféle szexuális abberációt okoz csak az ártatlannak vélt fenékre csapás. Ha gonodolod, elmesélem hogy működik, de gondolj csak bele és rájössz.
2011. febr. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

A buszos történet csak egy példa.

A túl liberalista álláspont lehet ugyanolyan rossz, mint az agresszió.

Tma vége a részemről.

Viszont ezek a "tiszta kezek" engem is nagyon felkavart. Ez amiben egyetérthetünk, hogy borzasztó. De remélem, tényleg csak kamu.....

2011. febr. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Na basszus! Szexuálisan aberráltak lesznek a gyerekeim, mert évente 2x ha már igazán nagy marhaságot csináltak, akkor rácsapok a fenekükre. :D

Engem még szíjjal vertek, mégse lettem szexuálisan aberrált! Bár annyit és úgy kaptam volna én is, mint az én gyerekeim!

Én is úgy gondolom, NEM verés egy legyintés a kézre, vagy az, ha az ember ráhúz a fenekükre. Nem mindennapos, és nem is rendszeresen bevett nevelési eszköz nálunk, de van ilyen, és bár mindenki ennyit bántaná a gyerekeit.

2011. febr. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
46%

Nyilván nem attól lesz baja, ha évente 2x a fenekére csapsz, nem kell ennyire kiforgatni semmit. ::))


Csak azt nem értem tényleg, hogy miért szégyen azt elismerni, hogy a kézre/fenékre csapás igenis agresszió. Nem értem.

2011. febr. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Egyébként a felháborodottaknak: az oldal kamu, sima vírusmarketing.
2011. febr. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Kedves 15.12-es és 57-es hozzászóló! A cikk nem arról szól, hogy néha ráütnek a gyerek kezére, hanem az egész gyereknevelést alapozza a fenyítésre és bántalmazásra! Szerintem a kettő nem ugyanaz! Sőt!
2011. febr. 4. 17:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!