Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet felkelteni egy...

Hogy lehet felkelteni egy nagyon alvós 2 hetes csecsemőt? Baj ha este felé egyre kevesebbet eszik? Mit tegyek ha keveri az éjszakát a nappallal?

Figyelt kérdés
2011. febr. 4. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az nem baj ha estefelé egyre kevesebbet eszik, ha megvan a normális sulya nem koraszülött, akkor nem alussza át az éhséget, semmi baja nem lesz, tudja már mennyi "ennivalora" van szüksége. Azt nem tudom, hogy lehetne megforditani, talán kapsz itt jo választ, ha nem kérdezd meg a védönöt, neki tudnia kell. :)
2011. febr. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2011. febr. 4. 19:52
 3/9 anonim ***** válasza:

De miért akarod felkelteni?

Igen, vannak gyerekek, akik egy darabig keverik az éjt a nappal. Nemsokára majd jól tudnak tájékozódni.


Az én védőnőm azt mondta, kb. 5 óra alvás után ébresszem fel, de csak az evés, vagyis a folyadékbevitel miatt.

Annyit nagyon ritkán alusznak egyhuzamban.

2011. febr. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Még egy darabig keveri a napszakokat, idő kell, hogy átálljon. Nincs ezzel semmi gond. Ha van elég pisi kaki, akkor nem gond, ha estefelé kevesebbet eszik. De ha aluszékony az bizony a folyadékhiány jele is lehet. Ha szopizik vagy tápszeres, pluszban próbálj egy kis vizet is adni neki, hogy ne sűrűsödjön be a vére. Nekünk is ez volt a problémánk. Etess sűrűbben még ezt tudom tanácsolni.

Nekünk nem, hogy előtte keltegetni kellet, szopi közben is bealudt állandóan. Hogy hogyan ébresztgettük, úgy ahogy a kórházban tanácsolták, pici csipkedés (finoman) vizes zsepivel törölgettük az arcát, a haját is mondták, hogy húzzuk, de az kimaradt.

2011. febr. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
* ez a nappalra vonatkozik.
2011. febr. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A haját húzgálni és csipkedni??? Ezt a kórházban mondták???


Én maradnék a simogatásnál, ha mindenképpen ébreszteni kell.

2011. febr. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A kórházban igen, ennyi volt a csecsemősök tanácsa...
2011. febr. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Atyagatya. remélhetőleg az anyai ösztön nem engedi, hogy valaki ennek fogadjon szót.
2011. febr. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszöntem a válaszokat.

Egyébként nekem is azt mondták a Kórházban hogy húzogatni kell a kis haját, de olyan rossz volt azt csinálni, meg egyébként sem kelt fel rá a kisfiam.

2011. febr. 5. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!