Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért néznek rám furcsán a...

Miért néznek rám furcsán a rokonok, ismerősök?

Figyelt kérdés

- Nem adok még neki csokit.

- Tápszert eszik és nem tejet.

- Nem eszik zsíros, főszeres ételt.

1 éves.


Tudom, hogy pl. 20 éve nem ez volt a szokás, de ne menjünk már vissza az őskorba.


2011. febr. 5. 00:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Rám nem néznek furcsán, pedig én is így csináltam. 13 hónapos korától kapott tejitalt a tápi helyett reggel is és este is. Tejet még mindig nem adok neki, pedig már 16 hónapos elmúlt. De tavaszig még maradunk ennél mindenképpen. Csokit nemrég adtam neki először túró rudi formájában, és nem kellett neki, kiköpte. A belsejét szereti, de a csoki nem csúszott. Akkor most tömjem meg vele?

Soha nem főzök-sütök zsírral, és fűszerekkel is csínján bánok a saját ételeinknél is. Én nem hiszem, hogy ezzel rosszat tennénk...

2011. febr. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Nem kell visszamenni az őskorba,de nem is kell nyápic gyereket csinálni aki később mindenre allergiás lesz.

-nem adsz neki csokit..OKÉ,megértem,hiszen már ebben a korban is romolhat az a fog ami még ki sem jött..De egy kicsike neki sem fog ártani.

- Tápszert eszik és nem tejet Ezt mondjuk nem értem.Anyatej helyett adsz neki tápszert? Mert azért nem árt ha tejet is iszik..Sok vitamin van a tejben is.

- Nem eszik zsíros, főszeres ételt. Na ezt megértem.1 évesen még nem kell ilyenekkel tömni,és nem is szoktuk.

2011. febr. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

En pont igy csinalom mint Te.

Kulon fozok a babamnak.Csak anyosom nem tamogatjs ezt.Aposom nem erti az egeszet.Apukam elfogadja, Anyukam egeszsegugyis igy tamogatja.


off:

"- Tápszert eszik és nem tejet Ezt mondjuk nem értem.Anyatej helyett adsz neki tápszert? Mert azért nem árt ha tejet is iszik..Sok vitamin van a tejben is. "


Gondolom azert kapott alapbol tapszert, mert mar nem volt anyatej.Tehat a bolti tehentej helyett kap tapszert.

Az en vedonom szerint amig lehet ne kapjon tehen tejet a babam, mert fajidegen feherje es nem jol emesztheto szamunkra.

A tapszert, pedig kulon babaknak fejlesztettek ki es tele van vitaminokkal.

Mivel en nem vagyok orvos (az orvos is azt ajanlotta, hogy meg ne kapjon tehentejet a babam), es nem is ertek ehez a temahoz, igy nyilvan rajuk hallgatok.

2011. febr. 5. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Hogy miért néznek rád furcsán a rokonok? Valószínűleg ugyanazért, amiért az én anyám illetve húgom (16 és 13 éves gyerkőcei vannak) néz rám, amiért a 13 hónapos lányom felkeléskor és lefekvéskor tápszert iszik és nem tejet vagy kakaót. Meg azért, mert nem akarok neki tejszínhabot adni, meg mákos sütit, meg kekszet, meg ilyen olyan édességet, főleg nem akkor, amikor a rendes kaját nem akarja megenni. 15-20-nagyon sok évvel ezelőtt a dolgok másképp voltak, akkor korábban kezdték a hozzátáplálást és az 1 éves babák már szinte mindent ettek. Akkoriban a tej látott még tehenet és talán 1 vagy 2 féle tápszert volt csak kapható. Hidd el, nem vagy egyedül ezzel a problémával. Én nap mint nap megküzdök az anyámmal ami a baba étkezését illeti. Ha a lányom nem akar rendesen főzeléket enni, vagy bármi egészségeset, amit főztünk, akkor az anyám megtömné banánnal, keksszel meg krémturóval, így ilyen sorrendben egymás után, csakhogy ne maradjon éhes az a gyerek.

Vagy foglalkozol vele és állandóan ezen idegesíted magad, vagy egyik füleden be, a másikon ki. Ne törődj velük, csináld úgy, ahogyan a szíved diktálja.

2011. febr. 5. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

Leginkább a második válaszolóval értek egyet, bármennyire is lepontozták.


Ne adj neki csokit naponta persze, én se adok, de azért a csoki is kell a gyereknek, nyugodtan olvass utána, hogy még a nagy okosok szerint is kell a csoki a gyerekeknek. Nem naponta táblaszám, de ha hetente megeszik egy

kockával, nem lesz baja tőle...


Az már bebizonyosodott ismét, hogy a zsírral való főzés sokkal egészségesebb, mint az olaj. Ennek is érdmes utána olvasnod. Nem arról van szó, hogy tocsogjon az étel bármelyikben is és nem kell töltött káposztával tömni vagy épp chillis babbal, de azért nem ártana lassan hozzászoktatni az ízekhez is, mert később fogod bánni.


Tápszer. Igazából még nem annyira nagy, hogy ne ihatná, bár én 1 évesen már rendes tejet adtam neki, az én fiam a tápszert rühellte. Az nagyobb gáz szerintem, ha még két évesen is a tápszeren nyammog, ezzel szerintem még nincs gond.


Persze, húsz éve nem ez volt a szokás, meg két éve sem. De az viszont szerintem örök igazság, hogy amiket nem kap meg egy gyerek 1 éves koráig, azokat az ételeket sokkal nehezebben fogja megkedvelni és a szervezete is befogadni.

Én amúgy nem eröltettem soha semmit, de amikor kinézte vagy épp kikapta a kezünkből a kaját, megkóstolhatta. Ha nem ízlett neki, úgysem ette meg.


Még a csokihoz egy kis eszmefuttatás: keresztfiamnak nem engedik a csokit otthon a mai napig (3 éves), aztán ha egyszer-egyszer pl. hozzánk is elszabadul, akkor meg nem győzi lopkodni (tudja hol tartjuk) és tömni magába az édességet. Ennek sincs sok értelme szerintem.

2011. febr. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

nem kell visszamenni az őskorba, valóban jó pár évvel ezelőtt más volt a szokás, úgymond trendi, és 20 év múlva is más lesz, így lehet, hogy lányainkra, fiainkra mi fogunk majd furcsán nézni.

szerintem a táplálásban is az arany középutat kell megtalálni. gy pl. jó ha a gyerek hozzászokik a felnőtt ételekhez, de nem kell leszoktatni a főzelékről, pl. ha bölcsibe kerül a gyerek, ott a hét 5 napjából legalább 3-szor főzelék van ebédre.

a nasi is kell, lehet találni egészséges kis falatokat, mint pl. kölesgolyó, vagy én a Spar-ban találtam laktózmentes gesztenyés rudat, MArci a neve, azt szoktam adni a lányomnak, de KArácsonykor lecsúszott egy kis szaloncukor is. egyébként szigorúan evés után kap édességet, tehát desszertként, két evés között max. köles golyó.

a tejjel én is várok, mint oly sokan, de másfél évesen muszáj lesz kipróbálni, mert ősszel megy bölcsibe, ott kapnak tejes dolgokat. persze, ha allergiás lenne akkor nem, de egyébként igen.

rám nagyon nem néznek furcsán, mert kategórikusan kijelentettem, hogy mit ehet a lányom és mit nem. sokat vigyáznak rá a nagymamák, elfogadták, hogy mindig a kikészített ételt kell odaadniuk kis unokájuknak, és kész.

megjegyzem elég sokat fáj a lányom pocija, sokat pukizik, így nem volt nehéz megértetni pl. nagyszülőkkel, hogy miért nem kap babot, lencsét, illetve zsírosabb ételeket, ráér még ezeket enni egész életében.

nem hiszek abban, hogy ha 1 éves koráig nem kóstol valamit, akkor azt később nehezebben szereti meg. szerintem mi sem kaptunk annak idején olivabogyót, meg kagylót, nem kergettek bennünket az asztal körül kaszinó tojással, tengeri hallal, de sült báránybordával sem, mégis ezeket az ételeket megismerjük később, és megszeretjük, vagy nem.

2011. febr. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Rám is furcsán néznek a rokonok.Ezek alatt értem az én szüleimet, és a férjem szüleit.

Az én anyukám abszolult nem ért egyet ezekkel a dolgokkal(mert hogy én már 2 hónapos koromtól tejet kaptam...stb)

Anyósék a 11 hós babámat egész nap csokival és nápolyival tömik, de amikor 9 hónaposan meglátta, hogy körtét adok neki, akkor rám szólt, hogy azt még nem ehet,mert aprómagvas :D(ő se adott a gyerekeinek)

Eddig mondta, hogy adjak már neki tejet,mert már 11 hónaposan innia kéne.Mondtam nem, még várok vele 1-2 hónapot, majd egy éves kor után.Még aznap megnéztük együtt a babavilágot a tv-ben, erre:Nehogy agyjak neki ám tejet, ráérek vele még :)

2011. febr. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

bocsi de nem olvastam el az összes választ,de örülj neki hogy csak furcsán néznek rád :D

Hallottad volna anyám,2 hónapos volt a kislányom,miért nem főzök neki krumplit és répát a levesbe,mert az öcsém anno 23 éve :D nem ette meg a tápszert és neki nem volt más választása.

Nekem volt mert az enyém megette.

És láss csodát,1 éves és csak este eszik már tápszert.Jó én nem úgy csinálom ahogy Te de ez szerintem most mellékes.

Én úgy gondolom csináld úgy ahogy jónak látod,ahogy a babád igényli.Te vagy az anyja Te tudod mi jó neki és mi nem.És nem kell velük foglalkozni én is azt tettem.

2011. febr. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Tápszert azért kap és nem anyatejet, mert már nincs tejem 8 hónapos kora óta! Tejet, pedig majd fokozatosan fogom neki adni, mert pl. már felesben kapott tejbegrízt!


Csokit pedig ráér még enni egy ennyi idős gyerek, a túró rudi belsejét eszi, arra is ragad valamennyi csoki, úgyhogy már kapott, de ebéd helyett nem azt adok neki, mint egy ismerősöm apja! Hiába nem eszik 6 évesen semmit mást, akkor is megkapja, és követeli, na ez függőség.


Zsírosat pedig nem adok neki, csak ha olyat főzök, ami az ő kis gyomrának nem árt, na akkor nem főzök neki külön, de már kóstolt kolbászt és tepertőt is!


Csak elsietni sem akarom! Mindent megeszik és nem válogatós, mint az ismerősöm gyereke aki 1,5 koráig csak szinte szopott, nem főzött neki külön, pedig egészségügyben dolgozik!

2011. febr. 5. 19:45
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

Én nem néznélek furcsán,mert te tudod mi a jó a gyermekednek.Ha úgy érzed nincs itt az ideje,hogy tejet vagy csokit adj neki,akkor úgy jó ahogy gondolod..

Én nekem már 18 évesek az iker (fiúk) és én még másképp gondoltam a dolgokat.Talán mert amikor a srácok voltak kisbabák nem volt ennyi választék tápszerből,vagy talán azért mert egészségesebbek voltak a gyümölcsök,zöldségek(nem mesterségesen felpumpáltak)

Az egyik fiam például 4 hónaposan imádta a májkrémet.A másik ma sem szereti.

Én 9 hónapos korukig szoptattam őket,mivel már foguk lett és haraptak így le kellett állnom vele.Így elkezdtek enni szinte mindent.Idővel rájöttünk melyik srác mit szeret nagyon és mit nem.De ez nem azt jelenti,hogy ha nem ettek ebédet akkor tömtük csokival őket.Ilyen sosem volt.Nem főztem túl zsírosan sem,de nem főztem külön nekik.Az egyik fiam 1 évesen imádta a bableves,és ha azt főztem akkor ő is kapott.Villával összenyomkodtam a zöldségeket,babot,és kis bablevessel tálaltam neki..Ahogy most mondanánk "két pofára ette" A másik fiam 1 évesen imádta a madártejet..

A leveseket is imádták,legyen az borsó leves,grízgaluskaleves vagy húsleves..

Másfél évesen már csipegettük a hurkát,kolbászt is..imádják. Az ikrek édesszájúak.De mint írtam ez nem azt jelentette,hogy már kicsiként túl zsírosan ettek volna,szalonnát ettek volna,vagy tömtük volna édességekkel.Voltaképpen 1 évesen már adtunk mindent,és amit kiköptek,és hevesen tiltakoztak azt később nem adtuk..

Ma 18 évesek az ikrek.Mindketten makkegészségesek.Sportolnak,ritkán voltak betegek.Igazából soha nem voltam olyan helyzetben,hogy az ágyuk mellett üljek és aggódjak a betegségük miatt.Semmire nem allergiásak.Az egyik fiam Rendőrtiszti főiskolára megy a másik tűzoltó akar lenni..Pedig mindkettőnek már 1 évesen adta minden ételt amit mi is eszünk.

De én ilyen vagyok,én ezt tartottam helyesnek..Ha te úgy gondolod,hogy a gyermeked minél később ismerje meg az ételek ízét,akkor biztos,hogy a ti esetekben ez a jó módszer..Ezen kár vitázni bárkivel is,hogy mi a jó..

De tény az,hogy minél korábban érintkezik a gyermek az ételekkel annál jobban ellenállóbb lesz velük szemben.

Ahogy régen mondták,annál erősebb lesz a gyomra..később a vasat is meg tudja emészteni..

Egy szónak is száz a vége,mindegy mikor mit eszik a gyermek a legfontosabb az egészsége..

39/N

2011. febr. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!