Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos lesz a kisfiam,...

11 hónapos lesz a kisfiam, csak kuszik, nem mászik, lépeget butor mellett! De nem mászik! Ismerősök azzal ijesztegetnek hogy ez nagy probléma lesz később! Nagyon megijedtem! Bármit csinálok akkor se mászik! Mi lesz igy?

Figyelt kérdés
2011. jan. 17. 09:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Barátnőm kislányánál ugyan ez volt, elvitte Dévényi tornára, és már az első alkalom után volt változás, azt hiszem, mindössze 3x voltak, és mászott a kiscsaj. Tehát nem katasztrófa, de biztosan nem ok nélkül mondják, hogy a mászás ne maradjon ki. Szerintem vidd el Te is, az a pár alkalom nem nagy összeg, és megér annyit, hogy véleményt mondjon egy hozzáértő.
2011. jan. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

A mozgásfejlődés kicsit olyan,mint a házépítés, egymásra épülnek az elemei. Az idegrendszer fejlődésében nagy szerepet kapnak a különböző mozgásformák. A nem mászó babák elég nagy százaléka lesz a későbbiek folyamán részképességzavaros. Talán bizonyíték erre az, hogy ha valamilyen tanulási zavar miatt felmérik a gyereket, az első kérdések között van, hogy mászott-e?

A Dévény módszer tényleg nagyon jó, általában 2 alkalom alatt "berakják" a mászást. Csak gyorsan kell cselekedned, mert ha elindul, már nem lesz hajlandó mászni.

Amúgy nem törvényszerű, amit leírtam, a barátnőm kislánya sem mászott, most ötödikes, és kitűnő tanuló, jó tornász.

2011. jan. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
92%
Szerintem nem katasztrófa, nekem a két nagylány egyáltalán nem mászott.Semmi fejlődési rendellenesség nemvolt nálluk.11 hónaposan már mentek.
2011. jan. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Nembaj, ha nem mászik. Elég ha vagy kúszik, vagy mászik, vagyis a lényeg, hogy akármilyen formában is, de ha megvan a váltott kéz/láb mozgás, akkor tutira rendben van minden. :-)
2011. jan. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
bal kéz és jobb láb igy zajlik a kuszás!mindenhova eljut!de inkább állni szeret és pakolni:)
2011. jan. 17. 10:00
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
9:55 újra, bocsi, azt elfelejtettem írni, hogy az idegrendszer megfelelő fejlődését mutatja, ha a babád képes koordinálni a mozgását ilyen formában, tehát képes a váltott láb/kéz "technikára". Szóval, nem az a lényeg, hogy ezt milyen pózban teszi. Ha fizikailag nem képes mászni, tehát felnyomni magát stb., az már más téma, az utalhat izomgyengeségre, de annak nincs köze az idegrendszer fejlődéséhez.
2011. jan. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
9:31 vagyok. Vitába szállnék azzal a válaszadóval, aki szerint elég a váltott kéz láb technika. A legnagyobb fiam diszes gyerek és nála szakemberrel erősen kiveséztük ezt a kérdést. Én általában a jobb félni, mint megijedni elvet vallom. Nem sok az a 2-3 alkalom torna, nehogy később derüljön ki, mekkora szükség lett volna rá.
2011. jan. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

szia

nekem 14 hónapos fiam van, aki szintén csak kúszott jártunk gyógytornára és 13 hónaposan kezdett el mászni azóta is mászik, ritkán lépeget, 12 hónaposan fel állt. A gyógytornász szerint semmi baja nincs, picit lustibb, de ő azt mondta a mászás fontos, hogy meglegyen. szerinte 18 hónapos koráig kell elindulnia - remélem tudtam segíteni, egyébként ez az egyik legjobb dévényes, ha gondolod megadom a számát

2011. jan. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Igen légyszíves add meg!:)
2011. jan. 17. 12:30
 10/16 anonim ***** válasza:
66%
Lehet, hogy Én a kivételek közé tartozom, de Én pl. életemben egy centit sem másztam, se nem kúsztam, ráadásul 14 hónapos voltam már, mikor először felálltam, 16 hónaposan kezdtem csak önállóan járni, aggódtak is értem rendesen, de akkor még nem volt ilyen, hogy Dévény, meg bármi gyógytorna. Soha nem voltak tanulási nehézségeim, 5 évesen már olvastam (nem tanítottak!), kitűnő tanuló voltam világ életemben úgy, hogy sokat nem tanultam otthon, 2 diplomát szereztem, és semmi bajom, sem mozgás, sem idegrendszer szempontjából. De persze, jobb félni, mint megijedni, Én is hordtam Dévény tornára kislányomat, pedig Ők maguk mondták, hogy semmi baja, de azért szorgalmasan hordtam. Igaz, Én a helyi korai fejlesztőbe jártam vele, ingyen volt, csak papírozni kellett kicsit, ezért róluk nem gondoltam azt, hogy csak lehúznak. Mindenesetre, azt gondolom, hogy ez is csak egy új divat, hogy egészséges gyerekeket is ilyesmivel nyaggatnak a szülők, velem együtt. Bepánikolunk, mert a gyerekünk 6 hónaposan nem mászik, 1 évesen nem jár stabilan, és ezt remekül kihasználják egyes szervezetek, és ezen témával foglalkozó "szakemberek".
2011. jan. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!