Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos kortól tettétek...

Hány hónapos kortól tettétek le a babáitokat a földre, szőnyegre?

Figyelt kérdés
Az én kisfiam már 8 hónapos, de egyelőre csak a hálószobában terítek le egy plédet, azon játszik. Viszont ez csak úgy megoldható, ha én is mellette vagyok, hogy tudjak vigyázni is rá. Napközben viszont rengeteg dolgom van a nappali-konyhában (mosás, főzés, takarítás stb), viszont oda még nem merem letenni, mert van egy kiskutyánk (8kg), aki amúgy barátságos, a légynek nem ártana, de higiéniai okok miatt mégis tartok még ettől. Ha pedig a járókába teszem, akkor elkezd sírni. Mit csináljak?
2011. febr. 5. 13:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Kár, hogy a járókában nem szeret lenni, mert a legjobb megoldás lehetne. Kedvenc játékkal nem maradna el ott mégis?

Amúgy az enyém is abban volt 13 hónapos koráig. Mindent meg tudtam mellette csinálni.

2011. febr. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én 3 hónapos kora óta letettem a nappali-konyhában a szivacs szőnyegére és azóta is ott játszik,amikor elvan. A te helyedben nem tenném le a kutya miatt. Szeretem az állatokat, bennt is, de legalább kis babáknál ne a házban legyen az a kutyus. Szegény gyerkőcnek már kúszni, forogni, ülni kellene a szőnyegen. Jobban tudna játszani akkor is,ha te mosogatsz. Miket tud már a babád? Nem lehetne a kutyust kitenni? Inkább a kutyát nézed és nem a gyerkőcödet?
2011. febr. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is 3-4 hósan tettem le a földre :) Mert a láynom sehol nem maradt el!Se járóka, se játszószőnyeg, se pihiszék, még a hordozója volt a legjobb!

Így én vagy kendőbe tettem, vagy a földre!Ha nem volt dolgom, akkor az ágyon játszottunk, de akkor is feküdt!Mármint a nagyágyon!Mi a kiságyat is csak aludni használjuk születése óta!Elvégre én sem egész nap a hálószobában vagyok! :)

2011. febr. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Természetesen a gyerekem a fontosabb!!! Csak sajnos nincs lehetőség arra, hogy a kutya kinn legyen, mivel lakásban vagyunk. A kutya már 8 éves. Az egyetlen megoldás az lenne, ha elajándékoznám a kutyát, de nincs kinek, idegennek pedig semmiképp nem szeretném...

A kedvenc játék dolog néha beválik, de nem túl hosszú ideig, és sajnos nem mindig. A hálóba amúgy a kutya nem megy be, de mivel nagyon pici a lakás, nem tudok máshol neki helyet csinálni, mint a nappaliban... szóval teljesen tanácstalan vagyok.:(

2011. febr. 5. 15:50
 5/14 A kérdező kommentje:
amúgy a kisfiam már nagyon sok dolgot tud. Mászik előre-hátra irdatlan sebességgel (ezért lenne jó, ha tudna mászkálni a lakásban), magától felül, és sokáig ül... már néha próbál magától felállni! Szóval azért nincs korlátozva a mozgásban, mint ahogy írtam is a babám a legfontosabb, és sokat foglalkozom vele, sokat mászkál a hálóban stb... ezért gyakran el is marad a házimunka...
2011. febr. 5. 15:53
 6/14 A kérdező kommentje:
persze a legalapvetőbb teendőket megcsinálom ha törik, ha szakad (porszívózás, felmosás, rendrakás). de szeretnék már "igazi" házimunkát is végezni, hogy minden csillogjon-villogjon, ki legyen vasalva stb.
2011. febr. 5. 15:56
 7/14 anonim ***** válasza:
Ez most sokakat megfog botránkoztatni de probáld ki!ha kimész a konyhába vidd a babád is és a kutyát is hivd ki hidd el nem lesz gond,mert a kutyád elég koros a babád meg pici szoval a kutyád élvezni fogja hogy vigyázz a babádra a babádat pedig az a kutyus nagyon érdekli majd!onnan merek ilyenbe tanácsot adni hogy nekem 9 honapos babám van és egy 11 éves pincsi 5 honapos volt a drágám mikor egymás mellé letettem a kettöt és azota annyira nem hadják ott egymást hogy a kutya elmenjen inni!ha a törpém alszik a kutya lefekszik az ágya mellé,ha idegen menne a gyerekhez a kutya oda ül mellé és minden mozdulatára figyel!volt hogy a kutya "mentette" meg a teritö lerántástól a picimet!szoval engedd össze öket nem lesz gond!a szemed sarkából figyeld a reakciot és mond el mind kettönek hogy vigyázzanak egymásra hidd el megértik majd!bizz a kutyádban is és a babádban is!meg persze magadban is!nem lehet mindig a gyerek a háloban te meg nem halogathatod a házimunkát!hajrá sok sikert!
2011. febr. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Jajj, de jó, hogy van valaki, aki hasonló cipőben jár, járt, mint én... szóval sztem kipróbálom, viszont az érdekelne, még, hogy te nem féltél attól, hogy a kutyusos kezét aztán a szájába veszi? Én ettől tartok leginkább, vagy ettől nem lesz semmi baja már ilyen idősen? Te ezt hogyan oldottad meg? Kíváncsi vagyok nagyon, mert sztem is tök jól kijönnének, már próbáltak barátkozni, viszont eddig mindig közbeléptem! Amúgy az én kutyám is egy tünemény, nagyon jóindulatú, szófogadó, eddig soha nem volt vele semmi probléma!
2011. febr. 5. 16:30
 9/14 anonim ***** válasza:
viccesen irva :sose tudni mitöl nö a gyerek!a szörös kéz nem gond ha a kutya nem érintkezik szeméttel kutyagumival más állattal hasonlo tényleges korokozokkal!ha hullik a szöre legyél ovatosabb és mosd sürübben a törpe kezét és arcát tiszta vizzel!amugy szabad a pája hadj öket haverkodni!megéri és örülni fogsz te is hogy csinálhatod a dolgod de tudod vigyázz valaki a babádra!
2011. febr. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, kicsit megnyugodtam, és megpróbálom! Remélem, beválik!)))))
2011. febr. 5. 17:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!