Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az, amit abszolút tilos...

Mi az, amit abszolút tilos ennie, innia a szoptatós anyukának?

Figyelt kérdés
Nem magam miatt, hanem a kicsi (két hónapos) miatt kérdezem. Nem akarom, hogy bármi baja legyen a tejtől.
2009. febr. 9. 09:31
 1/2 anonim ***** válasza:
szia, nekem van egy táblázatom, ami ugyan nagyon szigorú, de érdemes foglalkozni vele. én nagyjából betartottam az elején és semmi pocakfájásunk nem volt (már 7 hósak vaguynk). ha kéred, írj privit és küldöm :)
2009. febr. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én gyakorlatilag mindent eszek és iszok, már 10 hónapja és sosem okozott semmi gondot egyetlen étel, ital sem. Amit mégsem javaslok (és én is kihagyok, vagy legalábbis kerülök), azok az alábbiak:

- nyers tojásos, nyers húsos étel (mint pl. a tatárbifsztek), mert ettől könnyű valamilyen fertőzést összeszedni,

- alkohol (egy fél, max. egy deci bort egy két alkalommal és is ittam már, de ennél többet nem), mert az alkohol is átmegy a tejbe,

- szénsavas üdítők (egy picikét néha iszom, de a kóla és társai tele vannak szükségtelen anyagokkal, és a szénsav se jó),

- erős tea, kávé (ebből se nagyon érdemes),

- egyéb olyan nassolnivalókból sem érdemes sokat enni, amikben nincs hasznos tápanyag, csak "E betűs", cukor, meg aroma (pl. gumicukor, savanyú cukorka, stb.)

Nagyjából ennyi. De ki kell tapasztalni, mert vannak babák, akik erre-arra érzékenyebbek (pl. káposzta, hüvelyesek).

2009. febr. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!