Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnám 5 hónapos kisfiama...

Hogy tudnám 5 hónapos kisfiamat rászoktatni a kanállal evésre?

Figyelt kérdés

Tápszeres, így már bevezettem a gyümiket nála, de mindezidáig nem volt hajlandó kanálból enni. Pedig türelmes vagyok szerintem, negyed órákat szoktam próbálkozni vele, mutatom is neki, hogy hogyan kell, oda szoktam adni a kanalat, hogy ismerkedjen vele, de nem hajlandó, csak csőrös pohárból. Tejpépet szeretnék már neki adni, de azt csak kanállal lehet, a pohárból nem tudja kiszívni.

Valami jó ötlet?


2009. febr. 9. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is elég nehezen ment, kicsi, lapos kanállal próbálkozz, én úgy csinálom, hogy, amikor kicsit nyitja a száját (mert előbb-utóbb kinyitja), betolom és a szájpadlásához nyomva(nem erősen) húzom ki a kanalat, ki fogja nyomni az elején, de az egészet nem tudja úgyse, kénytelen lesz vmnnyit lenyelni.


Nekem 3 hét türelemjáték után már eljutottunk oda, hogy magától kitátja a száját és alig-alig köp ki belőle, már megeszik 120 ml tejpépet, és egy fél üveg bébiételt egyszerre, fele annyi idő alatt, mint az elején a 30 ml-ket :)


Szóval sok türelemmel sztm így próbáld meg.

2009. febr. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Van ilyen babás ismerősöm.Az ő lánya sem volt hajlandó semmit megenni kanállal.Aztán egyszercsak kinőtte.

Tudom,ez nem túl biztató,de próbálkozz.Esetleg megpróbálhatod a főzelékes cumit.

2009. febr. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A tejpépet és bébiételt külön-külön gondoltam (nem és, hanem vagy) :)


1.

2009. febr. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor hát marad a próbálkozás. Főzelékes cumit nem akarok, mert akkor soha nem fogja megtanulni, és ha lesz foga, akkor csak romlani fog tőle.
2009. febr. 9. 11:27
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én három hónapos lányom már "eszik" kanálból.Nehéz volt, de a cumisüveget nem fogadta el.Kb. négy alkalom alatt megtanulta.Türelem kell hozzá, meg sok móka.:)
2009. febr. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én fiam 4 hónapos és már egy hónapja eszik kanálból. Sokal jobban szereti a kanalat mint az üveget. :)

2009. febr. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tudom, ez már nem segít neked, de én a kezdetektől kanálból adtam a babámnak a Vigantolt, vagy ha kellett a cebion cseppeket. Két hónapos korára már nyitotta a száját, ha meglátta a kanalat. Így mikor elkezdtem a hozzátáplálást, a kanál már jó barát volt. Ha mindennap próbálkozol az etetéssel, szerintem előbb-utóbb sikerülni fog!
2009. febr. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A Vigantolt és a Cebion cseppet én is kanálból adom neki a születése óta, mégsem barátkozott meg vele. :(
2009. febr. 9. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!