Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hetes kisfiamat hogy tudom...

4 hetes kisfiamat hogy tudom rászoktatni, hogy egyedül aludjon el?

Figyelt kérdés
Eddig kézben altattuk, vagy szopizásnál aludt be.
2008. aug. 23. 17:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
szerintem ennyi idősen nem kell még megtanulnia h egyedül aludjon,nem rég bukkant elő a nagyvilágba, lesz még bőven ideje megtanulni:):)az én babám 5 hós, van h elalszik egyedül van hogy csak cicin, vagy van h ringatjuk, szerintem ez igy jó és igy normális, nekik ez a megnyugtató, akkor miért vegyük el tőlük?szerintem hagyd igy hagy aludjon ugy ahogy neki jó. hamar elrppen ez az idő majd még mondod h de jó lenne ha megint hagyná magát babusgatni.. nos szerintem élvezd ki, ráér még egyedül aludni
2008. aug. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
Valamit találj ki amit minden alvásnál megcsinálsz neki.Pl mi a kisfiunk homlokát simogattuk és megpusziltuk é,betakartuk,felhuztuk a zenélőjét és kijöttünk a szobábol.Mikor vége lett a zenének elkezdett sírni de én nem mentem be 5 percig és nem húztam fel többször a zenélőt(ne szokja meg hogy arra alszik el)ha még mindig sírt bementem,felvettem,megpuszikgattam és azt mondtam hogy "aludj Drágám".Visszaraktam megcirogattam a homlokát és kijöttem.1 hét alatt megtanulta hogy ha a homlokát simálom és megpuszilom az azt jelenti hogy alvás ideje van és már nem alszik el rögtön hanem nézelődik és álomba "bambulja"magát.A lényeg az hogy következetes legyél.Mindig ugyan azt csináld és ő tudni fogja mihez csatolni a történést.pl mikor már nagyon éhes odaviszem az ágyra ahol etetem,elkezdek vetkőzni és ő már tudja hogy az evés következik.okosabbak mint néhányan gondolják.Most 3 hónapos a Kisfiam de 1 honapos kora óta önálloan alszik,ilyen koreográfia után. :-) Probáld ki hátha nálatok is beválik. jó babázást és sok boldog pillanatot kívánok! :-)
2008. aug. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%
Igenis már most meg kell tanulnia mikor van alvásidő, mert így tanulja meg megkülönböztetni a nappalt az éjszakától, valamint most még olyan korban van, hogy ha próbálsz egy kis rendszert vinni az életébe, akkor az neki is jó, hiszen tudja hogy mi után mi jön, tehát esti evés, fürcsi és alvás stb.. És neked is könnyebb lesz az életed. Az előttem szóló teljesen jó tanácsot adott kövesd a sorait és meglátod pár nap múlva elalszik a babucid. Mi is pontosan így altatunk és bevállt. A szeretgetés babusgatás is fontos, és kell de meg kell találni a nagyjábóli aranyközép utat. A babának nagyon fontos a rendszeresség hiszen ő így érzi magát biztonságban, ez is egyfajta kapaszkodó neki. Sok sikert.
2008. aug. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
44%
kszönöm hogy lepontoztatok, de akkor is igazam van
2008. aug. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
15%
Szívesen. Talán nem kéne megint butaságokat írkálnod csak mert megrögzött pióca vagy aki rátapad a gyerekére és levegőt venni sem hagyja. Ebből is látszik, hogy el kéne gondolkodnod a nevelési elveiden nem pedig itt erőszakoskodni, a többség nem ért veled egyet. Ez van.
2008. aug. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
71%

Maximálisan egyetétek az első válaszolóval. A gyerek nem egy cirkuszi majom akit isomítani kell. Sok anyuka az idióta Suttogó szerint nevel, akinél egy baba-mama harcot lehet tanulni, amiből a baba kerül ki vesztesként természetesen:(

Szeretni kell a babákat nagyon és nem mérlegelni, hogy miért sír! Ha csak mami kell neki, akkor is reagálni kell. Sok anyuka írja, hogy az Ő babája már egyedül is elalszik, csak azt felejtik el írni, hogy szájában egy nagyon romboló mamipótló eszköz van (cumi). Akkor inkább a cicimen aludjon el. A piócás válaszolónak meg üzenem, ha legközelebb is ír privát üzenetet, legyen kedves aláírni!:-)

Próbáljatok feltétel nélkül szeretni!

2008. aug. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
48%
Az én babám magától alszik el, nem a suttógó szerint nevelem, hanem következetes vagyok, mert nem egy elkényesztetett majmot nevelek, hanem gyereket, és a gyerekem utálja a cumit, viszont maximális szeretetet kap, de nem majom szeretetet. Van önálló akarata, személyisége amit tiszteletben tartunk, és nem katonás szigor szerint élünk azért mert rendszert viszünk az életébe. Te lehet hogy káoszban szeretsz élni az a magánügyed. Én vagyok a piócázós és nem írok privátban, mert privát üzit csak és kizárólag az ismerőseimnek illetve a barátaimnak írok. Szerencsére te nem tartozol közéjük. Az elveiddel pedig a többség akkor sem ért egyet, ha tetszik nekded ha nem. Legalábbis az itt pontozók statisztikája ezt mutatja..... Vajon miért:)
2008. aug. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%

az első vagyok!

kedves piocázós! egyátalán nem vagyok rátapadva a gyerekemre, végigalussza az éjszakát a saját szobájában, eljátszik a kis szőnyegén egyedül, nincs káosz az életünkben bárhová el tudok menni időpontra, csupán csak egyedül nem mindig tud elaludni, és akkor segít a cici vagy a ringatás, elég szomorú ha szerinted ez nem jár ki egy babának, mert szerinted már most tanulnia kell...ez téged minősít én akkorsem hagyom üvlteni addig amég szerencsétlen kinjában végül elalszik

2008. aug. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%
Igen mi szülők azért vagyunk hogy a gyermekünket mindenre megtanítsuk, többek között a játékra, meg mindenre, arra is hogy hogyan aludjon el egyedül. Ha a te babód üvölt akkor természetesen valamit kell vele csinálni, de az én babám soha nem üvölt, ezért fel sem merült bennem, hogy nem alszik el amíg nem foglalod le őt. Nekem ő az első bébim és hihetetlenül nyugodt, kiegyensúlyozott, boldog babuci. Csak ha front van akkor nyügös de üvölteni még soha nem üvöltött órákig vagy ilyesmi. A babának kijár a ringatás de úgy gondolom, hogy pontosan azzal szoktatja rá az anya hogy úgy aludjon el, ha mindíg alvás előtt ringatja. Én is szoktam ringatni, de sosem azért hogy elaludjon. Ahogyan írtam is, az én gyerekem csenben elalszik pár perc alatt. Ha fenn van, akkor pedig egyedül is eljátszogat, beszélget, vagy velünk van természetesen. A rendszeresség mégis azt gondolom nagyon fontos az életükben, nem véletlenül lett ilyen kiegyensúlyozott a gyerekem. Úgyhogy ez minősít engem! Természetesen ha üvölt a gyerek azt nem szabad hagyni, de a kérdésben nem volt benne, hogy azért kéne rászoktatni az egyedül alvásra mert üvölt a baba.
2008. aug. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

ismét az első vagyok, örülök hogy közös nevezőre jutottunk, igy ebben a formában igazad van és én is igy csinálom, de néha csak ringatva alszik, de ez nem rendszeres! ugy látom végre sikerült kzös nevezőre jutnunk:):):)

további szép napot

2008. aug. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!