Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket adhatok enni egy 4hónapo...

Miket adhatok enni egy 4hónapos babának? Szopizik és tápszerezem is.

Figyelt kérdés
alma pürével már próbálkoztam,szegénynek meg is fogta a hasikáját. Minden nap próbálkozhatok valami új gyümölccsel nála? Első babám még nem tudom mit hogyan adjak neki. Milyen gyümölcsök jöhetnek? Gyümölcs után mit vezethetek be az étrendjébe?
2011. febr. 6. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Juj dehogy is ! Először is baba almalevet szokás nekik adni, egy pici kanállal egy nap, utána mindennap picivel többet. Majd utána az almapüré, de az is csak egy kicsi és uzsira. Egy új ételt mindig 3-4 napig adj neki, de ne sokat és utána mindig kapjon tejet/tápszert. Hagyj ki egy hét szünetet és utána vezesd be a következő ételt szép fokozatosan. Sütőtök, répa, krumpli, sóska. Mivel ezek nem gyümik hanem zöldségek, inkább ebédre kínáld neki. Feldarabolod őket apróra és kicsi vízben megfőzöd. Ha kesernyés akkor nagyon pici cukor kell hozzá.
2011. febr. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsot
2011. febr. 6. 15:05
 3/4 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Az kimaradt, ha valamelyik ételed sűrű lenne, akkor nem lisztes habarással, hanem krumplival kell sűríteni.
2011. febr. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem sűrű hanem híg lenne.
2011. febr. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!