Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek arról hogy...

Nittababy kérdése:

Mi a véleményetek arról hogy egy kisbabát csak kétnaponta kell fürdetni mert száraz a bőre és nem bírja a sok vizet nekem a védőnő meg a gyerekorvos is ezt mondta? Ti betartanátok?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 22. 11:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én nem tartottam be.nem áztattam egy óráig,gyorsan lemostam,csak hogy szokja,hogy este pancsi van.nekem is mondták.
2011. ápr. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi is naponta fürdetünk, de nem lesz baja a babának, ha kétnaponta fürdetnétek. A mi kislányunk bőre is nagyon száraz lett az elején a fürdetéskor (mi sem áztattuk őt...), úgyhogy kenegetnünk kellett őt. Lehet, hogy jobb lett volna kétnaponta fürdetni, de olyanokat kakilt, hogy jobbnak láttam naponta megfürdetni. :)
2011. ápr. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én most 2 történetet tudok neked írni erre, az egyik az Én fiamé a másik az unokatesóm kislányáé.


KISLÁNY: Szintén száraz bőr, szintén a javaslat, hogy csak 2 naponta fürödjön. Na ez azért volt érdekes, mert 30fokos melegben azért ők is izzadnak, gondolom nekik is jól esik ha "megfürödhetnek". Aztán ajánlottam neki, hogy próbálja ki, hogy a fürdővízbe tegyen egy kicsi babaolajat és úgy pancsiztassa meg. Na ez bevált!:D


KISFIÚ: Szintén száraz bőr, szintén csak 2 naponta fürödjön , sőt az sem baj ha 3 naponta.Na kiakadtam. Nekünk nem vált be az olajos pancsi, ezért vettem a patikában Naturland fürdetőkrémet és ezzel kentem be az egész testét pancsi előtt. De nem vékonyan és nem is vastagon, hanem olyan közepesen. Utána beleraktam a vízbe, gyorsan átmosdattam mindenhol, de próbáltam közben úgy, hogy maradjon is rajta. Így a bőre nem ázott fel a vízben, sőt még ami rajta maradt a krémből még hidratálta is a bőrét! Nekünk ez vált be!


Szerintem próbáld ki mindkettőt mielőtt a 2 naponkénti pancsiztatás mellett döntesz! Sok sikert! :D

2011. ápr. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen ez baba függő, ahogy az előző írta. Szerintem a napi fürdés csak a napi rutin miatt lényeges hogy megszokja és kialakuljon a napirend. De ezt úgy is lehet hogy mindent úgy csinálsz mintha furdetnel, de egyiknek csak attorlod nedves textil lelkesek, mert azért csak vannak bacik a kakis popon.
2011. ápr. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Őszi-téli babáim vannak/voltak, de eleinte (amíg nem kúszott-mászott, tehát konkrétan koszos nem lett) mi 2 naponta fürdettük. Orvos is, védőnő is tanácsolta nekünk is, mi betartottuk.
2011. ápr. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Na én kipróbáltam a lányommal a 2-3naponta fürdést.

Szegény néha olyan büdi, mire a fürdésre kerül a sor:( A mai az utolsó. Igaz, át is ütemezem reggelre.

Ugye befolyik a bukás a nyakába, onnan meg csak kitörölni "lehetetlen", képes még viccesen kakilni, a pelus üres, de a nyaka is kakis, és csak öblögetni pici vízzel olyan mint halottnak a csók.

Fürdés előtt olaj a hajlatokba, nem ázik ki a vízben a puhább bőr. A fürdetők közül nagyon nagyon sok hidratálós, rengeteg van, amelyik szárít elhagyható(ha csak egyféle lenne, szárítana, nem lenne testápoló stb, akkor lenne értelme a kétnaponta fürdésnek.) Szóval nálunk ami szárítja a kicsiket azt átvesszük mi felnőttek, ha minket is szárít kuka, és vesszük a másik fajtát.

És pluszban a nagyobbik már nem ülőfürdőt vesz, hanem zuhanyzik, azóta, hogy tud állni. Szerintem a zuhany egészségesebb, mint a saját lében való üldögélés.

2011. ápr. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha már az arcát, a kezét, lábát, popsit, puncit vagy kukit és a hónalját úgyis meg kell mosni, akkor már egyszerűbb megfürdetni.
2011. ápr. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Na itt olvasgathatsz véleményeket:)

Saját véleményem: Tedd azt ami a babád bőrének megfelel,ha ez a 2.naponta fürdést jelenti akkor azt!Kellemes babázást!

2011. ápr. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat!


Kisfiam bőre nagyon száraz ekcémás volt! Ez csak a téli hónapokban okozott gondot mert nem szellőzött a bőre a ruhák alatt!

Azt mondta a doki 2 naponta fürdessük, szépen helyre is jött neki! Természetesen nyáron naponta fürdettük hiszen megizzadt...

2011. ápr. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam februári születésű, mi eddig minden 3ik napon fürdettünk. Neki is száraz volt a bőre, azért ajánlotta ezt a védőnő. Nekünk ez így bevált.Még a harmadik napon sincs semmi "szaga" a gyereknek, és a bőre is gyönyörű lett (fürdések után tetőtől talpig beolajozzuk).A popsija minden peluscserénél tisztára van törölve, máshol meg nem koszosodik még.Persze, ha majd melegben izzadni fog, vagy ha elkezd már mászni, biztos gyakrabban fogunk fürödni.
2011. ápr. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!