Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alvásproblémák 2 hetes babánál...

Alvásproblémák 2 hetes babánál? Tapasztalatokat, tanácsokat szeretnék!

Figyelt kérdés

A mi babaánk 2 hetes,csak anyatejet eszik,hál istennek jó az étvágya.A problémánk az,hogy éjszaka hamarabb felébred,kevesebbet alszik mint nappal.

Például ma délelőtt szopi után kerek 3 órát aludt,de éjjel volt olyan,hogy csak másfél,vagy 2 órákat aludt!

Igy gyakrabban is szopizik éjjel.

Kérdésem az lenne,hogy meg e lehetne valahogy forditani,hogy éjszaka aludjon többet és ne nappal?

Mivel első babánk,eléggé tapasztalatlan vagyok,segitségeteket előre is köszönöm!


2011. febr. 7. 12:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy 2 hetes baba még nagyon picike. Szerintem ebben a korban még nem sokat tudsz tenni. Ha éhes vagy ha fáj a pocak akkor kel, és ez így van jól. Majd idővel ahogy egyre többet lesz fent nappal, éjjel jobban fog aludni. Legalábbis nálunk így működött a picikkel. Nem lehet hogy fáj a pocakja, és azért van ébren éjjel? Sír is ilyenkor? Mert ilyenkor még biztos hogy komoly oka van arra hogy éjszaka csak 1-2 órát aludjon.
2011. febr. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Csak úgy sir,ahogy máskor is,ha éhes.Tehát nem sir jobban

Eszik,böfizik,s utána lerakom,aztán alszik is tovább.

Csak hamar felébred újra,s csak éjjel.

2011. febr. 7. 12:50
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

ő még kicsi, nem nagyon tudsz vele mit kezdeni, főleg, ha éhes.

annyit tehetsz, hogy nem engeded aludni nappal ilyen sokat, hanem felébreszted és megeteted, tehát tartod a 3 óránkénti evést, akkor elképzelhető, hogy beáll erre. nekem mondjuk keltenem kellett, mert 3 kg alatt született, és kicsit sárga is volt. sajnáltam szegénykémet, de mire 1 hónapos lett és behozta a "lemaradást", már annyira hozzászokott a "rendhez", hogy magától állt be 3,5 óránkénti evésre nappal, éjjel pedig 4 óránként, evett, azaz éjjel 2 körül, majd reggel 6 körül. egyébként az is segített, hogy későn fürdettük, este fél 10-kor, 10 órakor evett, így bírta 2-ig. 6-7 hetesen már 3-4-ig aludt, és szép fokozatosan leszokott az éjjeli evésről.

2011. febr. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi is így voltunk,szép lassan elnőtte.
2011. febr. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,probálkozunk akkor....
2011. febr. 8. 10:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem most múlt el 2hónapos a babám, az első éjjel haza érve szörnyű volt,óránként keltem fel hozzá, és akkor még kevés volt neki a tejem.

Ahogy rá álltunk arra,h akár ha fél7kor is kel fel,redőny felhúz,hogy érezze azt,h nappal van eszik és beleteszem a pihenőszékbe és ott jól el van, azóta hogy erre rászoktunk este 9kor elaltatom és reggel 8-fél9kor kel fel.Így jó,mert mi is tudunk pihenni :):):)

2011. febr. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezen mi is átestünk. Felcserélte a nappalt az éjszakával. Ő még annyira picike, hogy nem tud különbséget tenni a kettő közt. Szépen lassan át fog állni, ne aggódj!

2011. febr. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!