Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek van ilyen szuper...

Szerintetek van ilyen szuper kismama, vagy csak ismerősöm túloz? (de akkor nagyon)

Figyelt kérdés

A lényeg:3 nappal hamarabb született mint az én lányom.

Állítólag már 7 hónaposan szobatiszta volt,9 hónaposan indult el(amit nem értek,hogy lehet úgy szobatiszta ha nem tud elsétálni a bilihez)és 16 hónaposan állítólag már mondatokba beszél.

Szerintetek van ilyen?de őszintén


2011. febr. 7. 18:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

A szobatisztaság sztem biztos nem igaz.

Nekem az csapja ki a biztosítékot,amikor bilire akarják szoktatni a pici gyerekeket!

Egy 7 hónapos gyerek még azt sem tudja,h most éppen pisil meg kakil,nemám még szabályozni is tudja,h most visszatartom addig,ameddig nem tudok beszélni,h szóljak anyukámnak,h hozza már be a bilimet....

2011. febr. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

És a többi szerinted igaz lehet?

Amúgy csak most figyeltem hogy baba helyett mamát írtam.

Én amúgy valahogy nem tudom elképzelni hogy mondatokba beszél.

Ja?meg azt mondják még hogy rendesen kezeli a telefont(játszik,zenéthalgat stb....)

2011. febr. 7. 19:04
 3/20 anonim ***** válasza:
A szobatisztaság az biztos nem igaz, 7 hónaposan bilire ülteti?Vagy elviszi a WCre? És a baba hogyan közli vele, hogy WCre kell mennie??? Nem is tudom, ezt hogy képzeli, hogy bárki is elhiszi neki... A többi lehet, hogy igaz, 9 hónaposan elindulhat... Biztos egy CSODABABÁRÓL van szó...:))))
2011. febr. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Az elindulást én is elhiszem mert habár az én lányom8.5hónaposan állt fel,de 11 hónaposan indult el.

A többit én valahogy kizártnak tartom.

2011. febr. 7. 19:09
 5/20 anonim ***** válasza:

A fiam 16 hónaposan mondatokban beszélt, de nincs ember a földön, aki megértette volna:) Ezért én ezt nem is tartom normális beszédnek:)

A bilizést kizártnak tartom 7 hónaposan, max. azt tudom elképzelni, hogy anyuka folyamatosan figyeli, és a rezdüléseiből tudja, hogy jön pisi, és viszi a bilire, másként nem. És ez nem is szobatisztaság, mert annál a gyerek már képes visszatartani is.

Az elindulás lehet, a fiam 10 és fél hónaposan ment át a szobán (bár én azt is korainak tartottam - azóta is nehéz utolérni:D)

Valószínű ez csak amolyan büszke anyuka nagyotmondás:)

2011. febr. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Az elindulás hihető, a lányom nekem is önállóan járt ennyi idősen. A beszéd is lehetséges, a lányom nekem is szépen beszélt, még mondókát is mondott simán, de persze bőven selypítenek még ilyenkor, ne gondolja senki, hogy tökéletes tisztasággal beszél egy ekkora gyerek.

Szobatisztaság, háááát.... azt nem nagyon tudom elképzelni. Létezik olyan, hogy pelus nélkül a kezdetektől, már az egészen pici babát is rendszeresen biliztetik (mondjuk nekem nem nagyon jön le, hogy csinálják egy nem hogy ülni, még a fejét tartani is alig képes babával, de mindegy), de ez nem szobatisztaság, hanem azon alapul, hogy anyuka nagyon figyeli a gyereket és ha látja rajta, hogy valami következni fog, gyorsan rohan vele a bilire. Ez létezik, de köze nincs a szobatisztasághoz. A gyerek ebben az esetben nem maga érzi, hogy pisilni kell és szól és visszatartja, amíg bilire érnek, hanem egyfajta kondicionálás az egész, de hosszú távon többet árthat, mint használ. Szerintem agyament dolog, de hát kinek mi jön be, ugye...

Szerintem ne görcsölj ilyeneken, hadd mondja a tisztelt anyuka a magáét, nem lóverseny ez, hogy melyik baba mit csinál korábban.

2011. febr. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Én is ismerek olyan babát, aki 9 hónaposan már járt, és a barátnőm kislánya is beszélt mondatokban másfél évesen, érthetően. Igaz az anyja is egy locsi-fecsi:) A szobatisztaság szerintem is hülyítés!
2011. febr. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom hogy a szobatisztaság nem valós, de az hogy 9 hónaposan elindult, talán.

Az hogy mondatokban beszél, hát kérdés hogy mi számít mondatnak. Mert a lányom 16 hónapos, nem túlzok, de 123 (feljegyzett) szó van amit értelmesen és jól használ és most kezdte a párosításokat. Pl: kérek alma (van amit nagyon tisztán ejt) kérem pohár, pucco alma. Ha azt vesszük ezek is mondatok....

Lehet kicsit túloz, de van amiben lehet valami realitás is.

2011. febr. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Az elindulás teljesen hihető,hiszen 9 hónaposan sok gyerek már megy... Nekem a 3 nagy 9 és 10 hónaposan ment, a kicsi meg csak 1 évesen...

Szobatisztaság: az anyuka valószínűleg fogalomzavarban szenved! Ui. a szobatisztaság jelentése az, hogy a gyerek szabályozni tudja a záróizmait, ha szükséges, vissza tudja tartani a vizelési, ürítési ingert. Na, erre még a legügyesebb 7 hónapos sem képes, akkor ui. még teljesen reflex-szerűen működik az egész. Lehet, hogy az ismerősöd bedőlt a legújabb őrületnek? [link]

Beszéd: Vannak gyerekek, akik viszonylag hamar beszélnek. Persze, nem kell nagy dologra gondolni, általában csak szavakat mondanak,még messze nem mondatokat. Azért a mondatok még számomra is túlzásnak hangzanak. Mondjuk a lányom nekem is másfél évesen már ügyesen beszélt, de ő 4. baba, van kit utánoznia :)

Én akkor hinnék a kedves anyukának, ha saját szememmel látnám,mit is tud ez a csodagyerek....

2011. febr. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

A beszédet elhiszem, ilyen szempontból én is nagyon gyorsan fejlődtem, 16 hónaposan már mentek a mondatok. :-)

A járást is elhiszem, bár hogy ugyanaz a gyerek két dologban is ilyen átlag feletti legyen, na az kissé hihetetlen.

A szobatisztaság nem igaz. Ha ráteszed a bilire és véletlenül belepisil, az még nem szobatisztaság, bár sokan annak nevezik...

2011. febr. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!