Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy ismerősöm a következőt...

Egy ismerősöm a következőt mondta. A terhesség vége felé nem jár valami jól a kismama, ha most sokat pihen. Mozogni kell, mert sokkal nehezebb lesz a szülés.Tényleg van a dologban valami igazság?

Figyelt kérdés

Szó szerint fittnek kell lenni, mert nem fogom majd tudni kinyomni. Az ismerősöm sokat sétált az elsővel napi 1-1.5 órát, igaz hogy ezután ugyanannyit feküdt is, de neki nagyon jó volt.

Hát nekem 2 hetem van hátra, és én nem igazán tudok mozogni sokat, nemhogy órákat sétáljak. Nagyon hamar elfáradok, a lábam is vizesedik. Ti tudtok még pörögni így a vége felé még? :-)


2008. dec. 16. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
dehogy tudtam. örültem ha felkeltem az ágyból. a lábaim nagyon vizesek voltak pedig 35 hétig sokat sétáltam én is.
2008. dec. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én július végén szültem, akkor olyan meleg volt, hogy örültem, hogy élek, és bent maradhatok a hűvös lakásban, nemhogy még mozogjak. Terhesség alatt sem sportoltam csak az étkezésre ügyeltem. Én is féltem attól, hogy megszenvedek a szüléssel, lévén az első babáról van szó és nem vagyok különösebben fitt, de nem volt gond, a gyerekem úgy jött mint a torpedó, harmadik tolófájásra kint is volt, egy óra alatt megszületett. Ha vizes a lábad, és fáradékony vagy, akkor szerintem inkább pihenj, nincs arra garancia, hogy ha órákig sétálsz könnyebb szülésed lesz. Az a lényeg, hogy jól érezd magad, ha pihenni kényelmesebb én azt mondom pihenj, úgy is csak te érzed igazán, hogy mi a jó neked. Könnyű szülést és boldog babázást kívánok!
2008. dec. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, hát nem tudom.. nekem az aerobik edzőm tartott edzéseket szinte végig, nagy pocakkal is, mégis elég nehezen szült. Szerintem ez egyénfüggő, van aki könnyen, van aki nehezen szül - annak ellenére hogy sportol e vagy sem.

Üdv: 16 heteske

2008. dec. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

Nem a séta és a pörgés a lényeg, hanem a medencefenék izmainak tornáztatása, mely tökéletesen kivitelezhető, ha naponta 1-2x egy ajtófélfába kapaszkodva egyenes háttal szétterpesztett lábbal ( hogy a pocak kényelmesen elférjen) guggolást végzel. Egyszerre 10-15 guggolás tökéletesen edzésben tartja az izmokat, egyszer délelőtt egyszer délután.

Én mindkét gyerekemnél sokat dolgoztam az utolsó pillanatig. Az elsőnél nem tágultam nagyon nehéz szülésem volt, a másodiknál rendszeresen végeztem a gyakorlatot, ittam napi 2 csésze málnalevél teát és 3 óra vajudás után ripsz-ropsz megszültem a fiamat.

2008. dec. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi nektek csajok, már nem sok van hátra nekem... :))
2008. dec. 16. 10:17
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

én 29 hetes vagyok, mar lassabban megy picit minden (amugy is jo lassu vagyok :)) a szomszed kismama meg 38 hetesen porog, mint a mérgezett egér. mások vagyunk.

sétálni én is nagyon szerettem, metro helyett setaltam (10kmeket), jo huyenek is neztek mindig, legutobb is szerettem volna ugy 27 hetesen eljatszani, kb 3 kmt birtam, és utana elkezdtem "totyogni" (erdekes, amikor elfaradok, akkor a ferjem ramszol, hogy miert jarok ugy, mintha az egyik labam rovidebb lenne..kosz,orulok, ha jarni tudok)


szerintem ne vallald tul magad, mozogj amennyire kedved van, es amennyit birsz! a magad szintjének, magadnak kell megfelelned, nem más szintjéhez. az, meg ha agyonterheled magad szerintem se neked nem jo, se a babanak


raadasul ha jol tudom (de lehet hogy nem!) a lepcsozes mellett a tul hosszu seta is szulesmeginditó

2008. dec. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a terhességem utolsó 5 hónapját végig kellett feküdnöm, koraszülés veszélye miatt. semmit nem csinálhattam, csak a fürdőszobáig állhattam fel. A férjem főzött, mosott, takarított, ágyba hozta az ételt, mosogatott+ még dolgozott is. én csak filmeket néztem és ettem, semmi torna, mozgás. Az első fájást éjfélkor éreztem, hajnali 1-kor indultunk a kórházba. Másfél óra múlva már kezemben volt a kisfiam. Természetes úton született, 4300 grammal, minden komplikáció nélkül.

Ennyit az ismerősöd kommentjéről.

Viszont olyan kipihenten mentem szülni, hogy meg sem kottyant az egy évig tartó nem alvás a szülés után. :-)

2008. dec. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szily Luca válasza:
igaz, mert általában ha nem mozog eleget az ember, a baba nem tud leszálni rendesen, ami meghoszabítja a szülést!
2012. jún. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!