Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák, milyen...

Tapasztalt anyukák, milyen méretű ruhából mennyit vegyek születendő ikreimnek?

Figyelt kérdés
Mert, ugye, valószínűleg kisebbek lesznek az "egykéknél". Érdemes több 50-es méretbe befektetni, vagy kezdjek 56-ossal? Még annyit, hogy májusi babák lesznek, remélem. Köszi!
2011. febr. 8. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Természetes hogy kisebbek lesznek,de én nem mennék az 56-os lejjebb...Lehet az 50-es mégis kicsi lesz,ki tudja... Sztem az 56-os ból se vegyél túl sokat,olyan hamar nőnek...
2011. febr. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

overall egy db/ baba

rugdalozó 50-es 3 db / baba

56-os 6 db / baba

elég a pamut nem kell plüss


napozó 56-62 5 db/ baba

body minden h. ú, r. újjú legyen 8 db / 56 kisebből talán 3-4 db/ baba

sapka 3db/ baba newborn méret


a lányom is 50-essel kezdett 3 hósan lett 56os ruhaméret 5 hósan 62-es.

2011. febr. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

50-es és 56-os.

Én mindenből sokat vettem :)) 1 csemetém van, tavaly nyáron született. Ez a lista 1 babára vetítve:


zokni 10 pár (2 csomaggal vettem)

body rövid és hosszú ujjú (8-8 db.)

kisnadrág (4 db)

textilpelenka: 10 db.

pizsama: 4 db (hosszú ujjú és lábú rugi)

Overál: 1 db

Lábára plüss cipőcske: 2 db.

kiskabát: 2 db (1 vastag, 1 vékony)



és még egy csomó rugdalózó, és egyéb ruhák amit nem használtunk :)) Hát első gondolatra ennyi...

2011. febr. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Unokahugom ikrei 20 hónaposak, most jók rájuk a 80-as ruhák.

50-56-os cuccokkal kezdj, sztem 3 hónapig simán kihúzod azokkal, mert tényleg picik szoktak lenni.

A kórházi mérés szerint a nagylányom 59 cm-rel született, az 56-os ruhák lötyögtek rajta.... Akkor gondolhatod, hogy egy 45 cm-re született babán hogy állnak majd.

4-5 db rugi fejenként elég, body sztem jó, ha van több.

2011. febr. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok... Az én kislányom 3500gr mal született 3600grmal hoztam haza. 2 hetesen 4500 gr volt,így nekem az 56-os ruhák kb 3 hétig voltak hordhatóak... Van olyan ami nem is volt rajta...
2011. febr. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én három-négy szett 50-es ruhát vennék gyerkőcönként (ha kevés, még utólag is tudsz venni), és ugyanennyi 56-ost. Azt is vedd alapul, hogy valószínűleg ajándékba is hoznak még ruhácskákat a nagyszülők, rokonok.


Kabátból, pulóverből, ruhazsákból pedig eleve érdemes pár számmal nagyobbat venni, hiszen ott elfér a többlet. :)

2011. febr. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Zoknit sosem értettem minek egy babának. :) A lábfejes rugi praktikusabb, mert nem csúszik fel, nem rúgja le, stb. nyáron persze más, mert akkor elég egy body az újszülöttre is 40 fokban, és a zokni meg dísznek. :DDD
2011. febr. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos tanácsokat Nektek! Akkor azt hiszem, veszek néhány 50-est, és inkább 56-osokat. Aztán ami kell még, pótoljuk menet közben. Szerencsére "durva" dolgok, mint bundazsák, meleg kabátok, stb. nem kellenek...

Azt gondoltam, hogy talán nem is kell kétszer annyi mindenből, hiszen ikrekkel, gondolom, úgyis gyakrabban mos az ember. De meglátjuk.

Boldog babázást mindenkinek!

2011. febr. 8. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!