Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves (11,5 hós) babám...

1 éves (11,5 hós) babám kiborít! Miért "aktív" ennyire? Miért nemjátszik egyedül? Miért nem akar aludni?

Figyelt kérdés
Egész nap engem cibál, ha játszok vele elvan, de ha főzök stb csak ordít, rázza a rácsot...Ez megy hónapok óta (ill mióta megszületett)! A tiétek is ilyen? Miért csinálja? Ja és bár érti a NEMet viccnek veszi, pl:nyúlkál a konektorba,és kiabálja, hogy nem-nem,dááá-dááá,közben pedig engemnéz és nevet.Mit csináljak? A sarokba állításhoz még kicsi....
2011. febr. 8. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom sincs el 1percig sem egyedül. Őt az sem köti le sokáig,ha játszom vele. Mindent nagyon hamar megun. Mióta elindult egész nap "megy",és áll,erőszakkal kel lefektetni,ráadásul verekszik és hisztis is. Ha én is mondom neki hogy nem megérti mert rám figyel,de kinevet. Én sem tudok vele sok mindent csinálni,ha muszáj hagyom had ordítson. A dolgomat el kell végeznem.
2011. febr. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ja,és 11hónapos.
2011. febr. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Milyen rácsot ráz? Ereszd ki! Nem marad el egy normális egy éves a rácsok között. Az enyém is ilyen. Ilyen gyereket dobott a gép, el kell fogadnod, a tiéd!!!

Hidd el, nem ő az egyedüli eleven gyerek. És bizony a következő fél-egy év még a túlélésről fog szólni (ha hihetek anyukámnak, mivel én is ilyen voltam...).

16 hónapos a fiam. Még ennyi idősen is ugyanez a helyzet. Tudja, hogy mit nem szabad, mert miközben csinálja, néz rám, hogy látom-e és vigyorog hozzá! Napi ezerszer mondom el, hogy nem, és mutatom meg neki az ő szekrényét, az ő játékait, az ő edényeit, amit lehet.

Soha nem játszott el egyedül, kb. 11 hónapos koráig folyton ordított, ugyanaddig bukós volt, napi 20x bukott kb! Ez minimum 3 öltözet ruha volt neki és nekem, meg kb napi 10 előke, amit minden este moshattam... Soroljam még??? 8-9 hónaposan nappal fél órát aludt! Most, mióta sokat szaladgál, általában napi 1,5 is összejön, meg este 9től kb fél7ig. És minden éjjel jön át közénk, ha nem tud aludni. És nem, soha nem szerette a rácsos ágyat, nem lehet benne elaltatni. Se az idióta suttogós módszerrel, se másmilyennel. 13 hónaposan kikerült a rácsosból, azóta legalább nem ordít éjjel, csak átjön, ha nem tud aludni :)


Nem bántásból írtam, de pont ilyen az enyém is :D Írj konkrét kérdéseket! Hátha kitalálunk valamit ;) Én is ki szoktam borulni, de hónapról-hónapra jobb a helyzet egy fokkal. Bár néha rosszabb is, mert egyre több mindent felér :) Ja, és várom a következő babát a nyár végére, ha minden jól megy ;)

2011. febr. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
túl kell élni.. :( A most 4 évesem ugyanilyen volt. Azóta is nagyon nehezen van el egyedül. Ha vele foglalkozunk akkor okos értelmes . 11 hónaposan is ilyen volt. ami segít: cd-n gyerekzene szóljon. amibe lehet bevonni (teregetés). Amúgy mi meg átálltunk arra, hogy este 9 kor főzünk másnapra, így napközben nem voltak 40-50 összefüggő percet igénylő feladataim. Összességében ez a napirend sokkal jobban bevált, mert így nem vagyok tiszta ideg délelőtt, hanem - viszonylag - ráérek. És így estére nem dőlök ki, simán megfőzünk. 10 hónapostól én mentem heti egyszer babafoglalkozásra, hogy "történjen valami" ott jó volt, sok info számára, sok gyerek! kitartás...
2011. febr. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azért megnyugtat,hogy nem vagyok egyedül. A kérdés igazából azlett volna, hogy ő egyilyen gyerek, vagy vmit nagyon rosszul csinálok.?Amúgy én nem vagyok szerintem az a kiborulós fajta, de ma nagyon kihozott a sodromból...Nincs bezárva!!!A konyha előtt van egy rács,ott áll és rázza+ordít "ajaaaa,ajaaaa" :/
2011. febr. 8. 16:57
 6/8 anonim ***** válasza:
Olyan jó hogy írtatok... nekem is 11,5 hós a kisfiam. És hát mi tagadás, engem is kiborított ma kicsit a drágám. Nem volt éhes, se szomjas, se álmos - és mégis nyűglődött, nyávogott össze-vissza. Ha ott ültem mellette még elvolt, utána gondolt egyet felállt otthagyott. Utána visszajött, ha próbáltam a konyhaszekrénynél csinálni valamit, már nyafogva jött utánam. Akkor cibálja a nadrágomat stb. abba kell hagynom mindent. Nem tudom miért. De lehet amit írtatok, ezt dobta a gép. De talán megnyugtató hogy nem vagyunk ezzel egyedül, hanem másnak is edzi az idegrendszerét az édes picurkája :-).
2011. febr. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 1 éves, ha a konyhába vagyok,ott van velem, pakol a szekrényben. Hagyom pakolni,a veszélyforrásokat kiiktatom, így csend és békesség van. :)
2011. febr. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia. Az én kisfiam is hasonlóan aktív. Eddig ment az ölben altatás, mára már az sem..másfél órán át altatgatom. Kiságy már nincs, mindenhová viszem magammal. Este takarítok, mikor már alszik, főzök és vasalok. Mosni tudok, segít bepakolni a mosógépet :) Kis nyughatatlan, mindig azt csinálja amit nem szabad. pl.telefont és a töltőt viszi a konnektorhoz, játékait dobálja a tükrös szekrénynek..ez van, majd lesz ez másképp is. Kitartás! :-)
2011. febr. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!