Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki rászánta magát, hogy...

Aki rászánta magát, hogy valamilyen módon megtanítja kisbabáját egyedül aludni, azoknak mindnek sikerült?

Figyelt kérdés

Mennyi időbe tellt, illetve mennyi idős volt akkor a kisbaba? Milyen módszerrel sikerült? Illetve aki elkezdte, és végig csinálta, úgy érzi, megérte?

Mert már nagyon tanácstalan vagyok, és elkezdem tanítani az ágyában aludni, de sajnos hamar feladom! Szóval ha kitartóbb lennék, és megtudnám tanítani aludni, neki is jobb lenne, meg nekem is, de sajnos mindíg elég hamar feladom, és elringatom inkább a kis popóját :(

Egyébként 3 hónapos a kis drágám :)

Nagyon várom a tapasztalatokat!


2010. nov. 12. 12:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%
három hónapos kor körül rosszabbul alszanak, majd ez javul. Akár tanítod, akár nem. Ringasd csak el bátran!
2010. nov. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


Ő még elég picurka szerintem neki rád van szüksége! Én nagyon sokszor neki vágtam,hogy most akkor megtanítom egyedül aludni a kisfiamat de soha nem sikerült nem voltam elég kitartó! Ő nagyon sokáig csak kézben aludt el de sírni soha nem hagytam!

Aztán 2 hónapja leszokott róla saját magától mostmár beteszem a kiságyába és elalszik magától!

Nekem nagyon hiányzik,hogy nem ölelgethetem meg babusgathatom de hát ez van ő már nagyfiú most 18 hónapos!

Ugyhogy szerintem élvezd amit még kényeztetheted a babád :)

2010. nov. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
48%
6 hetesen kezdtük, Tracy Hogg Suttogója alapján. Röviden: nem vettem fel ha sírt, hanem csak simogattam az ágyban, paskoltam a popsiját és susogtam a fülébe. a lényeg, az volt, hogy az ágyában nyugodjon meg, szokja meg, hogy ott van. nagyon kemény volt, idegileg kimerítő, én is sokat sírtam közben, de ennek ellenére nagyon megérte. 6 hét alatt jutottunk el odáig, hogy ébren leteszem, és szó nélkül elalszik. most 15 hónapos.
2010. nov. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Első gyerekkel 3,5 éves korági vártam, pedig katasztrófa volt, amit művelt. Azt hittem nagyon kemény lesz, nem mertem belevágni. (talán 2-3 nehezebb napunk volt mint kiderült. :))

Másodikat kezdettől fogva így szoktattam, hogy egyedül, ringatás nélkül aludjon. Többször próbálkozott 2-3 havonta újítással, de nem hagytam magam. 1-2 nap alatt mindig visszaálltunk.

A kicsi most 17 hónapos, ringatva alszik el, köztünk alszik, s éjjel felkel szopizni 2-3 alkalommal. Lassan tervezem a merényletet, mert már le kellene szoktatni a ciciről.

A módszer a következő: megbeszéljük, hogy alvás van, beviszem, megsimogatom, puszi, kijövök. HA sír vagy kijön bemegyek, visszateszem, elmondom, hogy most aludnia kell, stb. kijövök. Mindezt addig, amíg el nem alszik. Első alkalommal akár egy óra is lehet, szívszorító sírással tarkítva. Minél többedik alkalom, annál hamarabb elalszik, mert rájön, hogy úgcsem adod fel.

Ha feladod, akkor lényegében mindegy, hogy 5 perc vagy 1 óra után. Azt szűri le belőle, ha elég kitartóan ordítok, úgyis jön és elringat anya. :D

2010. nov. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

1 éves koráig ringatva vagy cicin aludt el.

1 évesen odafeküdtem mellé, és el is aludt pár percen belül. Igaz, még most is úgy altatom (15 hós), hogy az ágya mellett pokrócra letszem, melléfekszem, és elalszk pár perc alatt, aztán beteszem a kiságyba. Erre sokan azt mondanák, hogy így hogy fog egyedül elaludni az ágyában. De minek kínozzam. Érzi, hogy ott vagyok mellette. Ha majd már nem a kiságyban alszik, akkor majd könnyebben odafekszem mellé, aztán már nem kell "pakolgatni" elalvás után. De húgom kislánya pl. saját maga mondta egy idő után, hogy anya menjen ki, majd ő elalszik egyedül. Addig meg miért hagynám magára arra a pár percre, amíg békésen elalszik mellettem.

2010. nov. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Ja igen, és tényleg nagyon megéri az a pár nap kínlódás.
2010. nov. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
12,39 vagyok, azt még elfelejtettem,hogy kb 20 percbe telt nekem mire egyáltalán abbahagyta a sírást, szóval kitartónak kell lenni, ha ezt akarod.
2010. nov. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Nekem csak az a bajom a ringatással, hogy lassan 6 kiló a drágám, (tudom, van aki 10-12 kilós gyerkőcöket ringat), és egyre tovább tart így is elaltatni! Néha vagy 1 órámba is beletellik, mire elalszik, és le bírom rakni úgy, hogy aludjon is egy kicsit! Mert látom, hogy fáradt, néha lecsukja a szemét, de még mielőtt letenném, felébred, vagy néha ha leteszem, utána pár perc után ébred újra, és kezdődik az egész elölről. Közben meg egyre fáradtabb, néha már a fáradtságtól nagyon sír...

2010. nov. 12. 12:41
 9/22 anonim ***** válasza:
akkor tarts ki és tanítsd meg aludni! :) ne félj menni fog! neked rosszabb, mint neki, erre gondolj. Viszont az mindkettőtöknek jobb lesz, ha nem lesz egy kínlódás az elalvás.
2010. nov. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

A 15 hós kislány anyukája vagyok:


Háton vagy hason alszik?

Az én kislányom is csinált olyat (kb. 2-3 hónaposan), hogy letettem a kiságyba, és azonnal megébredt, vagy hamarosan. Aztán rájöttem, hogy hason jobban alszik. Akkor átszoktunk a háton alvásról a hason alvásra (persze volt légzésfigyelőnk, én ugyanis be voltam gatyázva, hogy nehogy baja legyen). Azóta is hason alszik.


Viszont ha egy óra ringatással alszik el, akkor az elején lehet, hoyg nem olyan fáradt még. Ne ringasd annyit, mert tényleg nem lehet olyan súllyal sokáig bírni. Lehet, hogy már több ingerre vágyik. Tegyél a szeme elé különféle színű és formájú játékokat. Mozgasd őket, beszélj a nevükben, mesélj neki. Aztán ha már az sem jó, akkor lehet, hogy tényleg elfáradt.


(Nem okoskodni akarok, csak a saját tapasztalataimból írok, hátha valamelyik tapasztalat Neked is segít majd.)

2010. nov. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!