Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meg tudom még tanítani egyedül...

Meg tudom még tanítani egyedül aludni?

Figyelt kérdés
Pár hetes kora óta végig aludta a lányom az éjszakákat.Először cicin,majd amikor tápszeres lett pici ringatás és már aludt is.Először 7hósan volt pár nap amikor nem akart elaludni,és kb 5-10 percenként kelt.Akkor a fogzás volt a gond,helyre is állt a régi rend.Két hete szinte semmit nem alszok,mert nagy hiszti árán el alszik(ringatva),majd berakom az ágyába és 5perc múlva kel.Ezt játsszuk 5-6-8szor,majd oda veszem magam mellé,és ott úgy ahogy alszik.Jön a foga megint fölül,de nem gondolom,hogy amiatt ilyen rossz alvó.Meg tudom még tanítani egyedül aludni?Rakjam be a kiságyba és hagyjam sírni?Az nem rossz neki,hogy álomba sírja magát?Tényleg meg tanulja hogy kell egyedül aludni?Vagy már elkéstem?
2011. júl. 22. 17:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha eddig aludt egyedül, akkor ezután is fog. A fogzás nagyon meg tudja zavarni őket, de általában csak átmeneti a probléma. Nálunk úgy zajlik az alvás (születése óta), hogy minden este ugyanazt a "rituálét" követjük: vacsora (korábban szopi, majd tápszer, most szilárd étel), utána fürdés, törölközés-krémezés-fésülködés-stb, majd berakom az ágyba, és adok neki egy cumisüveg vizet. A lényeg, hogy mikor lefektetem, akkor bekapcsoloom neki az elalvós zenét, amit csakis és kizárólag alváshoz hazsnálunk. Mikor ezt meghallja, már tudja, hogy alvás van. Nappal nem nagyon rakom a kiságyba, max ha felmosok, vagy ilyesmi, pár percre. Általában 3-5 perc alatt alszik el. Mivel születése óta így csináljuk, nekünk de sosem késő, Ti is megpróbálhatjátok, szerintem pár nap alatt megszokja. Én sosem ringattam alvás előtt, nem is nagyon szerette, kicsavarodott a kezemből.

Ha nagyon feszíti a foga, akkor nyugodtan adhatsz neki lefekvés előtt egy kis nurofen szirupot (pk a felét a lázas állapot esetére előírt adagnak), gondold csak el, Te sem örülnél, ha baromira fájna a fogad, és úgy kéne aludnod, biztos te is felébrednél. Ezek a dolgok azért vannak, hogy enyhítsék a baba fájdalmát, ha ilyen van.

Remélem tudtam segíteni.

2011. júl. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!