Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor vetted észre az első...

Mikor vetted észre az első anyajegyet/májfoltot/apajegyet vagy egyéb bőrhibát babádon/gyermekeden?

Figyelt kérdés
Lányom fél éves, de már megvan az első anyajegye és májfoltja. Nem korai ez még? Azt hittem majd később jelennek meg ezek. Egy anyajegye és májfoltja van, amiket egyszerre fedeztem fel olyan 4 hónapos korában. Az apjának nagyon sok kiálló anyajegye van, nagyon fehérbőrű ő is és az apja is.
2011. febr. 9. 07:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
11 honaposan vettem eszre egy kb 1mm es atmeroju barna foltot a hasan.az eddig nem volt ott,mas nincs.
2011. febr. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 R. Zita ***** válasza:
Szia!Az én kisfiam is kb. 4 hós lehetett,mikor észrevettem az első anyapöttyét. :) Én is és férjem is eléggé anyajegyesek vagyunk, meg szintén fehér bőrűek. Igaz a párom legalább lebarnul nyáron,én viszont sosem. :( Szerintem nem korai egyébként. Azóta van már neki még egy anyajegye:) Májfoltunk az nincs.
2011. febr. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A láynomon 5 hósan vettem észre az elsőt :)

ÉS most 14 hósan van neki 6 db! Múlt héten találtam a hajában a 6.-at :)

2011. febr. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Anyajegye még nincs, pedig mindkettőnkön sok van, sőt a férjemről a jövő héten vesznek le néhányat, de születése óta van a bal mellbimbója alatt egy folt (először azt hittük a 3 mellbimbó dolog, de szerencsére nem), és 1 éves elmúlt, amikor egyszerre lett rajta a lábán és a hátán is több kis folt.
2011. febr. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hu, köszi, szóval másnak is volt ilyen korán:D Furcsa, hogy a két foltot egyszerre vettem észre. Az anyajeg a jobb lábán, a térde mögött van a hajlatban, először azt hittem, hogy valami seb vagy ilyesmi:D, a hasán a májfoltra meg azt hittem, hogy kosz:D Aztán eszembe jutott valami, amiben nem hittem, még akkor sem, mikor magamon hordoztam a bizonyítékot. Mondják sokszor, hogy ha terhesen valami sérülés ér, akkor az meg fog látszani a gyereken. Na ez elég érdekes, mert nem hiszek benne, de: Anyukám első terhessége alatt levetette a szemölcseit az ujjairól. 3-an vagyunk testvérek, és mind a hármunknak ugyanott vannak az ujjainkon szinte észrevehetetlen fehér foltok, ahol anyunak voltak a szemölcsei. Én pedig terhességem utolsó szakaszában vasalgattam ki a pici ruhákat, nyár volt, meleg volt, így egyszál bugyiba-melltartóba vasaltam, és elfelejtettem beleszámolni a hasamat a vasalásba. Megégettem a vasalóval. És most a lányomnak kábé ott van egy picike folt a hasán....valaki hisz ebben?
2011. febr. 9. 08:22
 6/13 anonim ***** válasza:
:) Ez érdekes.
2011. febr. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én babámnak születése óta van egy anyajegye a lábán. Védőnő azt mondta, ritka, hogy születéskor már van.
2011. febr. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem egy már születéskor volt a csuklómtól kicsit feljebb. Anyu mindig megnézte, hogy megvan-e - nehogy elkeverjenek :D

A férjem nagyon anyajegyes, olyan a háta, mintha beszórták volna :( Nekem is van rengeteg, úgyhogy gondolom a fiamnak is lesz. Most 16 hónapos, de eddig még egy sincs.

2011. febr. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

8:09-es vagyok!


Én is megégettem a hasam, a 38. héten :( A doki egyből kérdezte is, mert pont aznap mentünk, én meg tök paráztam, hogy mit fog szólni!Ő meg csak nevetve mondta, hogy gyakori ez ne aggódjak!

De semmi nincs ott a babámnak! :)


Viszont én is hallottam már ilyet, és láttam is több barátnőmön, és a kisbabáján :)

Tuti az lett nálatok is! :)

2011. febr. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
A születése 1 nappal vette észre a gyerekorvos a hátán, amikor vizsgálta a kórházban. :)
2011. febr. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!