Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek gáz közvetlenül a...

Szerintetek gáz közvetlenül a szülés után nem fogadni rokonokat baba-látogatóba?

Figyelt kérdés

Anyósomék jönnének az első héten, bennük megbízok, tudom, hogy ha betegek, elvből fel se jönnek, de sajna az anyai ági rokonaim már elég "parasztok" ahhoz - bocsánat a kifejezésért - hogy náthásan - göthösen feljöjjenek a pici újszülötthöz, mintha természetes volna.Ráadásul mindegyik amolyan "puszilgatós" + dohányoznak.

Lehet, hogy hárpia vagyok, de túlságosan féltem ahhoz a babámat, hogy tömegestől jöjjenek ( ugyanis ezt tervezik ), éppen elég lesz feldolgozni az egész szülést testileg - lelkileg, nincs valahogy arra szükségem, hogy már az első héten húzzák - nyúzzák a kicsit, semminthogy összeszedjen vmit.A védőnőm is ezen a véleményen van, és persze a párom is.

Ti voltatok ilyen helyzetben?

Hogy ítélitek meg a szitut.

Első gyerekünk lesz, nem mindegy, mi történik vele / velünk.

39 h km.


2011. febr. 9. 15:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van.

Az első hat hétben amúgy is kisebb gondod is nagyobb lesz, minthogy vendégeket fogadj, ebben az influenzás időszakban nem véletlen, hogy a kórházakban is látogatási tilalom van.


Ne félj, nem fognak úgy megsértődni, hogy ne is jöjjenek, nyugodtan közöld, hogy meddig nem fogadtok látogatót, és hogy utána is inkább kettesével-hármasával.

Nem maradnak le semmiről.


Cserébe küldjetek szét e-mailben képeket, hogy néz ki az újszülött.


Gratulálok!

Könnyű szülést Neked. :D

2011. febr. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

nekem még nincs babám bár már nagyon szeretnék és teljesen egyetértek azzal amit leírtál,az egy dolog,hogy egy felnőtt nem veszi komolyan ha egy kicsit megfázott,de egy újszülöttnél ez nagyon veszélyes lehet,főleg influenzás időszakokban.


gratulálok a picihez:)

2011. febr. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Amilyen influenzás időszak van, meg egyébként is....én megértelek, nem engedném őket jönni. Én kitalálnék valamit, vagy megmondanám kerek-perec hogy pihenni szeretnék otthon.Egy kisgyereket is félt az ember a baciktól, nemhogy egy újszülöttet!

2011. febr. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én már nagyon régen szültem. Akkor még szokás volt,hogy a gyermekágyas anyukának a rokonok vittek ebédet,a picinek kisruhát.

De akkor is csak a nőrokon jött el egyedül, a család többi tagja pedig akkor,amikor már a kismama felkelhetett. Ekkor már a baba 4-5 hetes volt.

Csoportos látogatást én sem fogadnék a helyetekben.

2011. febr. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor én is hárpia vagyok, mert én sem engedném! Nálunk az első hétben max. nagyszülők jönnek, az összes többi rokon és családtag tudja, hogy a 4. hétig nem nagyon illik menni!
2011. febr. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%
Az én babám 7 hetes. Anyósék eddig 2* jöttek. Anyámon kívül senkit nem engedek be. Nem tréfa a mostani infuenza, de még egy szipla náthát se hozzon ide senki! Én 3 hetes kora óta sétáltatom bébikét. Ha valaki nagyon akarja látni (pl: legjobb barátnőm) megkérem, hogy csatlakozzon hozzánk a sétá közben. Így mi tudunk beszélgetni, belenézhet a babkocsiba, de nincs fogdosás, puszilgatás, semmi. Mindenkinek megmondtam, hogy majd nyáron közelíthetnek. Addigra nagyobb lesz és kevesebb a vírus, bacilus. Aki ezt nem érti meg, az elmehet a sóhivatalba. A Te gyereked, Te diktálsz. Ha beteg lesz Te ápolod, te virrasztasz vele, nem a sok felelőtlen látogató.
2011. febr. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszi a korrekt válaszokat, a legnagyobb baj az anyámmal van, aki olyan szinten nem veszi sajnos észre magát, hogy képes elhozni az összes testvérét + azok rokonait is.

Mindegyiknek benti kutyájuk van, én meg úgy undorodom az ilyen kutyamániásokatól, hogy a gyomrom is felfordul tőlük.Unokatesóm képes kutyasimogatás után nem kezet mosni, meg egyéb higiénes körülmények...És, igen, az influenza.Az tényleg nem gyerekjáték.

De ezek szerint nem vagyok egyedül ezzel a fajta prüdériával.

2011. febr. 9. 16:24
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha ANYUKÁD meg akarja látogatni a picit, akkor öt EGYEDÜL fogadnám maximum egy órára, több embert és mást nem. Indoklás, hogy te is még megviselt vagy, meg félsz a fertözésektöl. Ha valaki ezen megsértödik, akkor az az ö baja - neked emiatt nem kell problémázni.


Az meg természetes, hogy olyan lakásban, ahol baba van, tilos dohányozni.


53/N

2011. febr. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én elméletben jövő hétre vagyok kiírva. Azt már megbeszéltük a párommal, hogy valószínűleg március végétől fogadunk rokonokat. Persze apukám, vagy tesómék jöhetnek, ők itt laknak a városban. De pl. anyósomékat nem hívjuk meg. Azon egyszerű okból, hogy ők messze laknak, és ha jönnének, akkor pár napot maradnának is. Én pedig nem szeretném az első pár hétben, ha másokat kéne ellátnom. Az első pár hét szerintem amúgy is arról szól, hogy összeszokjunk, megismerjük a babát.

Aki ezt nem érti meg, az inkább ne is jöjjön. Szóval egyetértek veled. :)

2011. febr. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%

Mielött leirom a válaszom gondoltam közlöm veled, hogy én is kutyamániás vagy, szoval gondolom tőlem is undorodsz. Nekem az idén összel hunyt el a 14 éves szobakutyám. A lányomat márciusban szültem és semmi baja nem volt ebből. Sőt csak erősíti az immunrendszerét, ha korábban találkozik állattal. Persze nem egy ágyba voltak, csak egy légtérbe.

De a kérdésedre válaszolva. Én még szülés elött megmondtam, hogy 2 hétig senki ne jöjjön fel, csak anyukám. Majd utánna lehet jönni, de akkor is csak az aki nem beteg, még az orra se follyon!

volt akinek nem tetszett, de nem érdekelt.

Éppen akkor volt lecsengőben a tavalyi influenzajárvány, igy én sem akartam reckirozni.

2011. febr. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!