Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elrontottam valamit babám...

Elrontottam valamit babám nevelésében?

Figyelt kérdés

1 éves kislányom mindig sír, ha valami nem úgy van, amit ő akar.Ma reggel is mutatta a kis ujjával, hogy mit szeretne megkaparintani, de sajnos nem adhattam neki oda, és lefeküdt a földre és sírt.Állandóan az ölembe kéretőzik, ha nem tudom azonnal felvenni sír.Eddig úgy hisztizett, hogy hanyattvágta magát, most terpeszülésből előre dől.

Már én is teljesen kivagyok, mert semmit nem tudok tőle csinálni,még wc-re se menni...Se főzni, se semmit.És ha nem teljesül azonnal a kívánsága hiszti van.

Hol ronthattam el, és most mit tegyek?


2011. febr. 10. 09:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Van ám ilyen, most próbálgatja a határokat. És bizony keserves, ha nem kapja meg, amit akar. Jó korán kezdődik nálatok. ;) Türelem, a hosszú élet titka. Nálunk úgy 13 hónaposan volt egy nagy csata, mikor kötöttem az ebet a karóhoz, közben folyamatosan beszéltem hozzá, nyugtatgattam. Azután mikor megnyugodott elment, és ő közeledett folyamatosan, utána egész bújós volt. Igazán nagyszerű élmény volt a számomra és szerintem neki is. Azt sugalltam, hogy anya tudja, hogy most frusztrált, csalódott, mást szeretne csinálni, de most az lesz amit én mondok, mert... . És nyugodt maradtam. Persze azóta is vannak hisztik, de csak módjával. Igyekszem segíteni neki, de néha muszáj várnia 1-2 percet, ez is része az életnek.
2011. febr. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
nalunk is ez megy.En enm hagyom ra,nem adom oda neki mert hisztizik.felek ha megszokja kesobb kart tesz magaban.
2011. febr. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

az hogy mindig az öledbe kéretőzik, az sztem a szeparációs szorongás, ami majd elmúlik, ha tudod, vedd ölbe. az hogy vmit nem lehet, és ezért sír, az is normális, mindenkit zavar, ha szertene valamit de nem lehet, csak a felnőttek általában már tudják ezt kezelni., :)

ő meg csak így tudja kifejezni, hogy hűű de mérges. ez jogos dolog, lássuk be. persze idegesítő is. az én kislányom is ilyen volt. az én receptem: adok helyette valami mást. ezt nem adom, mert ezt most anya használja, nézd csak itt van helyette ez, ezt lehet. millió ilyen szitu van. most nem írnék példákat. amit meg tényleg nem lehet, és nem fogadja el a "csereárut", ott én minden egyes alkalommal elmondtam, hogy édeske, ssajnos azt nem adhatom oda, mert... és itt jött egy rövid magyarázat, pl. ha az ollót szerette volna, akkor ugye megvágja magát vele mert éles.stb. először még hiszti volt, de mivel mindig kapott rá magyarázatot, vagy csereárut, illetve relatíve kevés dolog volt, amit megtiltottam, nem adtam oda, ezért hamar megtanulta, hogy amire anya azt mondja ,hogy nem, abba jobb belenyugodni. ill. pl. nálunk a napi rutin ilyen részei, mint pelenkacsere, beülés a babakocsiba, vetkőzés -öltözés is ekkoriban visításba csaptak át. olyankor viszont, mivel ezek muszáj dolgok, amiket jobb ha hamar megtanul ,és nem választhatók, semleges hangon közöltem vele, édesem, tudom, hogy nemszeretnéd, de muszáj, mert bekakiltál, mert kinn hideg van stb stb stb., ill. bohóckodtam is neki közben. ez hamar, 1-2 hónap alatt megoldotta a gondot.

igazán nem akarok másokat fikázni, de mivel ez egy anonim oldal, vegyük úgy, hogy senki nem ismeri akiről beszélek, tehát nem vet rá rossz fényt, és csak azért írom le, hogy tanulságos legyen. a barátnőm kisfia 17 hónapos, kb. 1 éves korától egyre erősödve vannak neki ezek a fent tapasztalható hisztijei. most már ott tartunk, hogy valami eszement sivítást lecsap midnen egyes alkalommal, ha öltözés van, ha pelenka van, ha babakocsiba berakja az anyja....nekem meggyőződésem, hogy ez nagyrészt azért van, mert ilyenkor az anyja gügyögős, sajnélkozó hangon nyugtatja, hogy kicsiiiim, naaa, mindjárt készen vagyunk, naaa, tudoooood, naaaa ne sírj már, jaj szegénykééém stb stb el tudjátok képzelni. szeritnem ezzel ahelyette hogy megnyugtatná, inkább adja alá a lovat, mert ezzel a sajnálkozó hangenmmel azt az érzetet kelti a gyerekben, hogy na most igen, van miért bömbölni, mert valami rossz, kellemetlen dolog történik vele, és jogos a hiszti. és pl. ha az apja van vele, és ő végzi a műveleteket, akkor egy mukkja sincs a kisfiúnak, mert az apja nem gügyög neki, cska mondja, hogy nem baj, mindjárt vége és slussz, nem nyugtatgatja órákig valamiért, amiért tkp nem érdemel nyugtatást.

persze nem mondom hogy ez az esetek 100%-ban így van, de az én kislányom sem azért fogadta el ezeket, és lett nagyon kezelhető ebből a szempontból most már, pedig benne vagyunk épp a dackorszakban, 2 éves, mert egy nyugodt, akaratgyenge valaki lenne. épp ellenkezőleg, felér 2 fiúval is. :)

bocs ha hosszú voltam.

2011. febr. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi Mindenkinek:)

Különösen az utolsónak ezt a szép hosszú választ, amibe tényleg lehet igazság:)

Belegondolok a tegnapi napba,ezerrel ment a hiszti egész délután, mire másfél órát elmentem otthonról, és apával hagytam a kislányt.Hazaértem, megkérdeztem, hogy hogy viselkedett, és azt mondta apa, hogy minden rendben volt, eljátszott szépen(amit nálam egész nap nem)

2011. febr. 10. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!