Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért rosszalkodik 1,5éves...

Miért rosszalkodik 1,5éves babám, miközben egész nap foglalkozom vele? :- (

Figyelt kérdés
Tudja, hogy nem szabad a konvektort piszkálni, mégis azt teszi. Nem szabad a lámpát kapcsolgatni, mégis szalad oda a kislámpához, ha épp a szétdobált könyveket teszem össze utána stb...Mit rontottam el????
2011. febr. 10. 10:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Semmit. Életkori sajátosság. Eleven, életre való, majd szépen megtanulja, mit szabad és mit nem. Csak legyél következetes.
2011. febr. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Hallottál már a dackorszakról? na ö ebben van. másfél évesen kezdödik. olvass róla és jobban megérted öt.
2011. febr. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Egyszerű az ok : GYEREK :D
2011. febr. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A dackorszak velejárója, hogy "csakazértis" azt csinálom, amit anya nem enged?

Hogy kezeljem a szitut? Kezdem elveszíteni a türelmemet és tudom, hogy azt nem szabad, pláne nem előtte.

2011. febr. 10. 10:29
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyon együtérzek veled, nálunk is ez van, már majd megőrülök. Egyik pillanatban értelmes-édes-okos, magyaráz, hancúrozik, aztán (főleg ha nekiállok a dolgomnak pl mosogatás, főzés), átvált zsiványba, van h megüt mérgében ha rászólok, vagy elkezd visítani. Tegnap már a földhöz vágtam a nadrágját mérgemben, kiborító. Próbálok türelmes maradni, beszélni vele, hozzá, terelgetni. De mivel ugye én vagyok itthon vele, a nevelés nagyrésze nekem jut, velem vannak a konfliktusok is. És olyan rosszul esik, h vidáman rohan az apjához megpuszilja, ha hazajön, engem meg .... Abban bízok én is h ez csak életkori sajátosság, és a most befektetett energia, ami a nevelést illeti, hamarosan megtérül.
2011. febr. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Na igen én is abban bízok, hogy a sok energia megtérül, amit befektetek a nevelésébe. Sajnos tisztába vagyok vele, hogy túl sokat is foglalkoztam vele, aminek következtében kb.5percnél tovább nem képes egyedül játszani. .-((((
2011. febr. 10. 10:41
 7/9 anonim ***** válasza:

Èn írtam a dackorszakról.

én is rengeteget fogallakozom vele, de még is képes félórákat egyedül játszani. habár csak 4 hónapos, de ez szerintem gyerekfüggö.

èn még csak kicsit olvastam a dackorszakról, meg pár rokon gyereknél láttam, de szerintem ha mi is közeledünk ezen korszak felé, én jól utánna olvasok, hogy jobban megértsem öt.

ez pont ahogy írod. ö szeretné felfedezni a világot úgy ahogy ö akarja. és neki nem egyezik a gondolata a tieddel így ö kikéri magának. minden alkalommal újra próbálkozik. eze elmúlik majd, de szerintem az egyik legnehezebb idöszak.

keress rá a neten és olvass róla. biztos hogy segít.

2011. febr. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

szia, amit nem szabad,és semmiképp nem akarod, azt mindig akadályozd meg, csak így fogsz eredményt elérni. ha csak szajkózod, hogy nem szabad nem szabad, szerionted hol érdekli? pont sehol. :) amúgy én a heéyedben azt tenném, hogy szólnék neki, hogy édesem, tudod, forró a konvektor, ne nyúlj hozzá, mert megég a kis kezed. (nem tudom, nenynire érti ezt a babád, azenyém már ennyi idősen értette). szerintem nem lehet kikerülni a kisebb baleseteket, hogy pl. becsípi a kezét a fiók, vagy megégeti a kezét a konvektor, mert így fogja megtanulni, hogy azt tányleg nem szabad, mi is az a gyakorlatban hogy forró, becsípi stb. és hogy anya nem azért szól, hogy szívasson, hanem mert az tényleg veszélyes. ha egyszer megégeti vele a kezét, akkor többet nem fog hozzányúlni, ez fix. nálunk mindent így tanult meg. valamint, én a helyedben kihúznám nappalra a kislámpát, így nem lenne nagy vonzerő azt kapcsolgatni, és arrl is leszokna. és amíg mosogatok, vagy stb. adnék neki valami érdekes tevékyenséget, pl. pakoljon be valamit egy dobozba, vagy akármit, ami őt lekötheti, ami érdekes.

én anno így csináltam, és ezek bejöttek. ő is egy nagyon eleven, érdeklődő, mozgékony kiscsaj, de így meg lehetett regulázni. asaját jól felfogott érdekeit megtanulta, meg azt is hogy amit anya nem enged, azt valóban nem enged.

most benne vagyunk a a kőkemény dackorszakban, hát visszasírom, amikor másfél éves volt, pedig emlékszem, akkor azt hittem, nehéz. :))))

2 éves volt a kislányom decemberben

2011. febr. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves 10:35-ös! Mintha csak a saját szavaimat hallanám!!

Én vagyok a mumus, szalad apához, amikor hazajön. Egész nap kettesben vagyunk. Pelenkázás közben rugdos, de úgy Isten igazából, lendületet vesz és durr, az egyik lábával. Ha öltözünk ordít, ha vetkőzünk ordít. Ohh, hányszor elmondtam már, hogy "nem szabad". Ha házimunkát végeznék, anya, anya. Amúgy egy édes tündéri gyerek, ha társaságban van. Már kezdek megőrülni, szeretem, imádom a kisfiam, de besokalltam, rémálom minden perc, minden óra kettesben vele. (na jó, néha tud 1-1 percre aranyos is lenni velem, de aztán bumm és már üt is, vagy rúg).

Egy 23 hós kisfiú anyukája

2011. febr. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!