Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keveset foglalkozom vele?...

Keveset foglalkozom vele? Vagy jó így?

Figyelt kérdés
Napközbe sokat játszik magába a babám, van hogy el is altatja magát játék közben. Ilyenkor amikor így eljátszik, nem nagyon szoktam neki beszélni, nem ülök közvetlen mellé, hogy figyeljem minden mozdulatát. Amikor viszont kicsit nyűgi, és nincs el, akkor mindig játszok vele, énekelek neki, táncolunk. Nem foglalkozok vele túl keveset? Ne üljek oda mellé akkor is ha magába el van? Néha kicsit bűntudatom van, hogy miért nem vele játszok, miért internetezek (pl).
2011. jún. 24. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

éppen csak azt nem írtad mennyit játszik egyedül és mennyit foglalkozol vele. mennyi idős?

ezek nélkül azért nem hiszem, hogy bárki tudna válaszolni ;)

2011. jún. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ja, lassan 3 hetes, de elég éber baba. kb fél órát simán eljátszik magába, de van hogy 1 órát is. 2 szopi között 2-3 óra telik el. Amikor nem játszik akkor vagy cicin van, ez kb 30 perc, vagy dajkálva, ringatva van.
2011. jún. 24. 13:58
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

igazából még nem tudsz vele játszani. igaz én nem ültem le netezni mikor ébren volt a három hetesem hanem élveztem azt a kevéske időt amit úgy töltött ébren, hogy nem szopizott :D én lefektettem az ágyamra, melléültem és föléhajoltam és mindent elmeséltem neki. ezt a mindent úgy értesd, hogy az egész életemet, az apjáét, a nagyszüleimét, heteken keresztül :D


de az is igaz, hogy nem lesz mindig így, 1,5 éves most a fiam, próbálnék meg géphez ülni mikor ébren van... ;)

2011. jún. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

hát sztem azért ülj oda hozzá, a közös játék naghyon fontos, hogy jó kapcsolat alakuljon ki, hogy megismerd, mi tetszik neki blabla. nem kell erőszakkal megzavarni, de azért beszélj hozzá , simizd, csikizd balbla. én zt vettem észre a környezetemen, hogy azok a abbaák, akik "jól elvannak", és később is, hogymondjam, kevesebbet tudnak, mint akikkel foglalkozni kell. mert óhatatlan, hogy akivel fogllakoznak, az több infóhoz jut. persze nem mondom, kell az önálló tevékenység is, de a közös is , ez fix. főleg később, amikor az anya magyarázza meg a gyerekének az összefüggéseket, hívja fel a figyelmét dlgokra. satöbbi. én leaglábbis ezt vettem észre a környezetemben, a magamén és azt tapasztalom, hogy ele nagyon sokat kellett foglalkozni azelején, de meg is látszik rajta, a legtöbb mindenben a korosztálya előtt van.

persze biztos fognak olyat is írni, hogy ó örülj ha elvan, pihenj nyugodtan. aztán te majd eldöntöd, melyik vélemény a szimpatikusabb. :)

2,5 éves kislány anyukája + 30 hetes km

2011. jún. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én indítottam nemrég egy hasonló topicot. Ott írta nekem az egyik válaszoló, hogy csendben lévő gyerekre még ránézni is tilos :-) Ezt egy 5 gyerekes anyától hallotta. Van benne igazság. Az én lányom most 2 hónapos, és nekem is lelkiismeret furdalásom van, amikor netezek, ő meg a pihenőszékében fekszik és a kis állatkáit püföli, ami fentről lóg. De nem lehet egész nap játszani, énekelni, beszélgetni vele. Természetesen a mi napunkban is meg van az ideje ezeknek a tevékenységeknek. Azt figyeld ki, hogy mikor van éber időszaka, amikor nem csak ébren van hanem kimondottan aktív. Én akkor szoktam "foglalkoztatni", rázom neki a csörgőt, mutogatom a könyvet, vagy beszélgetünk. Ha nyűgösebb picit, akkor ringatom a térdemen és közben énekelek, mondókát szavalok neki. De attól is fejlődik, ha egyedül játszik.
2011. jún. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!