Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Spiccelő lábtartás = beidegződ...

Spiccelő lábtartás = beidegződési rendellenesség? !? !? Ezt mondta ma a gyerekorvosunk. Mit jelent ez?

Figyelt kérdés
7 és fél hónapos a kislányom, és amikor lábra állítjuk, pipiskedik (spiccel), nem az egész talpán áll. Ez baj lehet? Más babája esetleg csinál hasonlót? Nagyon megijesztett az orvos ezzel a kijelentésével.
2009. febr. 10. 23:13
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

Szia! Mondjuk bővebbet is mondhatott volna a gyerekorvos.... Annyit tudok, hogy később ha önállóan áll vagy jár és akkor is lábujj hegyezik az nem igazán jó. Én a saját magam megnyugtatására is megmutatnám ortopéd orvosnak vagy/és egy Dévényes gyógytornásznak.


[link]

2009. febr. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
En is ezt a deveny.hu akartam neked irni, azonnal vedd fel veluk a kapcsolatot, a doktorno mindig az azonnali vizsgalatot ajanlja, hiszen minden pillanat szamit a gyogyitasban esetleg!!! Irjal nekik, hivd fel oket!
2009. febr. 11. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Szia! Én gyógytornász vagyok. 7 és fél hónaposan még ne állítsd lábra, hacsak Ő maga nem akar. Ha lábujjhegyen áll, nem baj, teljesen természetes. Majd amikor elkezd járni tanulni akkor fogja letenni a sarkát, akkor sem biztos, hogy azonnal. Kb. 1-1,5 éves korra fog kialakulni rendesen. Szerintem semmi baja a babádnak, de ha aggódsz mutsd meg egy szakembernek persze. Minden jót! (az enyém 10 hónapos és még mindig szeret lábujjhegyen menni, persze leteszi a sarkát is néha, de sokszor pipiskedik még)
2009. febr. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
Hát ez érdekes. Mi járunk fejlődésneurológára, és most 6 hónapos lesz a lányom. Amikor a vizsgálat elején kikérdezett legutóbb a szakorvos, megkérdezte, hogy lábra áll-e(ha megfogjuk a hóna alatt, kinyújtja-e a lábát). Persze eközben spiccel. Merth'ez pont azt jelenti, hogy rendben fejlődik, és a megfelelő időben fel fog állni magától. Nyilván nem ismerem a részleteket nálatok, de ha aggódsz, vidd el szakemberhez. A fejlődésneurológián alapvetően a reflexeket és az idegek megfelelő működését vizsgálták. De abból, amit írtál, ez teljesen normálisnak tűnik. Különben is, ha a gyerekorvos szerint gond van, akkor adjon beutalót szakrendelésre, mielőtt ijesztget. Minden jót nektek!
2009. febr. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Barátnőm kislánya is ezt csinálta!A kiságyban kapaszkodva lábujjhegyen állt,majd úgy is lépkedett!Már 11 hósan nagyon szépen sétált,rendesen a lábacskáján!
2009. febr. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
24%

Elhiszem, hogy megijedtel, mindenkepp mutasd meg tobb orvosnak meg az elejen!!!

Ne nyugtassanak meg azok a kismamak, akik azt mondjak, hogy igen, az enyem is csinalja! Gondolom ok nem orvosok, es nem latjak a te babadat.

2009. febr. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!