Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gyerekorvosunk dönthet úgy,...

A gyerekorvosunk dönthet úgy, hogy nem vállal minket, ha?

Figyelt kérdés

Azt mondta a védőnőnk, mivel tejet adok a kislányomnak, nem fog vállalni minket a gyerekorvos ha ezt megtudja.

Ilyet tehet egy orvos? Csak kíváncsiság képpen kérdezem.


2011. ápr. 18. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

mármint azért nem vállal el a körzetes gyerekorvos mert a kislány tehéntejet iszik nem tejitalt v. tápszert??


ha ilyet tapasztalsz szerintem a dokival van baj.


nem szólhat bele hogy mit adsz neki... ez olyan mintha kötelezne hogy márpedig tápszer.


egy éves kor felett azt adsz amit akarsz ameddig nem káros.

2011. ápr. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is jártam úgy,hogy rá kérdett az orvos,hogy tejet adok a gyereknek mert nem írattam úgy a tápszert mint addig.És valami vizsgálatra akart küldeni vagy mi volt,már annyira úgy nem emlékszem,már 8 éves a lányom ami gondolom ki mutatta volna a tej fogyasztást.
2011. ápr. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

dönthet.


nem körzetorvosok vannak, hanem háziorvosok, akik választhatók és választhatnak.


miért ne mondhatná, hogy ha nem tartod be az utasításait, akkor nem akar téged a állandó betegének tudni?


azt persze nem utasíthatja el, hogy sűrgősségi esetben ellássa a gyereket, de a tb kártyát nem kell befogadnia.

2011. ápr. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha a körzetébe tartoztok, köteles elvállalni. Ha nem oda tartoztok, akkor nem és indokolnia sem kell.
2011. ápr. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mégis mennyi idős a gyerek? Eddig ő volt az orvosotok, vagy most akartok hozzá menni? Nem nagyon értem.

De ha még túl kicsi a baba és tehéntejet adsz neki, akkor tényleg dönthet úgy a doki, hogy nem vállal, ha ez ellenkezik az ő nézeteivel. Bár ilyet még nem hallottam.

2011. ápr. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ugyanezt akartam kérdezni mint az utolsó!
2011. ápr. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!

Kislányom lassan 8 hónapos, és mivel nem ette meg a tápszert, meg ugye nemrég voltak ezek a visszahívott tápszeres dolgok, úgy döntöttem, adok neki tehéntejet. (természetesen hígítva)

És mondtam a védőnőnek mikor rákérdezett, hogy mit eszik, és azt mondta, hogy ha megtudja az orvos, akkor nem fog minket elvállalni ezek után.

Igazából értem, hogy nem javasolják az orvosok, rendben van, de szerintem ők tanácsot tudnak adni, hogy mit hogyan csinálhatnék, de az már az én dolgom, hogy eldöntsem megfogadom-e, vagy sem...

Röviden ennyi a történet. Ezért kérdeztem.

2011. ápr. 18. 20:41
 8/9 anonim ***** válasza:

"de az már az én dolgom, hogy eldöntsem megfogadom-e, vagy sem..."


az meg az ő dolga, hogy akkor nevét adja-e ahoz, hogy a gyerekednek valami baja lesz.


mi egyébként hasonló cipőben jártunk, mit te, csak mi MEGBESZÉLTÜK az orvossal, hogy már egy csomó tápszert kipróbáltunk, egyszerűen nincs több ötletünk és ő rábólintott.

2011. ápr. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha a körzetébe tartozol, köteles ellátni! Nem passzolhat át másik gyerekorvosnak! Ha nem körzeti akkor megteheti!


De szerintem is beszéld meg vele. Biztos nem fogja leharapni a fejed!

2011. ápr. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!