Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a hatranya annak, ha egy...

Mi a hatranya annak, ha egy baba vegetarianus?

Figyelt kérdés
Egy baratnom es a ferje ugy dontottek, nem adnak hust a kislanyuknak, aki most 6 honapos es mar 1,5 honapja hozzataplalt.
2009. aug. 28. 11:42
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
90%

szia!


Remélem a barátnődék nem olvassák az oldalt , és az összes vegetáriánus olvasó nem száll harcba az ellenérvekkel :), de alapvető probléma az a csecsemőkori húsnélküliséggel, hogy az a fajta fehérje , amit zöldségekből, vagy szójából próbálnak "elvonni" , meg se közelíti azt a fehérjét, ami a húsban van. És igen, a zöldséges fehérje is nagyon fontos, de az állati eredetű annál is inkább!

2009. aug. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
83%

Háát.. ha megfelelően adnak neki fehérjét, akkor talán nem lesz súlyos következménye, de én biztosan nem a gyerekemen kísérleteznék. És miért nem adják meg a gyereknek a választás lehetőségét, hogy ő döntse majd el, akar-e enni húst?


Én sem szeretem a vörös húsokat, mégis kap a 9 hónapos lányom bárányt, marhát és sertéshúst is (bébiételben).

2009. aug. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
91%
Így van, az állati eredetű fehérje pótolhatatlan, és fontos a kisbaba fejlődéséhez. (Zárójelben megjegyzem, szerintem rosszul döntöttek)
2009. aug. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
91%
Kíváncsi lennék hogyan akarják pótolni az állati fehérjét? Mert a zöldségekben található meg sem közelíti, a baba fejlődő szervezetének meg szüksége van rá. Nem poénból van kitalálva hogy husit kell nekik adni.
2009. aug. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
91%
Akkor nézzenek meg egy afrikai gyerekekről szóló filmet, akik köztudottan alig (vagy nem is) esznek húst. És hallgassák a kommentátort is, aki felsorolja, mennyi és milyen típusú hiánybetegségeik vannak, és milyen korán halnak meg ezek a gyerekek felnőtt korukban. Gratulálok a "felelős" szülőpárnak!
2009. aug. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
90%

Bizonyos vitaminok és szükséges aminosavak sokkal nagyobb százalékban vannak a húsokban, mint növényekben, szóval egyrészt a növényekből többet kell enni akkor.

Másrészt: bizonyos fehérjék, amik nagyon fontosak a szervezetünknek csak a húsban vannak, növényekben nem.

És a gyerek nem fog B12-vitaminhoz jutni, az ugyanis másban nincs.

Vagyis hátráltatják a növkedésben, és a normális fizikai fejlődésben...

Amúgy miért nem adnak húst a gyereknek? Gondolom jártak ők is iskolába és tanultak biológiát: az ember mindenevő, kell állati eredetű fehérje is, szükséges a szervezet normális működéséhez.

2009. aug. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
En is mondtam a lanynak, hogy nem jo, de a ferjet kell meggyozni. Mar linkeltem neki ezt az oldalt, olvassa el, es aztan dontson.
2009. aug. 28. 12:00
 8/35 anonim ***** válasza:
83%

Petőfi Népe

2002. november 8.



A vegetáriánus étkezésről erősen megoszlanak a vélemények. Egy dolog azonban bizonyos: a fejlődésben lévő gyermeki szervezetnek kifejezetten ártalmas az egyoldalú étrend. A közelmúltban egy tíz hónapos csecsemő került kórházba, életveszélyes, B12-vitaminhiányos vérszegénységgel. Az ok: vegetáriánus táplálkozás. A gyerek dystrophiás volt, azaz sorvadásban szenvedett. Fellépett nála az agyi sorvadás is, és szellemileg jelentősen alulfejlett volt. Kiderült, hogy édesanyja a szoptatás mellett kizárólag zöldségfőzelékkel táplálta a kicsit. A szülők minden állati eredetű táplálékot elutasítottak, még a tojást és a tejtermékeket is. Így nyilvánvaló, hogy a pici szervezete az anyatejjel sem kapta meg a szükséges tápanyagot.



A laikusok és a szakemberek többsége a mai napig azt vallja, hogy az ember csúcsragadozó, ezért a húsfélék elutasítása egyenlő a természet megerőszakolásával. Ennek ellenére napjainkban egyre több a vegetáriánus. Ők jó esetben arany középutat választanak, hiszen a zöldségek és gyümölcsök mellett azért állati fehérjét is fogyasztanak, ha nem is hús formájában.


A szakemberek számára azonban létezik egy sokkal riasztóbb kategória. Ez a vegetarianizmusnak az a módja, amikor az ember minden állati eredetű táplálékot elutasít. Ilyenkor kialakulhat az egyoldalú táplálkozás, amely egy felnőttnek sem tesz jót, de a gyermekek esetében katasztrofális következményei lehetnek.

2009. aug. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
83%

Van egy barátnőm, na ő se ad a gyermekének húst soha nem is adott...Egyenlőre egészségesnek tűnik a kisfiú, de nekem nem jó érzés ezt nézni, hiszen egy kicsi gyerek nem szólhat közbe hogy jaj bocsi de talán rámférne egy kis húsféle is...:(

A második babát várják most, neki sem fognak húst adni :(

de én hiába mondok neki bármit :(

2009. aug. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
77%
És ki az anyja annak a gyereknek? A barátnőd, vagy a férje? Nekem biztos lenne egy-két szavam a férjemhez, ha ő kardoskodna amellett, hogy a gyerekem nem kaphat húst (főleg most, mikor a fejlődéshez szinte MINDEN anyagara szüksége van).
2009. aug. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!