Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vegetáriánus anyukák, mit tegyek?

Vegetáriánus anyukák, mit tegyek?

Figyelt kérdés

15 hónapos a kisfiam,és vegetáriánus vagyok,így természetesen a gyermekemet is húsmentesen táplálom.

de még mielött elítélnétek,halat adok neki,mert -bár én a hal fogyasztását sem tartom jónak,elvégre az is hús- de a viták elkerülése végett,ill.a párom megnyugtatása érdekében hajlottam erre a kompromisszumra.

így teljes értékü a kicsi táplálkozása,szépen fejlödik,a gyermekorvos teljesen meg van vele elégedve.

ennek ellenére a kedves nagymama,ha nála van a kicsi,csak azért is hússal eteti.

hiába próbáltam neki elmagyarázni,h semmilyen hiányt ettöl nem szenved a gyerek,és hogy csak egy kérésem volna,h lehetöleg húsmentes ételekkel kínálja,mire az arcomba nevetett,h majd ö tudja,h mit ad neki,én ebbe ne szóljak bele(!)

észrevettem,h a gyerek rendszerint hasfájással kínlódik éjszaka,amikor elötte nála volt.

szerintetek mit tegyek?

vki más is van esetleg hasonló helyzetben?

úgy gondolom,h illö volna tiszteletben tartania a kérésem,mert én vagyok a gyermekem édesanyja és jót akarok neki,felelös vagyok az egészségéért.


2010. júl. 11. 11:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%
Az hogy te mivel eteted a babád a te dolgod.Ha a kedves mama nem tudja elfogadni na akkor többet nem vinném oda.Biztos meggondolná hogy hallgasson-e máskor rád.A gyerekem dolgaiba semmilyen beleszólást nem viselek el a tanácsokat meghallgatom ha olyan elfogadom ha ez valakinek nem tetszik felülbírálja nem úgy tesz ahogy én szeretném nem látja a gyerekemet ő veszít vele .Az én anyósomnál bevált nekem is próbálta osztani az észt nekem tejallergiás a babám és tömni akarta tejes dolgokkal ma már nem mer szólni :)
2010. júl. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem itt az a kérdés, hogy miért vagy vegetariánus. Ha jól értem, párod sem az, tehát miből gondolod, hogy a gyereknek annak kell lennie? A hal csak egy féle fehérje, nem pótolja az egyebeket, kap-e szóját, tojást, stb? Mit fogsz csinálni, ha majd tud csipegetni, inkább apu ebédjét eszi, mint a tiédet? Erővel átszoktatod?

Arra akartam kilyukadni, hogy szerintem ez vagy a teljes család életmódja, és akkor a gyereknek is természetes lesz, vagy egy felnőtt döntése, amit nem szabad ráerőltetni, majd vegetáriánus lesz, ha felnőtt, és úgy dönt. Ez a gyereked élete már, nem a tiéd, hogy úgy éljen, mint te.

Ilyen szempontból nehéz, amit az anyósodtól kérsz, ha a gyereknek izlik a hús, és nem okoz nála allergiát vagy fejlődési rendellenességet, miért ne adhatna neki?

Ha pedig ennyire ellenzed, akkor etesd csak te, akkor nincs anyós szerintem.

2010. júl. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Bár én nem értek egyet ezzel a húsmentes táplálással, nyilván a Te szuverén jogod.

Az, hogy a nagymama nem tartja tiszteletben a kérésed, és "csak azért is" úgy csinálja, ahogy gondolja viszont nagyon is ismerős számomra.

Sajnos mi úgy tudtuk csak megoldani, hogy nem viheti el a gyerekeket. (Nekem a tejallergiás gyermekemet akarta cukros tejeskávéval itatni kb. 10 hónaposan... :o( ) Ha nem ért a szóból, akkor más megoldás nincs.

Ezt vagy úgy dolgozza fel, hogy "megváltozik", és teljesíti a kérésed, vagy mint nálunk, csak akkor láthatja őket, ha hozzánk jön...

2010. júl. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%

Nézd, anélkül hogy vitába szállnék veled:

A vallásod/nézeted azt mondja, hogy nem szabad húst enni, mert...Oké.

De a kicsid miért ne ehetne?

Figyelj, az hogy tegyük fel 5-6 éves koráig húst eszik nem azt jelenti, hogy utána már nem lehet "leszoktatni " róla. Úgyis látni fogja, hogy Te nem eszel, majd elmondod neki ennek az okát, és lehet hogy magától is "megundorodik". De a húsra, konkrétan az állati fehérjére szüksége van. Azért fáj a picid pocija, mert nincs hozzászokva, illetve te anélkül, anyósod azzal eteti. De a hús önmagában nem okoz hasfájást. (normál adagban)

Viszont csak muszáj volt leírnom, hogy bár felnőttnél elfogadható ez a fajta vega-életmód, de a gyerekeknél az orvosok 80%-a nem kielégítő bevitelnek tartja.

Egyébként anyósod igen , szemtelen, mert azért nem kellene a képedbe röhögnie, vannak értelmes beszélgetésre is lehetőségek....

2010. júl. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem az anyának joga van ahhoz, hogy ő döntsön a gyerekéről és ne az anyós, meg a nagyi, meg ki tudja még hogy ki. Viszont a vegetáriánus dologgal csak azért nem értek egyet, mert majd ha a gyereked az oviba kerül, ott sajnos nem fognak neki egyénileg főzni, és akkor a tied mit fog enni? Ha te vegetáriásnus vagy és azt szeretnéd, ha a gyereked is az lenne, szerintem kicsit várj vele, amikor már nem menzán fog enni, mert én nem sok olyan suliról hallottam, ahol van külön vega kaja. Szóval szerintem erre is kell gondolni, de amúgy meg állj ki magad mellett és ne hagyd magad, hogy mások irányítsák a te nevelési elképzeléseidet.
2010. júl. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%

Vegetáriánus anyukaként mégis azt tanácsolom,hogy a kicsitől ne vond meg a húst.Adj neki választási lehetőséget,hogy majd ő maga döntse el,mit szeretne tenni.

A nagymama pedig maradjon meg a nagyi szerepében és ne döntsön helyetted,hiszen te vagy az anyuka.Ahhoz,hogy elkerüld a vitát,az ebből adódó probémákat,egyszerűen mondd meg,hogy nem viszed hozzá addig a gyermekedet,amíg nem hajlandó elfogadni,hogy ki a "főnök."

OFF:

Már kis óvodás korom óta nem eszem meg a húst,mert ki is jönne,mihelyt a számba venném.Szagát,állagát is gyűlölöm,megfogni sem tudom.Teljesen egészséges kisgyerek voltam,nagyjából 3-4 "kötelező" betegségen estem át.Tehát az én esetemben nem volt káros hatása annak,hogy nem ettem állati eredetű dolgokat.(halat sem)

Kisfiamnak viszont rendszeresen adok húst,és egyszer ha elég érett lesz hozzá,ő maga választ,hogy kell-e a husi vagy sem.

2010. júl. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
37%

Úgy látom, sokan ismét nem értették meg a kérdésed lényegét és megpróbálnak a hús felé terelgetni.


Itt inkább az a kérdés, hogy anyós miért ilyen "kedves", hogy egy anyuka szavát semmibe veszi és még a képébe is röhög. Szerintem ez mélységesen felháborító, hisz nem ő lesz vele otthon este/éjjel, amikor szegény gyerek rosszul van a hústól.


Kerek perec meg kell neki mondani, hogy vagy nem kap itt húst a gyerek vagy nem jön többet ide. Én (sokadszori) meg nem értés után így tennék.

2010. júl. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%
Az volt a kérdés, hogy mit tegyen. Eddig mindenki erre válaszolt, nem értem a megjegyzésed, kedves utolsó.
2010. júl. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszaitokat.

hát,nem egyszerű.

az a baj,hogy vmilyen szinten ki vagyok szolgáltatva anyósomnak,mert sajnos a szüleim már nem élnek,a testvérem nagyon messze,így nem tudom másra bízni a kicsit,ha pl.el kell intéznem vmit.

és anyósom ezzel rendesen visszaél.

2010. júl. 11. 16:25
 10/17 A kérdező kommentje:

ja,és nem csak a hússal van a gond,hanem egyáltalán semmibe veszi a véleményemet,szerinte én "hülyeségeket beszélek",amikor csak a gyerekem egészségére szeretnék vigyázni.

és vidáman kínálja szegény gyereket pl.a tescós virslivel,székelykáposztával,cukrászsüteménnyel stb...)

2010. júl. 13. 14:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!