Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek a szüleik, családjuk...

Akiknek a szüleik, családjuk nem akarták, hogy megszülessen a baba, de mégis az anyuka vállalta gyermekét, hogyan éltétek túl a helyzetet?

Figyelt kérdés
2011. febr. 11. 18:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
Erre én is kíváncsi vagyok. Mi is tervezzük a babát de anya tuti kiakadna. Te is ebbe a helyzetbe vagy? Vagy már a pocakba a baba?
2011. febr. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%
Nekem párom nem akarta sajnos, de nem volt mit tenni, 2 hétig hozzám se szolt, mikor kiderült, hogy baba lesz, de aztán igy 10 honap mulva, beletörödött, és mondhatom szereti is a fiat. Ez a legrosszabb eset,nehéz volt átvészelni, már a válláson törtem a felyem. ha szüleim meg szülei nem akarták volna, akkor az az ö gondjuk, leszámitva ha ök támogatnak anyagilag, ha viszont az ember független tölük akkor legyen mindegy, bele fognak törödni, hidd el. Kell nekik idö, még hozzá szoknak a gondolathoz. Akár még 10 honap is. :) Az ember nem tagadja ki a gyerekeit, mert unoka lesz.
2011. febr. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%
Nekem sem akarta édesapám, hogy gyerekem legyen, pedig akkor már évek óta magam tartottam el, saját lakásban és házasságban éltem. Igazából számomra rejtély, hogy miért próbált ezerrel lebeszélni róla, mert most meg imádja az unokáját. A fene se érti ezt.
2011. febr. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

mi is külön élünk a családtól, semmilyen támogatást nem kaptunk, házasok voltunk, mégsem örültek az unokának. Most se igazán. Érkezik a második, neki sem örülnek. Nem tudom miért, az a kifogásuk, hogy nincs idejük unokázni (lenne, csak nem szakítanak időt rá).

Mi úgy éltük "túl", hogy nem látogattuk őket sűrűn, 3x láttak terhesen (a 9 hónap alatt), és letojtuk a véleményüket, nem nekik szültünk unokát. Persze nagyszülők, de nem is igen tesznek azért, hogy megismerje az unoka őket, sajnos.


Szeretjük őket, tiszteljük őket, de a hozzáállásuk nagyon durva volt (mikor bejelentettük, hogy érkezik az unoka, akkor közölték, hogy "várjunk csak, meglátjuk mi lesz még ebből", ergo mikor vetélek el...), ezzel nem tudtunk mit kezdeni :(

2011. febr. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

szia,


mi 8 hónapja éltünk együtt, de nem voltunk házasok, amikor teherbe estem, párom 30, én 23 éves voltam. saját lakás, autó, két fix munkahely, tervezett baba :) a legboldogabbak voltunk a világon és minden félelem nélkül, teli szájal újságoltuk a nagy hírt otthon, mert egyedül édesanyám tudta, hogy rajta vagyunk a baby projecten :) Anyósom nem tudott megszólalni (pozitív értelemben), Apósom és a Sógornőm sírtak örömükben. Édesanyám szintén :) Apukám, akitől 5 éves koromban vált el 9 hónapig kínzott azzal, hogy felelőtlen vagyok, azt sem tudom mit vállalok, minek kellett ezt, esküvő nélkül, stb... azt hittem megszakad a szívem, hogy így érez... hiszen mi a legboldogabbak voltunk a Világon!! két lánya van, így amikor megtudtam, hogy fiút hordok a szívem alatt titokban nagyon örültem, hogy ez majd oldja a feszültséget. hát nem így lett... eltelt a 9 hónap és egy csodás Apás szülés után mégis Ő volt az első ember, akit felhívtam, hogy nagyapa lett!!!! a kisfiunk Alen már 2 éves, imádja a Tatát, apukám pedig minden mondatától, ölelésétől, puszijától elolvad, odáig van érte!!!! sajnos én nem fogom elfelejteni sosem, mennyi fájdalmat okozott nekem az akkori viselkedésével, de amikor rájuk nézek, ahogy játszanak, beszélgetnek boldog vagyok :)



Ági

2011. febr. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A szüleimmel szerencsére nagyon szoros kapcsolatom van! Nekem fáj, hogy apukám nem akarja tőlem az unokát! Valóban így van, ahogy írtátok is, hogy nem nekik szüljük! Nem vagyok hajlandó elfogadni a viselkedését! Érzelmileg zsarol!
2011. febr. 11. 18:53
 7/13 anonim ***** válasza:

18:43-as vagyok, igen, ez nehéz, mert vágyik rá a szülő, hogy olyan nagyszülei legyenek a babának, akikre rábízhatja, törődnek vele, foglalkoznak vele.

Nálunk születése után enyhült a hangulat, elfogadták, hogy itt van.


Az a nehéz, hogy így is szeresd azokat, akik a szeretteid, mégsem örülnek veled, idővel lehet, hogy változni fog :) (majd amikor a nagyi fürdeti, a nagypapi tolja a babakocsit stb., addig meg türelmesnek kell lenni, lehet, hogy nehéz nekik elfogadni, hogy a kicsi lányuk felnőtt és már nemcsak feleség, ha nem anya is lett :))

2011. febr. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

... hát tudom, milyen rossz... sajnos semmit sem tehetsz, mert ezen apukádnak kell változtatnia!! a mai napig nem értem, hogy miért kellett velem 9 hónapon keresztül ezt csinálnia... valószinűleg sosem fogom Neki 100%-ig megbocsájtani, de nem haragszom Rá. Neki kell a lelkiismeretével elszámolnia, mert az unokája imádja és Ő is szereti!! és tudom még ha nem is mondja, hogy mardossa belül az érzés, hogy ezt a kis gyönyörűséget nem akarta hosszú hónapokon keresztül. ha látnád, hogy milyen, amikor a kicsi megöleli és azt mondta neki Tata!!... az élet elrendezi, hogy ezek a dolgok a helyükre kerüljenek!! Neki egy életre megmarad az érzés, hogy hogyan viselkedett, én pedig igyekszem nem is foglalkozni azzal, milyen volt akkor. mást nem tudsz tenni, most a baba a legfontosabb és a Te kis családod!!


Ági

2011. febr. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
az en szuleim borzalmasan fogadtak,de a 4. honapban mondtuk el csak mert sejtettuk h ez lesz. mindennek lehordtak minket, kitagadnak ha megtartom, felhivtak minden orvos ismerosuket es abortusz felol kerdezoskodtek, persze most imadjak, nem tudnak betelni vele. de nekem mindig eszembe jut h meg akartak olni, es a ferjem es csaladja is emlekszik sajnos a borzalmas idoszakra.
2011. febr. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Akkor hány éves voltál?
2011. febr. 14. 18:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!