Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi időre hagynátok magára...

Mennyi időre hagynátok magára egy picibabát?

Figyelt kérdés

Kolléganőnk nemrég szült,a kiirt napon is még bennvolt pár órát,3 nappal később szült egy csöppséget.Hogy ne adjon át minden munkát,3 hétig telefonon,emailen keresztül dolgozgatott,ünnep alatt szünetelt a gyár,de azóta 2-3 órákra bejön megcsinálja amit nem adott más kezébe.

És kinn hagyja a kocsiban a picurt.Egyedül neveli,ez tény,bölcsibe még nem adhatja,csak fél éves korától,de ilyet...mikor meglátta valaki a kocsiban,alig hitt a szemének.

De mi is ledöbbentünk.Be nem hozhatja,az már gyártási terület ahol ő van,komplett gyárat becsukják ha észreveszi valaki olyan...

Meg lett neki mondva hogy vagy keritsen arra a 2-3 órára bébiszittert vagy üljön otthon amig nincs bölcsi,nem lesz kirugva,fix helye van.

Mégis bejár,és nem nyilatkozik hogy hol van olyankor a picur...valószinű otthon,egyedül a kutyussal.

Csak nekem felháboritó és szokatlan?


2011. febr. 12. 21:10
1 2 3 4 5
 31/47 A kérdező kommentje:

nem azonos a közvetlen főnökünk,csak a nagyfőnök azonos,de ő nem is tud erről szerintem


semmi extra a melója,1-2 hónap alatt bárkinek meg tudta volna tanitani,senki sem értette hogy miért nem,hisz tudja hogy ha betanitott volna valakit,akkor az arra a pár hónapra komplett átveszi a helyét,utána pedig besegit amikor beteg a baba vagy nem tud teljesen bejárni, normális cég ilyen szempontból,nem 1 kolléganő van,aki 2 gyerek meg 5-6 év után ahogy visszajött,még a szék szinét is kiválaszthatta...


hétfőn hazakisérjük szerintem,ha nincs ott senki,gyűmügy...

2011. febr. 13. 07:44
 32/47 A kérdező kommentje:

"A fönök rászól hogy ne járjon be, de mégis dolgozik 2-3 órát, és ezt mindenki hagyja a fönökkel együtt? "


a főnök azt kérte hogy ha már mindenképp be akar járni,akkor keritsen bébiszittert,mert még egy kuytát se szoktak ennyi időre a kocsiban hagyni,vagy maradjon otthon gyerekkel együtt

2011. febr. 13. 07:46
 33/47 anonim ***** válasza:
Biztos őt is így magára hagyták. szegény baba.. ilyet ellenségem kisbabájával sem tennék...Sajnos ilyen nő is lehet "anya" ha lehet anyának nevezni!!
2011. febr. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 Kései Sirató ***** válasza:
90%

Jó, hogy nem fagyott meg az a szegény baba a kocsiban télen!! Jelentsétek fel a gyámhatóságnál, nem lehet tétlenül nézni ilyen durva dolgot. Jó esély van rá, hogy korlátozni fogják a szülői felügyeleti jogát, ideiglenesen elhelyezik a gyereket, őt meg kiskorú veszélyeztetéséért bíróság elé állítják.

Üdvözlettel: egy gyámügyes

2011. febr. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy épp a baba miatt teszi ezt? úgy értem, hogy fél, hogy elveszti a munkáját és nem tudja nevelni a gyereket?
2011. febr. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 A kérdező kommentje:

sok gyerekes szülő dolgozik a cégnél,még senki nem lett kirugva,sőt...

most is van,aki 2-3 hónapra megy el szabira,mert télen nagyobb beteges a gyerek és nincs kire hagyni...közvetlen kolléganőm is igy van a párévessel,fárasztó,de megcsináljuk az ő melóját is,egy gyerek ezzel is jár,még sincs kirugva


plussz gyed alatt ha akarnák se tudnánk kirugni,de nem is akarja senki



ez csak ilyen idiótaság,hogy "ezt csak én tudom megcsinálni"

2011. febr. 13. 10:59
 37/47 anonim ***** válasza:
volt ilyan ismerősünk, aki mindennap elment ebédelni egy étterembe. A gyereket betakarta aztán lelépett, majd 1 vagy több óra múlva hazament. Ez 20-30 évvel ezelőtt volt (2 gyerek van) és senki nem szólta meg érte. Amúgy az édesanyja éttermébe ment. Szóval a mamát se rázta meg.
2011. febr. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
90%
én azt nem értem, és nem kötekedni akarok, de ha a portára sem lehet bevinni a kicsit, mert olyan szigorú szabályok vannak a gyárban, akkor hogy a fenében lehet 2-3 órát is bent dolgozni "papírok" nélkül, hiszen még otthon kellene lennie gyese/gyeden! mármint ez sem hivatalos, hogy 2-3 órában dolgozzon valaki! szerintem
2011. febr. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:

Annyira remélem, hogy nem hagyja otthon egyedül azt a picit.

Az utolsó kérdés viszont jó.

Gyed mellett nem is lehetne dolgozni, ha bevinné a babát büntetnék a céget, feketemunkáért nem?

2011. febr. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
Borzasztó, de simán hihető. Itt ahol élek van egy anyuka , aki 1 éves kislányát és 3,5 éves nagyon rossz kisfiát hagyja otthon egyedül, míg elmegy ide-oda. Először én sem hittem el , amikor mástól hallottam, de pár hete találkoztam vele az utcán, beszélgettünk kb. 0,5 órát, elment még a boltba és úgy ment haza, ez kb. 1 óra volt. A legszebb a dologban az, hogy a védőnő is tud róla.
2011. febr. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!