Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A hozzátáplálás legelején...

A hozzátáplálás legelején magam készítsek kajcsit, vagy inkább bébiétellel kezdjek?

Figyelt kérdés

A kisfiam 4 hónapos, tápszeres. Elkezdenénk szép lassan kóstolgatni. De mi a praktikusabb és egészségesebb? Ha bébiitalt/ételt adok neki, vagy magam préselek, reszelek, főzök. Egyrészt jó ideig csak pici adagokat fog enni (ezzel lehet nem éri meg pepecselni, a bébiétel meg luxus ebben a mennyiségben), másrészt ilyenkor télen én nem biztos, hogy tudok bio-alapanyagot beszerezni...

mégiscsak jobb lenne vegyszermentesen.

mit tanácsoltok? köszi a válaszokat!!


2009. febr. 11. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Én a házira szavazok. Mi sem eszünk mindig konzervet. Alkalmanként ok az üveges kaja, ha nincs rá mód h főzzek, de azért zömmel én készítem. Vannak bio kertészetek, de az elég drága,

pl. [link]

Nálunk a piacon árulnak nénikék saját kerti termékeket, abból főzök a családnak.

2009. febr. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%

Szia!


nyugodtan adj neki üveges kaját, az NEM KONZERV!!!! Kész egytálétel babáknak. nem kell vele bajlódnod, addig is a gyermekeddel lehetsz és tuti, hogy bio és tuti, hogy finom... :)) Hűtőben 48 óráig eltartható, nálunk a kóstoltatásnál is pont elfogyott 3 nap alatt 1 üveg.

2009. febr. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek! Nem vagyok egy konyhatündér, és a babám is igencsak nyűgi-öli :) jön a foga.

ma az apjának készítettünk egyszerű krumplilevest, du. 5-re kész is lett :) nem bírom hallgatni, ha torkaszakadtából üvölt. remélem változik majd.

addig pedig szerintem mindkét verziót kipróbálom. ha sikerül megbízható, friss alapanyagot szereznem, próbálkozom. ha nem lesz jó, marad az üveges. aztán majd belejövök :)


tényleg, ha magam csinálok valamilyen kezdő-pépet, akkor azt hogy tárolhatom? pl. reggel megcsinálhatom egész napra? eláll hűtőben egy-két napig?

2009. febr. 11. 19:48
 4/9 A kérdező kommentje:
néztem ezt a weboldalt és milyen jó lenne! de nem a fővárosban élünk és a szállítási díjjal már nagyon magas lenne az ár...
2009. febr. 11. 19:50
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
2. vagyok. egyszer főztem a fiamnak, még a legelején, majdem megfulladt tőle:)) azóta nem próbálkoztam, szal nekem fogalmam sincs, hogy meddig áll el amit te csinálsz:))
2009. febr. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
Mi kb 1 hónapja kezdtük a gyümölcsöket, főzelékeket. Mi bébikaját használunk, mivel egypárszor főztem neki ebédet, összekoszítottam vele az összes edényt, pacsmagoltam fél órát, és nem ízlett neki. Majd, amikor már többfajtát ehet, újra próbálkozok. De ha van friss gyümölcs, akkor inkább azt adok neki. Szerintem az elején tökéletes a kész babakaja.
2009. febr. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
Mi a legegészségesebb? A tápszer, 6 hónapos koráig. A tápszeres babákat sem szabad hamarabb hozzátáplálni, mert az ő bélrendszerük sem érettebb, mint a szoptatott babáké. Ugyanúgy átjutnak még rajta a káros anyagok, egyenesen a szervezetébe, ugyanúgy kikészíti a bélbolyhokat. Később hajlamosabb lesz az allergiára, ekcémára, vagy akár a rákra is. A legrosszabb a dologban, hogy ha most elkezded hozzátáplálni, akkor a káros hatásai nem most, nem két hónap múlva fognak jelentkezni, hanem akár 10 év múlva. Szóval jól gondold meg a dolgot.
2009. febr. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%
nekem, a védőnő azt mondta, h nyugodtan kezdjem el. és ő anyukám barátnője, gondolom nem akar rosszat a gyermekemnek...
2009. febr. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszi Nektek is! nem egyszerű ez a hozzátáplálós kérdés... a babám hajlamos a lisztérzékenységre, ezért a Heim Pál egyik nemzetközi programjába léptünk be. ennek az a lényege, hogy tanítják az immunrendszert a glutén elfogadására, ezért legkésőbb 6 hónaposan már kapni fog.

ott azt mondták az orvosok, hogy nyugodtam kezdjem kóstoltatni gyümikkel.

nem siettetem a dolgot, mert a kicsim még a teát is csak nyalogatja a cumisüvegről. csak szeretnék felkészülni. amolyan parázós anyuka vagyok, egyben rémes háziasszony :)

2009. febr. 11. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!