Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes cumit használni?

Érdemes cumit használni?

Figyelt kérdés
megnyugtatja a babát,vagy csak egy felesleges rossz-és később nehéz leszoktatni róla?
2009. febr. 11. 20:32
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem igényli, akkor semmi képpen ne add neki!
2009. febr. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
38%

Mi egyaltalan nem hasznaltunk, nekem nem tetszenek a cumis babak, gyerekek, es gondoltam meguszok egy nyugot,nem kell majd leszoktatnom rola.

De az egyik baratnomnek a doki ajanlotta, hogy hasznaljanak, (eloszor ok sem hasznaltak), merthogy megnyugszik a baba tole. Es tenyleg megnyugodott.

A kulonbseg nem tudom szamit e valamit, a babam szopizott, a baratnome tapszeres volt. Ezt csak azert gondolomm hogy szamit, mert az enyemnek a mell is dudi volt, mig egy tapszeres babanal csak a cumisuveg van.

De varjuk a tobbi kismama tanacsat is, szia!

2009. febr. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
79%
az én fiam cumizik és láthatóna nagyon szeret cumizni. eddig még eszembe sem jutott, hogy elvegyem tőle. az anyósom kerget az őrületbe azzal, hha meglátja kiveszi a szájából... fogalmam sincs miylen jogon. ha neki az kell, akkor cumizzon csak bátran. :))
2009. febr. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

köszi

nekünk van-tehát egy kissé hülyén fogalmaztam a kérdést-próbáltam nem adni este-de reklamált.csak altatáskor használom,nappal csak bnagyon ritkán,pl ha nagy fájdalma van.igazából az érdekelne,h nehéz-e leszoktatni róla.persze,h nem szép egy nagy gyerek cumival-de meddig érdemes használni.egyébként még szopik a babám-és 14 hónapos.

2009. febr. 11. 20:41
 5/26 anonim ***** válasza:
61%
szerintem 2 éves koráig nyugodtan cumizhat
2009. febr. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Az én kicsim nem akar cumizni. Próbáltam, mert anyukám szerint megnyugtatná és nem lógna olyan gyakran a cicin. Ő viszont nem kér belőle, képes még öklendezni is tőle. Nem eröltetem, mert nekem sem tetszenek a cumizó nagy lányok. Szopizik a kicsim, és néha mikor nagyon nyügi csak a cici nyugtatja meg!

2009. febr. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
87%
Az első kislányom cumizott, a második nem. A nagyobbik lányom szinte az első naptól kezdve cumizott, ennek ellenére én semmilyen hátrányt nem tapasztaltam. Előnye viszont volt, mert jót eljátszott vele, megnyugtatta. Sokan ijesztgettek, hogy baj lesz a fogával, de teljesen egészségesek a fogai, és a ciciről sem szokott le miatta (3 éves koráig szopott). Persze nem lógott éjjel-nappal a szájában. A leszoktatás viszonylag könnyen ment, azt mondtam neki, hogy itt szaladt egy cica, és rákakilt a cumidra. Onnantól kezdve eszébe se jutott bekapni.
2009. febr. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
83%

Én cumiellenes vagyok, de én is elővettem, mikor már egy hete nem aludtam reggel 5-ig semmit. Első két nap fogalma nem volt, hogy mire jó, csak játszott vele, és 3. nap jött rá, hogy ezt szívni is lehet:-)

Azóta kizárólag altatáshoz kapja meg, meg alváshoz, de ha ébren van, nincs a szájában. Én sem szeretem, ha nagy gyerekeknek ébren cumi lóg a szájukban...

Szeritnem a leszoktatás is babafüggő, van, aki egy szóra elhagyja (lekailta a cica...) de van, akinél ez nehezebb.

Én gondolkodom egy drasztikusabb alvás projekten, mert nem jó alvó, és ha belevágok, le akarom szoktatni a cumiról is . Meglássuk, hogy működik majd...

2009. febr. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
78%

Én hárimfélét is vettem neki, de csak jobban ordított ha betettem a szájába úgyhogy nem is erőltettem. Szerintem ha nem muszáj ne adj neki.

Azt enyém most 8 hós és szépen elvan anélkül mégcsak az ujjait sem szopizza!

2009. febr. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
81%
Szia! Jó ez a cumis kérdés...megoszlik a vélemény.Én csak a kis történetünket írnám le... 5 naposan mentünk haza a kórházból,és az esték üvöltve teltek.Már mindent kipróbáltunk és a gyerekorvos és a védőnő is már az esti légköri változásokat hozta fel oknak .... Egyik este a párom a kisujja 1 ujjpercét betette a törpikénk szájába. Abban a pillanatban elvágták a sírást,és aludt mint a bunda. Az én ujjam nem volt jó és tudod miért????Mert én nem rágtam a körmöm mint a párom és így nem olyan volt. Azon az 1 -en lerágtam és már el is fogadta. Ez mind szép és jó volt csak így egyikünk oda volt "kötve " a picurhoz:S Nagyon nehezen (nekem is félelmeim voltak meg fenntartásaim) kiváltottuk a kisujjunkat egy cumival,de féltem hogy hogy is fogom majd egyszer leszoktatni róla. Szóval nálunk tökéletesen megnyugtatta a cumi,és nem mellékesen ugy 2 éves lehetett amikor az apuval összeszedte a cumikat és ő ment hogy nem kell és kidobja a kukába. Meg is tette. Most 3.5 éves és a napokban tette fel a kérdést hogy a szokásos helyröl hova is lettek a cumijai...mondtam neki hogy kidobta őket a kukába. közölte hogy nem ő 1-et eldugott a szobájába. Addig kereste míg megtalálta. esténként fogja 2 percre a szájába veszi és utánna elteszi... biztosan gyereke válogatja hogy mennyire tud meglenni cumi nélkül,de a kiadósabb pihenés és a törpi megnyugtatása érdekében nem megvetendő találmány... további boldog babázást:D
2009. febr. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!