Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért veszi egy tápszeres...

Miért veszi egy tápszeres anyuka rögtön támadásnak ha egy szopiztató anyuka a szopizás előnyeiről beszél?

Figyelt kérdés
Mindkét fel véleményere kíváncsi vagyok.
2011. febr. 14. 07:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
70%
Mert tisztában van a szoptatás előnyeiről, naponta 1000x hallja és nem rajta múlik, hogy ő nem tud szoptatni! Egyáltalán miért kell egy olyan anyukának az előnyöket sorolgatni (amit ő jól tud) aki nem tud szoptatni? Felesleges, bosszantó és tapintatlan!
2011. febr. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%

Az én babám is tápszeres és nem veszem támadásnak....Én is szerettem volna szopiztatni, csak elapadt a tejem a hogy ellaposodott a bimbóm és bimbóvédővel se volt hajlandó szopizni, és persze külön köszönet a csecsemősöknek akik ahelyett, hogy segítettek volna üvegből etették....És persze attól, hogy az első pár napban mindenki itt volt és nem tudtam megfelelően fejni, mert rögtön támadásnak vették ha szóltam....

De tanultam ebből, hogy legközelebbinél nem hagyom magam..

2011. febr. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Mindket etetesi modnak van elonye hatranya,nem tok mindegy hogy eteted mikor a lenyeg ugyanaz,nincs kulombseg tapszeres es szopiztatott baba kozt.
2011. febr. 14. 07:34
 4/23 anonim ***** válasza:
79%

Az én fiam is tápszeres volt, alig volt tejem:-( Én valóban támadásnak értem meg a sok jó tanácsot. Miért? Mert amerre mentem ott mondták, hogy mi a jó, mi a megfelelő, egyek ezt, igyak azt, a gyerek nem szopik jól, rakjak rá másik gyereket aki jól szopik... Ezeket mind végig csináltam, 3 hónapig abból állt az életem, hogy 1 órát "szoptattam", 1 órát fejtem és nem volt javulás. Amikor úgy döntöttem, hogy nem nyúzom tovább a témát, nekem esett a sok anyuka, hogy ez nem így működik és milyen rossz anya vagyok még erre se vagyok képes. A tényleges megoldás az lett, hogy a nővérem fia 1hónappal fiatalabb az én fiamnál, így a gyerekeink tejtestvérek lettek(napi 1x volt anyatej, de az is több mint a semmi).

Az biztos, hogy ha lesz még egy gyermekem és esetleg nem lesz tej, akkor nem fog érdekelni senki véleménye, veszek valahol anyatejet és megint tápszeres lesz.

2011. febr. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon-nagyon ROSSZ érzés,mert én is tudom hogy ez lett volna neki a legjobb!!!!!

Napjában többször ugyanazt hallani,úgy hogy még én se tudtam elfogadni hogy nincs elég tejem számára.

2011. febr. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Szerintem egy babanak az a legjobb ha az anyuka nyugod es boldog.Ha a szopizas mar kin szenvedes akkor sokkal Jobb a babanak is anyanak is a tapszer.
2011. febr. 14. 07:59
 7/23 anonim ***** válasza:
81%

Nekem mikor a gyereke 4 hónapos volt már alig volt tejem, erre az anyósom szomszédasszonya akit én még azelőtt sosem láttam átjött megnézni a gyereket. Azt kérdezte minek tápszereztetem meg a gyereket szoptatás után, mert ő hallotta a rádióban, hogy a tej egy nőnek úgyis annyi termelődik amennyi a gyereknek kell, csak a mai fiatal anyukák lusták.

Hát elküldtem a sunyiba.

Mindenki tisztába van vele, hogy milyen jó a szoptatás, de aki tápszerezi a gyerekét miért kell támadni. A csapból is az folyt, hogy "nehogy megtápszereztesd! Tedd többször mellre, stb" Egy anya aki nem kényelmi szempontok miatt hanem tényleg szükségből tápszerezi a babáját, miért nem kell békén hagyni és tisztelni ugyan úgy mint aki szoptat.

2011. febr. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom, te melyik "eset" vagy, a kérdésed megfogalmazásából gyanítom, hogy te a szoptatni tudó anyuka vagy. Ha fordítva lenne, nem tetted volna fel a kérdést.


Ugyanis nem ismered annak az anyukának a lelki világát, aki szeretne, szeretett volna szoptatni, de nem tudott. Már hogyne lenne tisztában a szoptatás előnyeivel? Mert aki nem veszi zokon a "kioktatást" azt nem is érdekli az egész dolog. És mivel szomorú az egész történet miatt, semmi szüksége és kedve újra és újra a szoptatás előnyeiről hallani, főleg egy olyntól, aki nem tudja min ment keresztül.

2011. febr. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Mindketoben reszem volt/van.


6,5honapig szoptattam,probalkoztam egy darabig de nem ment,viszonylag konnyen beletorodtem,engem nem zavar az ha valaki a szoptatas elonyeirol beszel,az o dolga.megtettem amit tudtam nem ment,nem erzem magam ettol rosszabb anyanak.

2011. febr. 14. 08:35
 10/23 anonim ***** válasza:
80%

A 6,5 fél hónap és az 1-2-3 hónap között azért szerintem ebben az esetben jelentős a különbség.

Fél évesen már elkezded a hozzátáplálást, szerintem ekkorra azért már nem akkora trauma egy anyukának, hogy elfogyott a teje.

Persze ez olyan dolog, amin nem lehet és nem is érdemes vitatkozni, mert senkibe nem látunk bele.

Én így gondolom, más meg biztos máshogy...

2011. febr. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!