Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanítottátok meg...

Hogyan tanítottátok meg babátokat, hogy ne markoljon a bőrötökbe, hajatokba?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem szándékosan csinálja. Kicsi még, hogy fölfogja, hogy az fáj. De hogy lehet megtanítani, hogy ne csinálja?
2011. febr. 14. 11:35
 1/2 anonim ***** válasza:
szia, az enyém a szemüvegemet vette le mindig, mega hajamba markolt. én sosem nevetgéltem ezen, mert ha nevetsz rjta akkor ő is viccnek fogja fl, és nehéz lesz vele megértetni, hogy ez mégse vicc. minden alkalommal elvettem onnan a kis kezét,gyengéden de határozottan, belenéztem a szemébe és mondtam hogy ezt nem ,ez anyának fáj/anya nem lát. hamar leszokott róla.
2011. febr. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A miénk inkább csapkodott, illetve az orromban akart turkálni, de én mindig a szemébe néztem, elmondtam neki hogy ez anyának/apának stb. fáj, ne csinálja.


Megfogtam a kis kezét, és megsimogattam vele először a saját arcát, aztán a miénket, és mondtuk hogy csak simogatni, cirógatni szabad. Naponta kb. tucatszor elmondtuk, két hónapba telt mire leszokott.


Most 14 hónapos a fiam, odahúzza a fejemet az övéhez, összeér az orrunk és a homlokunk, ő pedig a két kis kezébe fogja az arcomat, és percekig mosolyogva simogatja...... :)))

2011. febr. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!