Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan "tanítottátok" meg...

Hogyan "tanítottátok" meg elaludni a babátokat?

Figyelt kérdés

Kisfiam 7 hónapos, és az elalvás állandó probléma. Minden este cirkusz van, másfél-2 órán keresztül megy az altatás, mire nagy nehezen megadja magát. Biztos, hogy már nagyon fáradt amúgy. Van esti ceremónia, ének, minden...Szopi közben mindig bealszik, de amint lerakom az ágyába, felébred és sír. Nincs semmi baja, ha kiveszem abbahagyja, csak nem akar aludni.

Volt, hogy a mi ágyunkon hagytam és együtt aludtunk, de lassan ott tartunk, hogy a saját ágyába be sem lehet rakni. Soha nem hagyom sírni, bemegyek hozzá, kiveszem, ringatom, stb.

Lehetne mondani, hogy ilyen időszaka van, de ez egy általános probléma nálunk. Kb 3-4 hónapos korában egy hónapig jól aludt, szopi-bealudt-leraktam, ment minden mint a karikacsapás. De ez a múlt..

Mára kicsit besokalltam..Este 10, mire elalszik, én meg ilyenkor rámolok még össze, hajat mosok, vasalok, stb. Persze fél1 előtt nem is fekszem le, nem csoda, ha fél 7-kor hulla vagyok, amikor kel.

Mit kellene tennem, hogy ne ez legyen állandóan?

Ha az ágyában hagyom, kegyetlenül sír..leizzad mindene..

Remélem sorstársra találok...


Kérem az ne írjon, aki sírni hagyja a babát, mert az világos, hogy akkor megtanul egy idő után aludni, de én azt nem csinálom, szörnyűnek tartom.

De csak van valami átmenet?

Bocsi, hogy hosszú lett.:)


2011. jún. 18. 21:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

teljesen külön szobában fiad?Ha nálatok gond nélkül elalszik, akkor nem lehetne ideiglenesen átvinni a kiságyat és őt, oda ahol ti vagytok, ahhoz hozzászoktatni, aztán visszatenni?

ez csak egy tipp,de biztos lesznek okosabbak:)

2011. jún. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

szerintem csak annyi a probléma, hogy túl korán próbálod betenni :) babáknál 20 perc miután eljutnak a mélyálomba, 30 perc után meg könnyen kizökkenhetnek az álomból, tehát ebben a 10 percben kell becsempészni.

nálunk dettó így ment az este, 20 perc után betettem a kiságyba. ha felébredt nem ringattam, befeküdtünk a nagyágyba, megvártam míg elalszik aztán ment vissza a kiságyba. 7 hónapos kora körül volt egy piszok nehéz 2 hetünk, a szeparációs szorongáskor, fél óránként ébredt. én nem engedtem a kiságyból, mindig visszatettem kivétel reggel, akkor még egy órát együtt aludtunk a nagyágyban.


10 hónapos korától ébren teszem be a kiságyba és szó nélkül elalszik, szóval nálunk bejött.


a másik, hogy délután is kiságyban altattam ilyenkor már, nem babakocsiban meg ahol éppen elaludt és mikor felébredt, babáztam neki :) a mai napig azt csináljuk a nappali alvás után, szerintem ennek is köze van, hogy szereti a kiságyát :)

2011. jún. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
2. vagyok, bocsi, rosszul írtam, nem a kiságyban altattam nappal csak betettem a kiságyba nappal is miután elaludt! :)
2011. jún. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

lányom 10 hónapos 21-22,30 között alszik el. mostanában igyekszem kitolni a lefekvést, mert reggel 3/4 6-kor kel egyébként. így legalább alszik 7-7,30-ig.


mi pl. mivel nagy meleg van, fél hétkor indulunk a játszótérre, akkor jönnek a többi babák is. mire hazaérünk elmúlik nyolc óra. utána még otthon egy kis játék, fél kilenc, kilenc körül pancsi. aztán van hogyha látom rajta hogy álmos akkor egyből eszik, ha még virgonckodik várok a tápszerrel. ő is az ágyunkban alszik el, s mikor látom hogy jó mélyen alszik, ez úgy 10 perc akkor becsempészem a kiságyába. ahogyan előttem is írták, sosem aludt úgymond köztünk, igaz ő korababa volt és a légzésfigyelő nálunk a minden! reggel van nálunk is az úgy két hete hogyha felkel, vagy már mocorog akkor magunk közé veszem.


szerintem fáraszd le jobban a babát, pancsi után várj még, és az evéssel is. kb. tudod már mikor álmosodik el, addig meg hagyd játszani őt.

2011. jún. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
9 hónapos ha ébren vízszintbe kerül masszívan üvölt. Nappal babakocsiban alszik de mikor beketeszem első pár perc üvöltés ringatni kell. Este és éjjel cici, meg kell várnom hogy elaludjon rendesen a szopi abbahagyása után kb 3-4 perc utána kiságy. De ha a hátára teszem már üvölt csak az oldalára fektetve nem ébred. Néha ilyenkor is felsír de alszik tovább.
2011. jún. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, nagyon kedvesek vagytok! S köszi a tippet! Tényleg túl korán rakom le, miután elaludt a karomban! Kipróbáljuk holnap, hogyan működik.:)

Amúgy egy szobában alszunk, mellettünk van az ágya.

Jó érzés ám nagyon, amikor köztünk alszik, csak azért szeretném, ha működne a dolog a kiságyban is, mert néha azért a férjemmel kettesben is jó lenne:)

2011. jún. 18. 22:35
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy túl sokat vagy túl keveset alszik napközben? Én nem ringatnám a helyedbe, mert akkor mindig elvárja. Én amikor beteszem a kiságyba mindig azt mondom, hogy "Csicsika van!". Azt annyira megszokta, hogy már csukja is be a szemét és fordul oldalra aludni. De van hogy nálunk is hogy elkezd sírni, ilyenkor játszok vele és mikor már nagyon ásít és dörzsöli a szemét, akkor megpróbálom megint betenni a kiságyba.

Na persze nálunk is van olyan, hogy csak ringatva akar elaludni (mikor rossz napja van; fogzás, front stb.)

2011. jún. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Remélem sorstársra találok..."


Hát bennem sorstársra találtál... De sajna segíteni nem tudok, csak kíváncsian olvasom a válaszokat.

Ja és annyi különbséggel, hogy az én fiam nem 7, hanem lassan 17 hónapos.

10 előtt ő is ritka hogy elaludjon, és persze csak ringatva hajlandó elaludni (napközben is), nekem meg már majd be szakad az egész hátam. Éjfél előtt én sem kerülök ágyba, és az én fiam is 6-7 között ébred. Hihetetlen, hogy milyen keveset alszik. Már hetek óta 8-9 óránál többet nem alszik éjszaka. Én meg örülök, mint majom a farkának, ha 6,5 órát aludtam...


Tegnap este 3/4 órát bírtam, aztán beraktam az ágyába, és csak ültem előtte. Ő meg persze sírt, de egész egyszerűen nem bírtam már tartani. Aztán bejött az apja, mondta menjek fürdeni. Kb. 15-20 percet voltam a fürdőben, mire kijöttem már aludt.


Most akarom leszoktatni teljesen a cicizésről, mert egyre sűrűbben fordul elő, hogy egyáltalán nem alszik el rajta, csak "cumizik", és elkezd üvölteni, ha 20 perc után elveszem tőle. Szerintem cici nélkül még rosszabb lesz a helyzetünk, de már belefáradtam az értelmetlen cicizésbe.

2011. jún. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

kedves előző. nálatok már teljesen más, a babád mindent mért és tud "kezelni" téged! nála ez már rossz szokás, épp itt az ideje, hogy megtanítsd egyedül elaludni :)

ha leválasztod nem biztos, hogy rosszabb lesz, nálunk egy csapásra megoldódott minden. lényeg, hogy egy jó esti rutint alakíts ki amiből ne engedj, légy nagyon következetes. ne ringasd esténként, tedd be a kiságyba. ha sír vedd ki de amint megnyugodott tedd vissza. ne szólalj meg és ne kapcsolj lámpát. első pár nap húzós lesz de aztán megtanulja és elfogadja. már ha nem engedsz belőle mert egyszer meginogsz és jogosan fog hisztizni a fenékrázásért :)

míg tart az elválasztás nagyon jó megoldás ha apa csinálja az altatást de lényeg, hogy következetesen, ha átveszed, te is úgy csináld ahogy ő :)


sok sikert!

2011. jún. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Köszi! Tudom, hogy ez már rossz szokás, tudom, hogy én csesztem el. Csak olyan nehéz átszoktatni, mert nagyon nehezen viselem, ha sír. Ezáltal nem tudom sírni hagyni...

Próbálkoztam már egyszer-kétszer a felveszem-leteszem dologgal, de ahogy letettem, azonnal folytatta a sírást. Aztán persze mindig megadtam magam, és úgy voltam vele, hogy inkább ringatom 20-30 percet, és legalább elalszik. Itt cseszerintettem el...

Egyébként meddig tarthat az első pár este, hogy elaludjon ezzel a módszerrel? Tehát meddig ne adjam be a derekam?

2011. jún. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!