Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok, hogy a ti...

Mit csináltok, hogy a ti babátoknak nem kell cumi?

Figyelt kérdés
Az én babám 1 hónapos, de már a 2. hetétől cumizik. Nagyon nem szerettem volna rászoktatni, ugyanis magamból tanulva 6 éves koromig cumiztam:( Az én kislányom így nyugszik meg, így alszik el, de nem kell neki állandóan a cumi. Nem értem, akinek nem cumizik a babája, az hogy csinálta. Vagy mivel vígasztalja meg, ha sír? Értitek a kérdést, ugye?!
2009. febr. 12. 11:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom,hogy szoptatsz e.nalunk a cici a nyugtato,ami jo is meg nem is.;)pobaltam neki cumit adni de nem igazan szereti.csak a cicin fugne.az sem jo.de remelemmaguktol elalnak ettol a szokasuktol;))
2009. febr. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia!Az én kislányom(12hetes) csak akkor fogadja el a cumit ha kocsival utazunk valahová!Egyszer-kétszer volt hogy azzal aludt el de akkor beteg volt és a cicimet meg már véresre szopizta ezért dugtam cumit a szájába!Én is cicivel vigasztalom meg,ha már semmi nem segít,de nálunk az ölben tartás is elég szokott lenni!!A húgomnak soha nem volt cumi rakva a szájába,most 4 éves!egyszer 1 évesen vettem egyet és odaadtam neki,szegényem azt se tudta mit kell vele csinálni!Fordítva akarta a szájába rakni:):)
2009. febr. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is kezdetben nagyon ellene voltam a cuminak, de mára megváltozott a véleményem.Kb. egy hónapos korába kezdődött nála a hasfájós időszak és akkor már annyira sajnáltam hogy sír, adtam neki cumit.A későbbiekben is nagyon hasznosnak bizonyult, a szoptatásba se zavart bele, manapság pedig nagyon aranyos ahogy eljátszadozik vele.

Kisfiam is csak akkor cumizik, amikor sír (vigasztalásul) vagy elalváshoz.Szerintem gyermek függő, hogy mennyire szokik rá a cumizásra, a leszoktatásnak pedig biztos megvannak a megfelelő módjai.

Szerintem adj neki cumit, ha úgy veszed észre hogy ez megnyugtatja, nem biztos hogy ő is olyan sokáig kérni fogja.


7 hónapos fiú anyukája

2009. febr. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én sem akartam cumit adni neki.

De fél évesen annyira nem aludt, hogy hajnali 5-ig jártam hozzá nyugtatgatni, és besokalltam egy hét után. Akkor adtuk neki a cumit, 2 napig fogalma nem volt, mire jó, aztán rájött. Azóta csak alváshoz kapja meg, napközben nem.

Amúgy mi is cicizünk, még mindig.

Most 8 hós, de remélem el tudom majd "venni" tőle a cumit idővel

2009. febr. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2 hónapos a babám, de annyira nyugodt baba, hogy nem igényli a cumit. Még a mellemet is kizárólag evésre használja, 5-6 perc alatt megeszi, aztán elfordul. Naponta ha sír 2-3 percet, akkor sokat mondok. Nagyon szerencsések vagyunk vele, és remélem így marad. Remélem nem kell cumit használnunk később se.
2009. febr. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hogy mit adok neki? Egy szó rá a válasz.

Cicit. Minden mennyiségben. Szoptasd meg akkor is ha csak nyűgös. Megnyugszik tőle. Attól ne félj, hogy túleszi magát, tudja ő mennyi kell neki, a felesleg meg úgyis kijön.

2009. febr. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Sok boldogságot, és jó egészséget a babáitokhoz!

2009. febr. 12. 11:27
 8/11 A kérdező kommentje:
És nem szokik arra rá, hogy akkor majd mindig cicin lenne?
2009. febr. 12. 11:27
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia!Az én babám volt,mikor eleinte 4 órát is cicizett.Amikor csak kérte odaadtam neki a cicit,soha nem vettem el,mindig megvártam,hogy kiköpje. most 4 hónaposak vagyunk,már van,hogy 5 perc cici elég neki,cicizni már nem is nagyon szokott,csak szuri után vagy ha valami miatt rossz kedve van,pl. front. (amúgy evésre használja). Szerintem megérte,nem szokott rá,legalábbis eddig nem mondhatom,hogy cici függő - inkább úgy tűnik,hogy ki van elégítve a szopási vágya és nyugodt,kiegyensúlyozott. A cumit mi is próbáltuk az elején,de kb. a szoba túlvégén landolt :), erőltetni pedig nem akartuk.
2009. febr. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bár anyatejes volt a lányom 8 hónapig, de szoptatni nem tudtam, így lefejtem neki a tejet, így ez csak kaja volt, nem megnyugtatás. Nem akartam, hogy cumizzon, ezért nem adtam neki. Persze így ha meg kell nyugtatni marad a ringatás és az ölelgetés. Valószínűleg fárasztóbb, főleg éjszaka, de örülök, hogy nem cumizik. Most 13 hónapos és most már csak ritkán kel éjszaka, úgyhogy most már könnyebb.
2009. febr. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!