Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Friss kenyeret miért nem...

Friss kenyeret miért nem lehet adni babának?

Figyelt kérdés
Ezt most hallottam tegnap, nem nagyon hatott meg csak kíváncsi vagyok tényleg így van.
2011. febr. 15. 11:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Elvileg a régiek úgy tartották, hogy a meleg (forró) kenyér megülheti a gyomrot. Manapság már ritka, hogy forrón kerüljön a kenyér az asztalra, hisz kevesen sütik otthon. Mire a boltból hazaviszed, addigra az épp kisütött is kihűl annyira, hogy bárki nyugodtan eheti. És milyen finom tud lenni a langyos kenyér vajjal :)
2011. febr. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nyammmm :) felidézi a gyerekkorom :D
2011. febr. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Engem anyósom bombázott ezzel a hülyeséggel, mikor elkezdtünk kenyér héjat, kenyér falatokat adni az akkor 8 hónapos fiunknak!

És nem a forrósággal volt baj, hanem azzal, hogy túl puha a kenyér, így összetapad a szájában, fel a szájpadlására, és megfullad tőle... Azt mondta, hogy száraz kenyeret adjak a gyereknek! Még mit nem... Én sem eszek száraz kenyeret!

Én adtam a frisset, természetesen kis falatokban, kenyérhéjat is csak akkora darabot kapott, hogy épp kilógjon a markából, és tudjon rajta cuppogni. És természetesen nem hagytam magára egy fél vekni kenyérrel, hanem ott ültem mellette végig, hogy ha bármi gond lenne, akkor azonnal közbe tudjak lépni.

Soha nem volt semmi probléma a friss kenyérrel, csak oda kell rá figyelni!

Ja és soha nem kaptam itt a boltokban olyan igazi, jó, összetapadós, ropogós héjú kenyeret, szóval teljesen alaptalan volt ez a félelem...

2011. febr. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!