Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vezettétek be a kenyere...

Hogyan vezettétek be a kenyeret és a kiflit a babának? Melyikkel érdemes először próbálkozni amitől kevésbé fulladozik?

Figyelt kérdés
2011. júl. 11. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:

szia

hát ha a kenyér belét adod oda attól nem fullad meg

szépen elnyammogja

de én a kiflit is adnám persze nem a kemény csücskét,

még jót is tesz a kis ínyének hogy dörzsöli neki


amúgy a fulladásról annyit, hogy múltkor kislányom a saját nyálától fulladt meg majdnem úgyhogy nem kell ahhoz kifli hogy megfulladjon..


de ne is beszéljünk erről :D

2011. júl. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyi idős a baba, és tud-e már rágni. Én 10 hónapos korában adtam neki kis kenyérdarabkákat, pár héttel később, némi aggódás mellett kenyérhéjat. Aztán jöhetett a kiflicsücsök. Imád rágni, most már a kenyérbél nem hatja meg :) Nem volt fulladásos probléma, persze mindig figyeltem, hogy boldogul. Arra rájöttem, hogy nagyobb darab, vastag kenyérhéjat kell neki adni, mert azt nem tudja betömni a szájába :)
2011. júl. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
kezd kenyérbéllel, pici falatkákkal. aztán ha tud harapni, jöhet a kenyér héja, ha meg már tud rágni, a kifli csücsök :)
2011. júl. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor adtam kenyérhéjat/kiflicsücsköt/babakekszet (mikor mi volt otthon) a gyerekeim kezébe, amikor elkezdett kibújni az első foguk (átlag 7 hó körül). Kenyérbelet csak akkor kaptak, amikor a szendvicsemből kértek (kb. 10 hó)

Az a lényeg, hogy ne hagyd egyedül! Ha túl nagy darabot harap le, bátran nyúlj be a szájába és vedd ki, és ha már nagyon szétáztatta, hogy nagy darabok mállanak le, frisset szoktam adni a kezébe...

2011. júl. 12. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!