Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő alatt tanult meg...

Mennyi idő alatt tanult meg gyermeketek egyedül enni, és hány hónaposan? Mi most kezdjük 13 hónaposan, de már a hajam égek áll.

Figyelt kérdés
2011. jún. 2. 16:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam 16 honapos es o egyedul eszik. A fozeleket vagy joghurthoz hasonlo dolgokat kanalazza de neha az olebe is kanalaz vagy a szaja melle. :) A szndvicset, csirkecombot, palacsintat, gyumolcsot...fogja es harapja, ezzel nincs gond. O bolcsis 1 eves kora ota es ott tanulta. Mentem egy delutan utanna es eppen uzsonaztak akkor lattam, hogy ult egy kisszeken az asztalnal es egyedul ette a joghurtot kanallal. Ezutan mar nem etettem tobbet. :)
2011. jún. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

az én kisfiam 11 hónapos múlt és egy ideje kéri a kanalat.adom is neki,de néha kiborít engem is:)))sokszor betalál a szájába,de sokszor nem:(

persze,nem egyedül eszik,mert csak egy ideig érdekli a dolog,aztán adja anyának vissza:)

2011. jún. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha én etetem, nincs már malackodás, de ha egyedül, akkor van, hogy a fele kaja a ruhájára kerül, vagy az asztalra, falra, járólapra. Pedig már 26 hónapos, és nagyon önálló. Megjegyzem, fél éve már nem engedi, hogy én etessem, pedig néha nem ártana.
2011. jún. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
10 hónapos kora óta eszik egyedül nem pépeset. a kanalat fél évre elfelejtettük, nem volt hajlandó azzal enni. most 1,5 éves, már elfogadja a kanalat de nagyon disznómód eszik :D
2011. jún. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem az első gyerekem ( fiam) kezébe egy évesen adtam kanalat de hónapokig semmi fejlődést nem láttam csak a lakás úszott és mivel amúgy is keveset evett és rossz evő volt így inkább etettem én. Persze 2 éves korától a bölcsiben már elétették és onnantól próbálkozik, de még manapság is van hogy kéri hogy etessem (mondjuk ez a kisebb tesó hatásának is betudható).

A lányom 18 hónapos 4 hónapja csak úgy hajlandó enni ha ő eheti, akár kanalazós ételről van szó akár kézbe vehetőről. Ő másképp nem is hajlandó enni, még mindig úszik a táj sokszor és külön evős ruha kell, de ő viszont jóétvágyú és sokat is eszik így nem bánom ha a kaja 1/3-a mellé megy. Közben persze segédkezek neki ha látom hogy nagyon nem boldogul vagy ha két kanállal akar enni de közben meg mozog a tányér a nagy igyekezettől:))

Kifejezetten nála se látom hogy húú de ügyesedne etéren mert ha igazán éhes de még nem hisztis és nem fáradt akkor nagyon szépen megeszi az ételét már hónapok óta egyedül, de ha rossz napja van szétpacsálja az egészet.

2011. jún. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
:))) 15 hónapos a lányom, nincs rossz étvágya de már én is erre vágyom! Ha pörkölt van tésztával, vagy krumpli akkor kézzel eszik vagy kanállal, már ha nem esik le róla az ennivaló. Van is utána csatatér. A joghurt természetesen nem megy, mert kiborítja, annyira nézi. Ha én fogom a joghurtos poharat, akkor ordít. Tegnap még a reggelijét is a fejére kente. (egy karika virslit szépen rákenünk a hajunkra, a maradékot pedig mire anya észre veszi, megesszük.) Húúúú! Egyszer csak vége lesz!
2011. jún. 3. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az enyém az összekent kezét szokta a haján megtisztítani. Még az a jobbik eset, ha a ruhájába keni, de sajna a haján is próbálkozik. 27 hós
2011. jún. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hát csajok köszi:))) Kicsit elkeserítettetek, de örülök, hogy nem csak én küzdök ezzel nap mint nap. Végülis mi csak az elején járunk, de remélem azért lesz kicsi változás:)

A hajrakenős megoldást én is ismerem:)

2011. jún. 3. 11:20
 9/11 anonim ***** válasza:
hajra kenés smafu! fiam a háta mögé a badyjába dobálja a kaját ha már nem éhes. a legfincsibb a húsleves... mikor a tésztát, borsó, husi falatkákat a pelusból szedem ki! :D
2011. jún. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekünk is hátul bedobálja a kaját,kekszet a bodyjába:-))))))))))
2012. febr. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!