Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért haladunk visszafelé a...

Miért haladunk visszafelé a hozzátáplálással?

Figyelt kérdés

Kislányom 6,5 hónapos, tápszeres baba, 4 hónapos korában kezdtük a hozzátáplálást tejpéppel, kb. 2 hét alatt sikerült is kiváltani a délutáni étkezést. Aztán következett a zöldségek, gyümölcsök bevezetése, ebéd kiváltása, ez is könnyedén ment. De kb. 1 hónapja megmakacsolta magát, szinte minden kanalasat elutasít, csak a tápszer kell neki, abból is max. 150 ml, pedig már előtte 220-at is megivott. Fogzásra gyanakodtam, 1-2 hétig nem is akartam erőltetni a kanalazást, pár kanállal evett csak. Már 2 hete próbálom növelni fokozatosan az adagokat és délelőtt elkezdtük a gyümölcsöt is, de nem haladunk, pár kanál után sír, kilöki a kezemből, és ha nagyon behisztizik a tápszert sem hajlandó meginni, de sír hogy éhes...szinte az egész napunk az etetés körül forog. Már nem tudom mit csináljak, mindig kevesebbet evett mint amennyit kellett volna, de ez már nagyon idegőrlő.

Így néz ki egy napunk:

8 körül 100-120ml tápszer

10körül 20-30ml gyümi + max.100 tápszer

12-13 20-30ml főzelél + 100-150 tápszer

17kor tejpép + tápszer úgy mint az előzőek

20kor 150ml tápszer

Az időpontok csak nagyon hozzávetőlegesek, csak a reggel és esre 8 a fix, amúgy nagyon össze vissza a napunk, 1 etetés 1,5 órát is igénybe vesz. Már próbáltam azt is, hogy kivárom a 3 órát de akkor sem eszik többet. Teljesen el vagyok keseredve, olvasgatom itt hogy más babák már 6 hónaposan 3 étkezést kiváltottak, de nálunk csak romlik a helyzet:-(


2011. febr. 17. 12:33
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Használj botturmixot és főzelékes Avent cumit, hátha úgy bejön neki.
2011. febr. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Nem lóverseny ez! Egyáltalán nem követendő példa az, hogy 6 hónapos babánál már három étkezést kiváltottak.


Az én fiam csak 6 hónaposan kezdett el kóstolgatni. 8 hónapos korára váltottuk ki az első étkezést. Most 11 hónapos, 3 étkezést váltottunk ki, és jóízűen, élvezettel eszik. Fogzás idején neki is volt olyan, hogy egész nap csak 300 milit tudtam beleimádkozni (szilárdat meg semmit!), azt is pipettával, mert kilökte a cumisüveget a kezemből.


Szóval csak türelem.

2011. febr. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Főzelékes cumit már próbáltuk, abból sem eszik többet. Tudom, hogy nem lóverseny, de mivel már 2 étkezést kiváltottunk és szépen evett, szerette is, ezért állok értetlenül a helyzet előtt.
2011. febr. 17. 12:50
 4/10 anonim ***** válasza:
32%
Egyet jegyezz meg! A hozzátáplálás nem verseny, amiben az veszít, akinek a babája legkésőbb eszik minden étkezésre szilárd ételt! Mindig a kicsi igényei, üteme szerint kell csinálni. Ha most a tiéd jobban enné a tápszert, hát adj neki! Lehet, hogy jön a foga,ilyenkor sok baba szívesebben eszik tápszert vagy szopizik. A súlya milyen? Ha hízik vagy épp stagnál , nem kell aggódni miatta. Próbáld elfogadni az ő igényeit és ne akard, hogy a nagy könyv vagy más babák alapján egyen! Igaz, az enyém anyatejes volt, de ő még 8 hónaposan se volt hajlandó egyetlen szopizást lecserélni szilárd kajára. Annyit kapott, amennyit szívesen elfogadott, utána szopizott.. Ma már 2,5 éves, mindent megeszik, amit elé rakok, mindent megeszik. Ha állandóan az evés körül forog az élet, sajnos hamar evésproblémák léphetnek fel...
2011. febr. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Amint már leírtam, tudom, hogy nem verseny, nem is akarok semmit sem erőltetni. De tápszert is alig eszik, mégis sír, hogy éhes...
2011. febr. 17. 12:59
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Küösz a lepontozást. :-( Nem érdemes ide írni.


Amúgy lehet, hogy refluxos.

2011. febr. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mivel a kommented az idő alatt született, míg én írtam, nem olvashattam... Ha a jó tanácsok zavarnak, sajnos nem tudok mit tenni. Lehet, hogy nem az éhség miatt sír, hanem fáj az ínye. Nem szoktam mindent a fogzásra fogni,mert az enyémeknek gond nélkül bújtak ki, de ha semmi se jó, semmit nem eszik szívesen, erre gondolnék..
2011. febr. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem én pontoztalak le, épp, hogy teljesen jónak tartom a válaszod... Gondolom,én is erre a sorsra jutok :S
2011. febr. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem haszontalanak a válaszok, csak lehet, hogy félrenyomta valaki.

Nem kell aggódnod, kérdező. Az én 10 hónaposom remekül eszik mindent, de csak pépesítve (3x kap szilárdat, ebből 1 étk. van teljesen kiváltva). Már próbálnám szilárdabbra szoktatni, de ha "bennefelejtek" néhány nagyobb darabot, attól öklendezik. Ezzel szemben a vajas kiflit egyedül csócsálja. Majd kialakul, hadd egye a tápszert, ha arra van igénye. Talán csak kívánja a tejterméket. Talán a kis gyomra nem bír többet, mert túlette magát, biztosan nem lesz semmi baj.

2011. febr. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én sem pontoztam le senkit...a tanácsok pedig igenis érdekelnek, fogán semmi nem látszik, még csak nem is rágcsál. Refluxgyanúval már 2x voltunk kórházban, rengetegett bukott, most kezdeget elmúlni, fogyott is, de az okos orvosok szerint a rengeteg bukás 8 hónapos korig normális, ezért nem csináltak semmit, csak kioktattak, hogy ne legyek ennyire aggodalmaskodó...
2011. febr. 17. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!