Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljam, hogy haladjak...

Hogy csináljam, hogy haladjak a hozzátáplálással? Már megeszik 1 adagot, ebéd és uzsonna ki lenne váltva. De az etetések sokszor pont alvás előtt vagy után vannak.

Figyelt kérdés
Vagy éppen közben, álometetés. Így nincs türelme kanalazni. Nehezen haladok, mert emiatt nem minden nap tudok neki adni főzeléket. Főzök délelőtt, de sokszor magamnak, mert már megint nem volt alkalom megetetni.
2011. aug. 17. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Írd le hogy néz ki egy napirendetek.
2011. aug. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

nem értem, miért nincs idő etetni? miért eteted alvás közben?

és mennyi idős?


én 6 hótól kezdtem az addigi 6-7 szopi mellett 1 szopi után kínálni pár kanál gyümölccsel, majd zöldséggel. nem kell eleinte sokat ennie. csak kóstoltatás. gyakorlatilag végig kóstoljuk a korának megfelelő gyümölcsöket, zöldségeket. aztán ahogy egyre jobban megszereti, lehet emelni az adagot. de ettól még megmarad a kb.3 óránkénti szopi.

2011. aug. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Tápszeres baba.

5 körül tápszer, visszaalszik

7 körül kel fel

8 körül tápszer

11 körül megint tápszer

14 körül enne főzeléket ebédre, de ilyenkor van "nagy" alvása

Tegnap is kaja idő előtt fél órával elaludt, persze kaja időben felébredt, vittem ki etetni, de üvöltött, de akart kanállal enni. Gyorsan tápszert csináltam amit mire megevett már aludt is és közben is aludt, ezért etetem alvás közben.

Aztán 17 körül uzsi. Itt általában tudok neki adni mert kialudta magát

20 körül vacsi, tápszer.

Szóval 6-szor eszik 1 nap. 5,5 hónapos.

Én nem tudom ki hogy csinálja, de azért nincs idő etetni, vagy nincs alkalom, mert ha alvás következik, akkor adhatom én neki... Nyűgösen persze hogy nem kell. Ha meg pont alvásból felkel, kaja idő, még álmos és persze üvölt mert egyből kell de gyorsan. Ilyenkor is hogy adjak neki kanalast?

2011. aug. 18. 09:07
 4/10 anonim ***** válasza:

akkor én délelőtt adnék. előbb gyümölcsöt.

aztán ha dél körülre el tudod húzni, akkor főzeléket.


de 5,5 hósan, ha nem kíván még mást, akkor nem kell erőltetni.

2011. aug. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem erőltetem, imádja az ízeket. Persze nem haladok gyorsan. Eddig csak barackot, krumplit meg tejpépet eszik. Ezek beváltak. Figyelem a reakcióját, ha nem szereti, nem kéri akkor hagyom, inkább tápszert kap.
2011. aug. 18. 12:57
 6/10 anonim ***** válasza:

első vok.


én így csinálnám:


5-körül tápszer


ébredés után megint tápszer, de ugye így már kevesebbet fog enni, mert nincs meg a 3 óra a két etetés között.


10-kor gyümölcs

13-kor ebéd (főzelék, zöldség, amit szoktál)

13.30-14 körül alvás

16-kor uzsi (amit szoktál: tápszer vagy más)

19-19.30 körül vacsora

20.30-kor fürdés és utána szopi


:)

2011. aug. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

utolsó vok:


Sajnos csak 1 alvást tettél a napirendbe, így ehhez igazodtam.

2011. aug. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát az alvás össze-vissza van, nem is tudom leírni, mert nagyon változó. 3-4× alszik 1 nap. Tehát még viszonylag sokszor, még ha csak egy fél órát is. De általában 2-2,5 órát bír ébren lenni, ha tovább van fent, akkor már nagyon nyűgös és nem tud elaludni. Ezért írtam, hogy szinte minden etetés alvás közeli, mert ugyebár etetés 3 óránként, alvás 2-3 óránként.
2011. aug. 18. 15:02
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja amúgy köszönöm hogy leírtad hogy gondolod. Bár nem hiszem hogy pl. 7kor enne, mert ha nem éhes, akkor ő bizony nem eszik. És szopi már rég nincs sajna :(
2011. aug. 18. 15:03
 10/10 anonim ***** válasza:

utolsó vok:


A szopi az lehet tápszer is, nekem is tápszeres a babám.. Csak én már így hívom.

Mindenesetre olyan napirendet alakíts ki, hogy az evések azok az alvás előtt legyenek.


pl: 8-kor eszik, akkor 9 körül rakd le (7 körül kel, akkor az pont 2 óra ébrenlét)9.30-10-kor kel fel akkor 10.30-11-kor legyen a tízórai .... és így tovább.

2011. aug. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!