Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Helytelen, hogy éjjel, magam...

Helytelen, hogy éjjel, magam mellé teszem és együtt alszunk?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz alvó,napközben is csak úgy alszik ha mellette fekszem-alszom.Egy időben cici függő volt,már annyira nem de sajna sztem nincs is sok tejem és félek nem tudom majd meg vigasztalni ha nem lesz cici-azon alszik el..Napközben ha megfeszülök is é sha sikerül is betenni az ágyába max fél órát alszik de ez neki nagyon kevés,így 1.5óránként álmos fáradt.Nagyon aktív-6hónaposan már felállt..gondolhatjátok .egész nap teper a földön és intézkedik ,pakol,magyaráz...Este még sesem aludta végig az éjszakát,nagyon éberen alszik ,sokszor felriad.Ha bemegyek hozzá aludni ,szinte egy fél órán belül megérzi.Én beteszem magamhoz és együtt alszunk..csak mostanában azaz érzésem,hogy nem elég a tejem és ha elfogy a tej sír-mert többször is rácsatlakozik éjjel...:)Próbáltunk mi már suttogós módszert,aludj jól gyermekem-es módszert de egyik sem jött be.az utóbbival 2napot nem aludt nappal csak sírt,már olyan fáradt volt estére,hogy azt mondtam ez így nem mehet.Azóta alszok vele,csak néha tényleg jobb lenne ha egyedül aludna,de annak sincs értelme ha csak fél órát...mit tegyek..???7hónaposak vagyunk
2009. febr. 12. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Egy évesen mi is hasonló cípőben járunk, még mindig van cici! A legjobban így érzi magát és én is, a gyereknek ciciközelben a helye, amíg teheted csak folytasd!
2009. febr. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nappal nekem sem alszik sokat 7 hónapos múlt. Délelőtt fél órát, délután max 1-et. De mindig a saját ágyában altatom. Elejinte ő is akart itt feküdni velünk, aztán 5 hónapos korában nem bírtam az állandó forgolódását és nyűglődését áttetem a kiágyába (külön szobába). Akkor kezdett a tejem is fogyni, úgyhogy most már tápszert kap. Éjel 4-5 óra körül egyszer felkel lakmározik és alszik is tovább. Este8-tól reggel 8ig.

Szerintem szoktasd az ágyához, valami plüss állatkát tegyél mellé, hátha segít. Én régebben ha nem aludt hozzászorítottam a takaróját és már aludt is.

De viszont ha neked így jó ne hallgass másra, csak ami neked is jó. Sok sikert, jó babázást.

2009. febr. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Szia!Én nagyon szerettem-szeretek együtt aludni a babámmal(3és fél év,17 hó).Nálunk dettó ez a helyzet.Igy is felkel inni a kicsi,de legalább amit alszik azt nyugodtan teszi!Az első másfél évig aludt köztünk,átszoktatni saját ágyába legalább ennyi ideig tartott.Lassan,türelemmel.Sok keleti kultúrában igy alszanak az emberek.Babádnak szüksége van a közelségedre!Kitartás,javulni fog a helyzet!
2009. febr. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%

Én ugy tudom hogy nagyon fontos hogy a babának legyen saját helye ,ahol ő az úr!!

Aztán majd hozzászokik és nagyon nehéz leszoktatni!!

Legszívesebben én is a kisfiammal aludnék ,de nem lehet!!

üdv egy 6 hós baba anyukája

2009. febr. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia, hasonlo helyzetben vagyunk! A babám mindig is keveset aludt, napkozben is, ha északa csak 3 óránként ébredt, akkor már orultem neki...most 11 hónapos, napkozben 2x 1 órát alszik, ez így jó neki, de éjszaka...1hónapja szoktattam magam mellé, amit mindig is nagyon elleneztem, de rájottem, hogy így jobban alszik (ha fel is ébred, ritkábban), és sajnos eléggé fáradt vagyok, valamikor nekem is pihennem kell. Mindennap eldontom, hogy ez az utolso, de éjfél után mindig hozzán kerul a kicsi. Remélem, elmúlik ez a hóbortja, és vissza tudom szoktatni a kiságyba. Amúgy én észrevettem, hogy mivel egy szobában alszunk, zavarjuk ot valoszinulg (érdekes, ha koztunk van, ugy nem...). Ill.újra elkezdtem éjszaka is cserélni a pelenkát, ez is segített kicsit.
2009. febr. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én babóm (8.5 hós) egészen az első fog kibújásáig a saját ágyában aludt. Akkor engedtem neki, magam mellé vettem, mert már egy hete egyikőnk sem aludt, de később rájöttem, hogy ezen változtatni kell, mert már "ledúrt" engem is az ágyról. Végül úgy oldottuk meg, hogy a kiságy egyik oldalát levettük, és az ágyamhoz toltuk. Így végül együtt is alszunk meg nem is. Én közvetlenül a kiságy mellett alszok, de ő meg csak a kiságyban. Nem zavarjuk egymást a pihenésben!

Sok sikert.

2009. febr. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy valami ilyesfélét kell majd csinálnunk nekünk is,csak nekem egy dbig alszik este, és nem merném levenni a kiságy rácsát,mert sokszor ő álomban is mászkál 4kéz láb és azért 8-kb éjfélig én nem vagyok vele.Amikor bemegyek akkor kel fel....szval ez nem jó nálunk,mert kimászna és leesne...az ágyról.
2009. febr. 13. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!