Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyerekszáj? Írnátok édes...

Gyerekszáj? Írnátok édes "beszólásokat"?

Figyelt kérdés
2011. febr. 17. 21:06
1 2
 1/19 anonim válasza:
100%
Unokaöcsém nem húzza fel az új zoknikat, csak a régieket, a lyukasakat amiket éppen előtte dobott ki az anyja, azokat pedig kihalássza a kukából. A magyarázat: "Én addig nem húzom fel ameddig új." :D 5 éves :D
2011. febr. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
babám tanulni tanul s mindig mutogat a cicire hogy hamham. :)
2011. febr. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiammal képeskönyvet nézegettünk, amiben állatkerti fotók voltak. Az egyiken egy pici majomkölyöknek hintőporozta egy gondozó a fenekét, Dani felrikkantott,

- Nézd sózzák a majmot!

2011. febr. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
"Anya, ha nem nézhetem meg a filmet, akkor, akkor,... kinyitom a szekrényajtót!"
2011. febr. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

6 éves unokaöcsém.


Èn Frankfurttól nem messze lakom. Sokszor tervezik tesómék hogy kijönnek meglátogatni.


Erre az unokaöcsém csak úgy spontán megszólal "anya én nem akarok Frankfurtba menni." "na de miért nem kisfiam" "azért anya mert ott frankfurtiul beszélnek a tv-ben"

2011. febr. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Thomas mesében van az "ingó-bingó"híd

Fiam nézte, Thomas közeledett a hídhoz, ő figyelmeztette, hogy vigyázz Thomas a híd ingik-bingik!


:-)

A többi is aranyos volt! :-)

2011. febr. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
98%

Unokahugom ment a nagyanyjával vásárolni. Mamának renault clio-j volt, amit nem tudott kimondani. Azt mondta helyette, hogy lenó kiló:)

Mama bemérgesedett, és közölte vele, kicsim, ha nem tudod kimondani, hogy renault clio, akkor nem jöhetsz velem vásárolni.

A kicsi elgondolkodott, majd közölte: de mama, azt ki tudom mondani, hogy csokoládé:)

2011. febr. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
95%

Kisfiam 16,5 hónapos, egyre többet beszél, próbálkozik kimondani mindent. Elég sok sztori van, amit már feljegyeztem, mert mindig alkot valamit.


10 hónaposan például bemászott a dolgozó szobába, és lerámolta apja számláit, amik egy kupacban voltak a könyves polcon, a könyvek tetején. Mivel Ati csöndben volt, apja tudta, meg kell keresni, mert valami rosszat csinál. Odament a dolgozó szoba ajtajához, Ati éppen az egyik számlát fogdosta, majd mikor meglátta, hogy lebukott, felkiáltott, hogy HEJJJ, eldobta a számlát, és szélsebesen arrébb mászott, mint aki azt akarja mondani: Kicsoda? Éééén? Én aztán nem! :)


13 hónaposan egy újabb mániája lett kisfiamnak, mégpedig az, hogy a fiókjaiból kirámolta minden ruháját. A legbosszantóbb az volt, hogy az összehajtogatott hosszú ujjú pólóit is, kb. 15 darabot szórt ki egyenként, én meg naponta legalább hatszor hajtogathattam össze, és rakhattam vissza. Gondoltam kitolok vele, és átrendeztem a fiókokat, a hajtogatott pólókat átraktam két fiókkal feljebb, ahol már nem éri el, az eredeti kedvenc fiókot pedig üresen hagytam. Ati odament, kinyitotta, és látta, hogy ez bizony üres. Biztonság kedvéért azért kézzel is ellenőrizte, hogy üres-e, belekotort. Miután tényleg nem talált benne semmit, visszacsukta. Majd lépett kettőt jobbra, és kihúzott egy másik, nagyobb fiókot, és meglátta, hogy az tele van anya melltartóival. Felvirult az arca, majd ezt mondta kaján vigyorral: HE-HE! És egyenként, bosszúból kiszórta a fehérneműimet. :)


13,5 hónaposan már még több szót próbált utánozni, és sokszor mondott olyanokat, hogy értelmes szót bele lehetett hallani. Szóval a sztori: kisfiam éppen egy kekszet evett. Csupa morzsa volt a szája, apukája meg is jegyezte: Ejnye Te, hát így kell kekszet enni? Hogy nézel ki? Erre kisfiam éppen "megszólalt": DISZNÓ. Apukája rögtön rávágta: Igen, kisfiam, pont úgy nézel ki. :))) Olyan jót nevettünk rajta, tényleg úgy jött ki, mintha szándékosan mondta volna.


14,5 hónapos korában egy délután megbeszéltük apával, hogy kimegyünk havat lapátolni. Ati hozza a cipőjét, mondja: Mennü, mennü (menjünk). Majd készülődünk, öltözködünk, de minduntalan az apja háta mögé akart állni, és onnan vigyorgott fel rá. Párom kérdezi, közben nekem hátat fordít: Szilvi, mi van rajtam hátul, amit ennyire meg akar nézni? Már épp mondtam volna, hogy semmi, mikor kisfiam "megszólalt" ismét: PICA! :)) Na azt a röhögést... :)))


15 hónapos korában nagymamáéknál voltunk, ahol új fűtés rendszer van beépítve, ami kicsit érdekes szagokat árasztott az elején. Éppen erős záptojás szagot éreztem, amikor is megkérdeztem: Ki pukkantott? Erre kisfiam, ahogy elvonult előttem, kapásból rávágta: TE! :))


Szintén 15 hónapos korában egyik nap a mániája volt, hogy a 100 db-os építőkocka szettet kiszórja, majd a parkettán csuszatolja össze-vissza. Apukája megunta a dolgot, és mondta: na most, elég volt, búcsúzz el tőle! Közben összeszedte a kockákat, belerakta a dobozába, és feltette a szekrény tetejére. Kisfiam odaállt a szekrény elé, nézett a doboz után, integetett neki, és közben mondta: Pápá! :))) Ő csak elbúcsúzott. :))


Pár hete elkezdtem, hogy az aktuális rosszalkodásainál csak felemelem a mutatóujjamat, és mondom neki: Nanaaa! Erre valamelyik nap, mikor legyűrtem a kanapén, nyúzom, csikizem, puszilgatom, kihámozta magát a karjaimból, menekült előlem, majd felemelte a jobb mutatóujját, megrázta, és azt mondta nekem: NANA! :))))

2011. febr. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Eleg nagy korkulonbseg van a hugom es koztem.

14 voltam amikor szuletett.Amikor epp kamaszkoromat eltem imadtam a magyar kicsit rockosabb zeneket (bikini, edda, republic....)

Kb olyan 4 eves lehetett amikor valami rosszasagot csinalt es anyukam magyarazta neki, hogy okos emberek ezt nem csinaljak....na a hugomnak sem kellett tobb es valaszolt ra enekelve:"Mindig azt mondjak, hogy legyek jo, de miert csak mindig en csak en legyek a jo"

Mindenki ugy el kezdett nevetni :D tok cuki volt, mert kicsit furan beszelt meg akkor :D


Masik edes sztori vele amikor anyukammal strandolni voltak.Hugom akkoriban (2.5 evesen) nagyon szeretett nudizni es mindig levette a pelust es bugyit.

Anyukam ra adta O levette.

Latta az uszomester, hogy mar jo ideje kozd anyunk, igy oament es mondta, hogy nem szabad levenni a bugyit...

ano megfordult a hugom maris vette volna lefele.Erre vissza nez a no es megrazta a mutato ujjat es mondta, hogy Bugyi, buszyi!

1-2 ora mulva elsetaltak a noci mellett a medence parton, a hugom megrangatta a csaj polojat es megrazta a mutato ujjat es kozolte, hogy bobi bobi :)

2011. febr. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Hát nagyon édesek. Bár az én babám még "csak" 6 hónapos, de vannak hangutánzásai, legalábbis mi annak véljük.

Kiváncsi leszek a dumákra.

2011. febr. 17. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!