Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Édes szájú 7 hós kisbabának...

Édes szájú 7 hós kisbabának mit javasoltok a hozzátáplálással kapcsolatban? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Kisfiam 7 hónapos, kizárólag anyatejes, szopizik - a hozzátáplálást 5,5 hónaposan kezdtük el. Evett már: almát, sütőtököt, körtét, krumplit, brokkolit, zöldborsót, répát, banánt, csirkét. Viszont csak az édes ízeket részesíti előnyben, ezért jelenleg második etetéskor kap gyümit ami most körte kis milupa 7 gabonás gabonapehellyel dúsítva, majd megszoptatom, majd ebédkor azaz a 3. etetéskor kap jelenleg répa+banán keveréket majd megint megszoptatom. A nap további részében már csak szopizik. Igazság szerint nem érzem úgy hogy rendben lenne ez a hozzátáplálás, de mivel csak az édes dolgokat szereti így nem igazán tudok mi mást adni. Ötleteket várnék olyan anyukáktól akik hasonló problémával küzdöttek, küzdenek. Köszönöm.
2011. febr. 20. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia,esetleg olyan főzeléket próbálhatnál,az enyém szereti pedig válogatós:őszibarack+pici krumpli+csirkemell.Vagy meggy+leheletnyi cukor+pici krumpli+csirkemell.Vagy alma+pici krumpli+csirkemell.Krumpli részét lehet rizzsel is...
2011. febr. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szerintem ez az anyatej miatt sokáig így lesz, ismerek olyan babát, aki közel egy éves koráig csak evett meg bármit, hogy banán volt benne.

nekem egy ős régi tippet adtak, így kérlek ne kövezettek meg érte. a tipp az volt, hogy adjak a gyerek kezébe egy sült csirke csontját, hagyni kell, hogy szopogassa, így szokja a sós ízt. mi kipróbáltuk, lett is belőle pár muris kép. nem tudom, hogy ez használt-e vagy sem, de a lányom eszi a sósat már régóta.

egyébként szerintem úgy lehet fokozatosan hozzászoktatni, hogy egyre kevésbé édeset kell adni neki, tehát egy főzelékbe egyre kevesebb édeset kell tenni.

2011. febr. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is 8 hónapos koráig (addig sikerült szoptatni) ugyan ez ment. Utána hiába tértünk át a tápszerre, maradt az édes íz utáni vágya. Én úgy csináltam, hogy minden főzelékébe tettem egy pici gyümölcsöt, így szívesen ette. Elég változatosan lehet csinálni pl.: cékla-alma-krumpli-hús, spenót-banán-krumpli-hús, cukkini-alma-krumpli-hús, sütőtök-krumpli-hús, répa-krumpli-hús, gesztenye-alma-krumpli-hús, alma-banán-krumpli-hús, brokkoli-sütőtök-krumpli-hús, paradicsom-krumpli-hús. A tízórai és az uzsonna nálunk gyümölcs volt, amibe tejpépet kevertem a jobb állag és a laktatás érdekében. Az ebéd húsos főzelék a vacsora ugyan az a főzelék hús nélkül. Minden esetben utána szoptattam(tápszert adtam). 8 hónapos kora óta átalussza az éjszakát.
2011. febr. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló vagyok. Kb. egy éves kora után kezdte befogadni a sósabb ízeket, de csak 16 hónapos korára sikerült elérnem, hogy a mi kosztunkat egye turmixolás nélkül. Én elfogadtam, hogy ilyen, nem akartam megváltoztatni, szerintem nem is lehet. És erőszakoskodás nélkül is sikerült.
2011. febr. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
OFF: A Te babád legalább az édeset megeszi, az én kislányom is hét hónapos, és semmit nem fogad el, csak a cicit.
2011. febr. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!