Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon kell a segítség! Mit...

Nagyon kell a segítség! Mit csináljak, hogy elfogadja a cumisüveget? 7 hónaposom

Figyelt kérdés

Kevesebb a tejem mit amennyi kellene, a cumisüveget nem fogadja el, régebben is kellett pótolnom, akkor nem volt ezzel gond. Kb 2 hete úgy kell becselezni a cumisüveget a szájába. Tegnap este üvöltött az éhségtől, rángatta a cicim, "reklamált", de hiába próbáltam odaadni a cumisüveget.

elkeseredésemben, tejpépet adtam neki, egy nagy adagot megevett, utána kiskanállal kapott pár kanál vizet(csőrösből, és cumisüvegből sem volt hajlandó inni). Majd pillanatok alatt elaludt.


2011. febr. 18. 07:24
 1/4 krisztivan ***** válasza:
Már elég nagy hozzá hogy kanállal egyen.Ezek szerint tud is,akkor nem gondolom hogy rá kellene szoktasd a cumisüvegre.Ha péppel jól lakik akkor egyen azt estére és én a helyedben megpróbálnám rögtön pohárból itatni mert ezek szerint nagyon ügyes babád van.De ez csak az én véleményem.
2011. febr. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha nem akarja a cumisüveget, akkor miért eröltetnéd? Ennyi idösen már teljesen normális pohárból is lehet itatni, és akkor nem kell még egyszer szenvedned sem, hogy az üvegröl leszoktasd. Nekem mindegyik gyerekem már 3 hónaposan pohárból kapott teát (természetesen nem úgy, hogy öntöm a gyerekbe, hanem kortyonként adogattam), és mindegyik simán leofgadta és szerette is. Az unokám se akarta elfogadni az üveget, ezért ö is pohárból kapta a pótlást, és vele sem volt emiatt semmi baj.


Negy gyerekem meg két unokám van.

2011. febr. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tedd cicire napközben többször, és visszaáll a tejtermelésed!Csak most a te testednek is furcsa hogy a baba már nem "csak" abból eszik!


De ha ez az ötlet nem tetszik/nem válik be, akkor esetleg a szívószálas kulacsot is kipróbálhatod!Nekem sem ivott semmiből (semmilyen csőrös,mondjuk én a cumisüveget nem is próbáltam, se pohár, se semmi)Így kipróbáltam a kulacsot, és a mai napig csak abból iszik!

Brendonban lehet kapni 690-ért CANPOL kulacsot!Vagy a spáros NUBY is jó (ahhoz a DM-ben van tisztító és plussz szilikon cső 250-ért)

Egy próbát lehet megér! :)

2011. febr. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A helyedben kanállal (van egy tök jó módszer kanállal etetéshez, úgy kell a szájához rakni, hogy szopizni tudja, így gyorsabban is megy az etetés) vagy pohárból etetném, így nem is állna fel annak a veszélye, hogy cumizavara lenne és bármikor újra szopizhatna, ha visszaáll a tejtermelésed. Én csak ajánlani tudom a kanalat, jobb, mint a cumisüveg...
2011. febr. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!