Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha kapaszkodva egyedül fel...

Ha kapaszkodva egyedül fel tud állni, az miért baj?

Figyelt kérdés

6hónapos csodabébim van.

Az ágyba kapaszkodva most kezdett el totyogni, csak ugye még fiatal ehhez.

A védőnő megkért, hogy ne engedjem, de már mászik, és magától idejön ácsorogni, ha az ágyhoz nem fér hozzá megy a kiságyhoz, a polchoz...

Mit kell-lehet csinálni ilyenkor???

(egyedül ül, mászik)


2011. aug. 2. 12:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Lányom napra 6 hónaposan felült, 6 hónapos 1 hetesen felállt.

Semmit nem csináltam, miért csináltam volna bármit?

11 hónaposan indult el.

2011. aug. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A fiam is 6hónaposan kapaszkodva elindult világgá. De akkor más védőnénink volt, aki csak mosolygott egyet, meg megdicsérte a kicsit, hogy ügyes erős baba.

A mostani védőnéni pedig "tiltja", hogy felálljon, de nem mondja miért.

2011. aug. 2. 12:47
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

A védőnőd egy hülye...

Amit magától tesz a baba az jó neki. Lekötözni meg úgysem tudod.:)

2011. aug. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Legközelebb mondd azt a védőnőnekm hogy nem engeded.


Az a fontos, hogy a sorrendet betartsa és ne ugorjon át fejlődési lépéseket (tehát először másznia kell, utána pedig felállni).

2011. aug. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Akkor jó...

Hát tény, hogy elég szélkelep a védőnőnk...

2011. aug. 2. 12:51
 6/11 anonim ***** válasza:

Mondd a védőnőnek, hogy nem engeded és kész, nincs ebben semmi.

A védőnőd pusztán azt szeretné, ha előbb szabályosan kúszna-mászna a babád, utána jönne a kapaszkodva lépegetés. Ő jót akar, de te nem tudsz mit tenni.

A babád ilyen, ez van, hagyd, hadd csinálja amit akar. A védőnőnek meg kamuzz.

2011. aug. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

első

lányom csak 7,5 hónaposan mászott, vagyis előbb állt


Az fontos, hogy mászs nem maradjon ki, mert ha kimarad az későbbi dizslexiára utalhat, fejlesztő mondta.


Amúgyfiam-aki a fejlesztőhöz járt hiperaktivitás miatt- előszőr mászott, (szintén 7,5 hó) és után állt (8 hó), akkor most mi van?


A lányom hiper-hiperktív lesz???

2011. aug. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

12,48-as, ne haragudj de nem jól tudod,. a sorrend mindegy. az én lányom előbb ült, aztán mászott. két gyógytornászhoz járunk, plusz utógondozóba mivel koraszülött lett, de ilyet még senki sem mondott. a lényeg hogy a mászás vagy kúszás ne maradjon ki!

amit magától csinál a baba, hagy tegye, lefogni úgy sem lehet.

2011. aug. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Még nem töltötte be a 6hónapos kort a kicsi amikor kúszni mászni kezdett, és egy hete állt fel először. Tehát hiába akar jót a védőnéni, ha nem maradt ki semmi eddig.

Egész nap a térdét koptatja:D Nagyon gyors.


Hogy hiperaktív lesz e az a baba aki előbb áll és később mászik nem tudom, tény a fiammal szenvedtem, mert ő addig gurult vagy üvöltött amíg nem állhatott, most meg egy égedelem eleven 25hónapos...

2011. aug. 2. 13:03
 10/11 anonim ***** válasza:
Örülj neki,hogy ilyen ügyes babád van és ne csinálj semmit.Ő egy hamarabb fejlődő baba. :) A védőnőd pedig bebizonyította,hogy egy hülye,ne is foglalkozz vele.
2011. aug. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!