Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le fog maradni a babám a...

Le fog maradni a babám a fejlődésben, ha nem fektetem hasra?

Figyelt kérdés
azt olvastam, hogy hason fekve jobban és hamarabb emelik a babák a fejüket ami lényeges a fejlődésük szempontjából, de az én babám utál hason feküdni. el lesz maradva emiatt?
2011. febr. 18. 13:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam is utál hason lenni, fél perc és üvölt...

Próbáld meg naponta többször egy kicsit hasra tenni,

2011. febr. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is próbáld többször hasra tenni és felkelteni az érdeklődését valamivel, pl. játékokat tenni elé, mellé feküdni vagy elé, és énekelni neki, stb.

Ha nincs hason akkor effektíve nem igazán van olyan testhelyzet amiben próbálgathat bizonyos izomcsoportokat mozgatni, fejleszteni. A forgást és kúszást is majd idővel ugyebár hasról kezdené. Mindenesetre siettetni nem kell semmivel, csak próbálgasd minél többször hasra tenni és szórakoztatni hogy találjon benne valami vonzót, ne csak sírjon úgy :)

2011. febr. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez nálunk is így van.Utálja a kislányom, üvölt a hason fekvéstől.Ennek ellenére a mellkasát teljesen időben tanulta meg kinyomni hason, és időben kezdte el emelni a fejét.Nálunk az is segített, hogy cumit tettem a szájába, úgy elaludt, és hason ébredt.Most már nem tudom ezt megcsinálni, mert le sem teszi a fejét.Az izmai erősödnek úgy is, ha nincs hason.Viszont én érzek egy kis hátrányt ebből.Most lesz 5 hónapos, és esze ágában nincs hasról hátra fordulni.Én meg ezen idegesítem magam.(Most tettem fel kérdést nemrég)Fél éves koráig mindkét irányban gurulnia kell.Én nem nevezném lemaradásnak, mert sok másban ügyesebb, mint az átlag.De tény, hogy ha nincs hason, ezeket később tanulja meg.
2011. febr. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Majd ha magától hasra fordul, nem fogja utálni, addig nem kell nagyon erőltetni.

Napont 5-10 perc bőven elég.

Enyémek is utálták, amíg maguktól hasra nem fordultak (4 ill 3 hónaposan)

2011. febr. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ahogy az elottem szolok irtak, nem kell nagyon eroltetni, de azert minden nap probald hasra tenni, ameddig turi. Nalunk is ez volt. Aztan, mikor megtanult atfordulni, akkor meg szinte csak hason jatszott. :-)
2011. febr. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Bocsi az offért, mennyi idős kortól kell hasra fektetni? Kedden lesz 4 hetes a babám.
2011. febr. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A mi babánk is utálta a hason fekvést.Én nem is erőltettem.Most 9 hónapos és mindent tud amit egy ilyen korú babának tudnia kell.Azóta hogy elkezdett forgolódni azóta elvan hason is.Nem hiszem hogy aggódnod kellene emiatt.
2011. febr. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bernadtettnek! Minél korábban annál jobb. Nekem nem mondta senki 6 hónapos koráig.:( A következő babánál korán elkezdem és többet fogom ringatni is. Az én babám is utált hason lenni, de miután néhányszor játszadozva"kényszerítettem", 2 hét alatt megszerette, elkezdett forogni és kúszni.
2011. febr. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Köszönöm, még ma elkezdem akkor. :)
2011. febr. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!