Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet adni 5 hónapos babának...

Lehet adni 5 hónapos babának hársfateát, ha megfázott? Azt hallottam lehet adni gyenge főzetet, igaz ez?

Figyelt kérdés
2009. febr. 13. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Èn pedig úgy tudom,hogy babá´nak hársfa teát nem szabad kapnia.Èn nem is mertem adni a la´nyomnak.Keres rá az interneten.
2009. febr. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A csipketea kellemes ízű, üdítő, szomjoltó, C-vitamin-tartalmú, székletlazító hatású.

A mentatea üdítő, szomjoltó, emésztést segítő és görcsoldó hatású.

A hársfatea izzasztó, köhögéscsillapító, kellemes mézízű, a kicsik is kedvelik.

A bodza virága és érett bogyója jó láz- és köhögéscsillapító.

A fekete és a zöld tea kellemes ízű, szomjoltó. De élénkítő hatása miatt csecsemőnek ne adjuk, nagyobb gyermek is csak mértékkel fogyaszthatja.

A leforrázott tealevelet ne hagyjuk hosszabb ideig ázni, mert a kioldódó csersav gyomorpanaszokat és székrekedést okozhat, és a tea is lúgos ízt kap.


A csecsemő és gyermek teakeverék olyan gyógyászati készítmény, amely emésztést segítő, görcsoldó és nyugtató hatású gyógynövények keverékből áll.

Most néztem meg.ezekszerint hatsz a babádnak..

Jobbulást.

2009. febr. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a védőnő javasolta, már az első hetekben. Gyógyszertárban vegyél, ne házi szárítottat, és ne is egyéb boltban kaphatót, így a minősége is kifogástalan lesz. Hozzátenném, hogy a hársfa fellevele sok csersavat tartalmaz, ami nem tesz túl jót, és ha jól tudom ez is benne van a teában. Gondolom most csak növeltem a zűrzavart, de teljes választ akartam adni, illetve szívesen venném, ha valaki a válaszomat elolvasva esetleg reagálna a kétségeimre-így én is nyugodtabban adnám.
2009. febr. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!