Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek vannak "nehezebb...

Szerintetek vannak "nehezebb esetű babák", akik mellett az anyának tényleg semmire sincs ideje, vagy csak az anya lustább, elhanyagoltabb?

Figyelt kérdés

Én az utóbbi voltam, emlékszem, a babám 1 éves koráig még fésülködni is luxus volt, vagy ebédelni is úgy ettem, hogy fél kézzel ettem, a másikkal csörgőztem.

De sok ismerősömet meg látom, hogy a gyerek 5-6 hónapos, és smink meg minden....


2011. febr. 19. 08:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Biztos vannak. Tulajdonképpen belegondolva én meg a másik táborba tartozom, amiért hálát adok odafent kaporszakállúnak...

Még nem volt 6 hetes, mikor először átaludta az éjszakát, nem igényelte, hogy állandóan ölben legyen - jó, persze volt egy kis hasfájás a kezdetekkor, de azon lehetett segíteni -, nem volt szeparációs szorongás, stb.

Szóval nekem úgymond könnyebb volt vele, míg más anyukának a babájával nehezebb.

2011. febr. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Nálunk se volt, gond. Szerencsére nem igényli a kislányom h állandóan vele foglalkozzam. Szépen eljátszik, elmolyol, mesét néz egyedül is. Mindent meg tudok csinálni mellette. Még sminkelni is. :) A kozmetikushoz pl. együtt járunk, ő ül az ölemben még engem csinálnak. Vagy éppen valakivel elvan. 7,5hós kislány
2011. febr. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
11%
Ja, h válaszoljak. Bizony vannak babák akiktől még pisilni se tud elmenni az anyuka... Ismerek én is ilyet, sajna. Szerintem szoktatás kérdése az egész...
2011. febr. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

gyakran másfél óránként kel éjszaka, hát persze hogy nem vagyok olyan fitt mint akinek átalussza az éjszakát. Nem értem miért lenne az alvás szoktatás kérdése, ilyennek született, majd kinövi és akkor jól fog aludni.

Amúgy időm lenne pl amikor napközben alszik, de van hogy nekem is le kell feküdni, mert egyszerűen alig vonszolom magam a kialvatlanságtól.

2011. febr. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Az első két gyerekem mellett semmi gondom nem volt..


Viszont a harmadik.... na, ő egy ilyen típus.


Nem lehet magára hagyni, folyton mászik, rámol, mosogatógépből kiszórta a porcelántányért,késeket tapogat, függönyt tép, kitárja a fagyaztó ajtaját stb.


Nagyon,de nagyon eleven,általában megmosolyognak, ha mesélem, miket csinál, aztán aki eltölt nálunk egy két órát, együttérzően mondja nekem: Hááát, nem unatkozol, az biztos... :-))


S míg az első kettő értette a tiltást, hogy nem szabad, ő tojik rá :-)


Szóval, gyerekfüggő a dolog.

2011. febr. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
szerintem meg nem szoktatás kérdése. Főleg az első hónapokban nem. Szerintem a babák természetétől függ. Mi sem vagyunk egyformák. Vannak nyugodtabb és izgágább idegesebb emberek. Szerintem a babáknál is így van. Aztán mikor már kb féléves elmúlik a baba, onnantól megkezdődnek a kis játszmái, de még ez sem igaz minden babára. Sógornőm két gyermeke gyökeres ellentéte természetben, viselkedésben a másiknak, pedig egy család, egy szoktatás. Az egyik elejétől kezdve eszik-alszik, önálló, játszik, a másik meg születésétől fogva nem akart aludni, hurcolták, sírt, gyötrelem. Ja és az utóbbi az első gyerek. Az én babám középúton van, ha olyan napja van, szinte nem is kell vele foglalkozni, úgy elvan egyedül, ha olyan napja van, meg szinte le se tudom tenni. A fene tudja mitől van. Nekem sincs két egyforma napom. Ja, és 6,5 hós.
2011. febr. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Ja, persze, szoktatás:) Ilyet mindig azok írnak, akiknek nem volt egy örökmozgó, soha el nem fáradó gyerekük:) A partvonalról könnyű okosnak lenni:)


A fiam mellett szinte semmit nem lehet csinálni, mert jön és segít. Ami nem baj, csak egyszerűen nem haladok sehová:) Kérdezném okoskatörp kisasszonyt, hogy mire kellene szoktatnom? Hogy ne segítsen? Na persze...


Mindenesetre olyankor, amikor alszik, mindent el tudok intézni, és ha segít akkor a maradékot is befejezem pár óra alatt:)

Lehet lusta vagyok, de inkább azt mondanám, hogy elfoglalt:)

A fiam számára az egyedül játszok azt jelenti, hogy mindent szétpakol, megvizsgálja mivel szeretne játszani, és azzal játszik.

így nálunk folyamatosan kupi van, egyszerűen nem éri meg állandóan pakolni:)


Smink: nem érdemes, mert a fiam azonnal megvizsgálja az arcomat - utána kezdhetem előlről. Így csak akkor sminkelek, ha készülünk valahová, csak úgy itthonra, vagy játszóra, bevásárolni nem.

Akkor lehet erről is le kellene szoktatnom? Hogy vizsgáljon meg mindent ami érdekli? Lehet. De inkáább hagyom felfedezni:)

2011. febr. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

van bizony. ne törődj azzal, aki okoskodik a szoktatással. ezeket a babákat is lehet szoktatni, de csak később. ha előbb kezded mint ahogy vevő rá, csak magadat és őt szívatod meg vele. vannak akik elvannak órákat magukban, meg vannak akik nem. ez alapkarakter kérdése, és az nem nevelés, hanem genetika kérdése. az enyém is ilyen típus (volt), én kb. 15 hónaposan kezdtem el türelemre nevelni, akkor láttam elérkezettnek az időt. most lehet mondani, hogy jaj az későn van, meg az elejétől kell kezdeni...hát én az elején az érzelmi nevelésére fektettem nagy súlyt, ha kellettem neki, és az sokszor volt, akkor mindig ott voltam, keltem hozzá éjjel, cipeltem nappal...hallgattam is, hogy majd így úgy elrontom. most a helyezt az, hogy bár 2 éves múlt 2 hnappal, és a dackorszakban járunk, és eléggé akaratos a kisasszony, mégis, nyomokban sem olyan nehéz vele, mint más 2 évessel, általában nem rosszalkodik direkt, pontosan tudja, mit szabad és mit nem, a hisztik inkább olyanból vannak hogy nem akar jönni öltözni, meg pelenkázni, de ezek is ritkák már, alapvetően nagyon jól lehet vele alkudozni (22 és 24 hónapos kora körül volt egy durva szakasz amikor nem lehetett). emellett nagyon jó humorú, empatikus kislány lett az én állandóan nyűglődő, idegenektől irtózó kicsimből. őmellette, igaz, nem lehetett sminkelni 5 hósan, örültem, ha pisilni tudtam, de úgy látom, megérte, hogy türelmes voltam és sosem hagytam sírni ha baja volt(úgymond nem szoktattam). :)

ha a 2. babám akivel most terhes vagyok is ilyen lesz, vele mindent pont ugyanígy fogok csinálni.

2011. febr. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

petrezselyem katalinnak:

te szoktattad a kislányodat, hogy elüljön az öledben a kozmetikusnál? kérdésem lenne, mit csináltál, ha fél perc után elkezdett fészkelődni, majd üvölteni, kászálódni le az öledből? hogy szoktattad? hogy dolgozott olyankor raktad a kozmetikus?

csak azért kérdezem, mert az enyém 7 hónaposan ugyan nem maradt meg az ölemben semeddig, ha csak üldögéltem volna.

utolsó voltam.

2011. febr. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Jelen:-)A fiam is ilyen volt, pláne míg meg nem talunlt járni, azóta jobb már, és jobban lefoglalja magát.
2011. febr. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!