Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan változtak baráti...

Hogyan változtak baráti kapcsolataid miután anya lettél?

Figyelt kérdés
2011. szept. 28. 15:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

A gyermektelen barátnőm le sem sz*r :(


Vannak kisgyerekes barátaink, de az sosem lesz olyan, mint a gyerekkori barátság...

2011. szept. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

hát jah..szülsz egy gyereket aztán kitörölnek a fejükből...mindenki a munkahelyén barátkozik tovább...

a munkahelyes barátaid is szép lassan elfelejtenek...

2011. szept. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Akinek nincs gyereke, vagy már nem kicsi, azok lemorzsolódtak.

Az újak a hasonló korú gyerkőcök szüleiből állnak össze, de ezek nem annyira barátságok, inkább a gyerekek a közös vonal.

Közülük sem mindenki, mert ahogy nőnek, és nyilvánulnak meg az eltérő nevelési elvek, úgy a kapcsolat lazul, majd meg is szűnik. (Hiszen alapvető kérdésekben nem értünk egyet.)

Ha a gyerekek felnőnek és nyanya leszek, gondolom, ismét új barátságokra teszek szert, amik mondjuk az utazásról kirándulásokról szólnak. Remélem, arról, és nem a fiatalok kibeszéléséről. hehe.

2011. szept. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

A régi barátnőim megmaradtak (összesen négyen vagyunk), csak sajnos elég ritkán tudunk találkozni. De általában hetente egyszer összeülünk. Csak sajnos nem mindig jutok el.

A terhességem alatt két nagyon jó barátnőre tettem szert. Egyikükkel a cukorterheléses vizsgálaton barátkoztam össze, a másikuk általánosban osztálytársam volt, és amikor kiderült, hogy ő is babát vár, akkor újra elkezdtünk beszélgetni. Velük gyakrabban járok össze, és nem érzem kellemetlenül magam, ha folyton a babámról beszélek. :)

2011. szept. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Utolsó, jót nevettem a szövegeden! :))) Tuti nagyon cuki nyanyák leszünk! :))) A kérdésre válaszolva, furcsa módon nekem újra feltűntek a régi barátaim most, a kolléganőket meg le sem lehetne rázni, folyton jönnek az új pletyiért. :) Mindez valószínűleg annak is köszönhető, hogy 3 hónappal hamarabb jött "csodababám" van, és 12 éve szültem utoljára, szóval éppen én voltam az, aki eddig munkába temetkezett...
2011. szept. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
16.16-os vagyok Közben az utolsó utolsó előtti lett...:)
2011. szept. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

sehogy,ugyanazzal a négy emberrel járunk össze a férjemmel heti szinten,akikkel előtte...Sőt az ő ismerőseik által még bővült is a társaság pár emberrel.

Szerencsések vagyunk,ez talán annak köszönhető,hogy lassan ezek a párok is tervezik a gyerekvállalást..

2011. szept. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
egy barátnőm megmaradt, a többi elfelejtett és én sem keresem őket mert nincs miről beszélni. újak, amint a többiek is irták, olyanok akiknek hasonló korú gyereke van.
2011. szept. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

egyetértek. Nekem szerencsére megmaradt 2 nagyon jó barátnőm, de sajnos a gyerekek és a távolság miatt ritkán találkozunk, de azért rendületlenül megszervezzük 3 havonta hogy sikerüljön.

egyébként meg ilyen "haveri" kapcsolatok vannak valóban környező kisgyerekes anyukákkal egy darabig...

mert igen ahogy írta is egy előttem szóló, különböző nevelési elveiket nehéz tolerálni így elmaradoznak.

Majd jön a munkahely ha visszamegyünk dolgozni (nekem ez egy év múlva lesz) és akkor az ottani kapcsolatok lesznek szorosabbak de azért barátságnak nem nevezném...

2011. szept. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Sajnos a gyerekkori barátnőm "lemorzsolódott". Párom barátai nem szerettek engem, nem örültek, hogy jön a baba, így ők sem maradtak meg. Viszont 3 régi osztálytársammal is tartjuk már a kapcsolatot, mind anyukák vagyunk, közülük 1-gyel minden héten találkozunk, a gyerekek közt majdnem napra pontosan 1 év van, ők is nagyon szeretik egymást, jól elvannak, pedig az én fiam csak 3,5 hónapos.
2011. szept. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!