Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szerettessem meg vele...

Hogyan szerettessem meg vele az ivást? Hogyan vegyem rá, hogy többet igyon?

Figyelt kérdés
10 hónapos kisfiamat szinte lehetetlen megitatni, se cumisüvegből (2féle) se itatóspohárból, se pohárból nem hajlandó 50-60 ml-nél több folyadékot elfogadni egy nap. Eddig szopizott naponta 2x, de nincs több tejem, tápszert kap, próbálom még szoptatni, de semmi. Mit csináljak, ha nem akar inni? Próbáltam már többféle babateát, ízesítettet, meg natúrt, gyümölcsleveket, frissen facsartat is, vizet, kubut...mindet megkóstolja, de nem iszsik lényeges mennyiséget, és aggódom, nehogy kiszáradjon most, hogy nem szpoik...
2009. febr. 13. 16:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Evés előtt próbálj adni neki inni, amikor éhes, akkor mindent el fog fogadni...szerintem...
2009. febr. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a most 11hós kisfiammal vagyok így, szinte a kezdetektől fogva.

Van, amikor megiszik 1deci babaitalt, vagy sima vizet, csőrös pohárból. De van, hogy nem hajlandó semmit inni. Van, amikor pohárból iszik. És van,hogy kiskanállal adom neki a vizet. Mert inkább vízpárti... Teát abszolút nem iszik, nem szereti. Nekünk a napi tápszer adag 500-600ml közt mozog, főzelék, joghurt, tejpép vagy gyümölcs a többi.De sajna mostanság a leturmixolt gyümiket se eszi, inkább harapja, de hát 2 foggal nem merem nagyon haraptatni és úgy etetni.

Én azt figyeltem meg, hogyha autóval megyünk valahova, ott elég sokat hajlandó inni.Nem értem miért, de tény, hogy akkor 1 nap alatt megiszik 2 deci folyadékot is. Na, de minden nap nem autózunk, főleg nem azért, hogy igyon...


Kiszáradástól akkor kell tartani, hogyha hány vagy hasmenése van. Mert olyankor muszáj inni, ha máshogynem kiskanalanként!



Unokahúgom egy ellenpélda. Ő annyit ivott babaként, hogy a dokinő már rájuk szólt. Napi 1liter tea volt az alapadag, és akkor még arra ment a viz, gyümölcslé, tejféle.


A köztes utat jó lenne megtalálni,de nekünk nehéz. Mikor milyen kedve van :S

Az biztos, ha inna, akkor sem adnám neki a cumisüveget, vagy csőröspoharat, hogy egész nap azzal mászkáljon és az lógjon a szájából.

2009. febr. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is ilyen.Nyáron a nagy melegben is csak 1-1,5 dl vizet fogadott el egész nap.Én már nem kínzom vele,mert ha egyszerre többet nem akar inni úgy sem fog.Naponta 10-20 alkalommal megkínálom és a sok kis korttyal elfogy 1 kis cumisüveg víz.Nálunk már ez is haladás:)
2009. febr. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!