Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 13 hónapos babát, hogyan...

Egy 13 hónapos babát, hogyan lehetne önálló alvásra szoktatni?

Figyelt kérdés

Cicin alszik el, anélkül nem tudom elaltatni. Sajnos ezt én rontottam el, mert hagytam, de mindig azt tanácsolták, hogy majd úgyis kinövi. Na jó de mikor?? Egyre nehezebb vele, éjszaka szinte óránként felsír és nehéz megnyugtatni, elég sűrűn újra szopi a vége, most már szinte minden nap, eddig csak hébe-hóba volt, de már nem birok vele.

Elolvastam az Aludj jól gyermekem és a Suttogó mindent megold könyveket. Nos jó mindkettő, bár nekem a suttogó jobban tetszik, mert nehezen bírnám ki, hogy sír a kicsi és ne vegyem fel, ne érjek hozzá. Ma kipróbáltam és nem hagytam cicin aludni, kapott egy kispárnát, szépen mindent elmagyaráztam neki, hogy mi miért történik és megtanítom elaludni egyedül. Eleinte kinevetett, azt hitte játszunk, már majdnem feladtam, nevetett rajtam, gagyarászott, amint leért az ágyba, már fel is állt, nem érkeztem még betakarni sem. Végül már sírás is lett, kb 1,15 órába telt, de most alszik már egy fél órája.

Szerintetek sikerülni fog? Baj ha megpuszilgatom közben ahogy visszafektetem?

Még egy dolog: én vele alszom, apuka nincs velünk, de én a kicsivel egy szobában alszok. Esténként kb 10-11 körül megyek be aludni hozzá és szeretek még kicsit tévézni. Baj ha bekapcsolom a tévét, akkor kezdhetek mindent elölről?

És nappal is ezt kell tennem, vagyis az a baj, hogy ő ebéd után már olyan fáradt, hogy 5 perc szopi és alszik, nem tudom hogy csináljam, ez nagyon rövid idő.

Köszönöm a válaszokat.


2009. febr. 13. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
nem vagyok egy rutinos (nálunk nincs ilyen gond lekopogom) de esetleg próbálhatnád minden nap kevesebbet cicizni hagyni. 10 perc aztán csak 5 aztán épphogy alig. Vagy cumi? azt nem fogadja el?
2009. febr. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem sajnos nem cumizik, vagyis mostanában nem próbáltam, de kb 8 hónaposan is nagyon elutasította, gondolom, nem fogom tudni már rászoktatni.

Hogy érted, hogy kevesebb cicizés? Megszoptatom és egyszer csak leteszem aludni? Végül nem fog cicizni?

2009. febr. 13. 22:05
 3/4 anonim ***** válasza:
ugy gondoltam hogy este eszik valamit nem? a cicin kivül vagy nem? szóval kaja és utána mindig kevesebb cicizés.
2009. febr. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Kb mintha magamat látnám csak nekem 7hónapos a babám és annyi különbséggel,hogy nappal nem akar csak velem aludni.Az este nálunk is ennyire szörnyű volt egészen addig amíg egyszer anyukámhoz át nem mentünk aludni egy pár napig.Új hely,új minden akkor 10percenként cici,nekem már folyt a könnyem úgy szétrágta és akkor azt mondtam elég.Nem adtam neki-anyu mint kitartó segítség mondta ezt így kell...3.5óra múlva aludt el,az utolsó 1órában már játszott,túlpörgött,de elaludt.Az ágyában simogattam ,dúdoltam,de már akkor nagyon fáradtak voltunk ő is mi is.Utána 4napig mint egy kis angyal aludt hajnalig majd egyszer evett vés alvás,aztán mint akit elvágtak újra,de cicit azóta csak nagyon ritkán kap!23ór a körül,bár igaz én sokszor magam mellé veszem és együtt alszunk.én este már csak folyadékot adok neki,vizet.szokja meg ha szomjas igyon vizet. A tea pörgeti,nem hittem el de egyik nap csak teát adtam neki,semmit nem aludt nappal-totál kész voltam tőle már.Szóval sztem csak így megy.Adj neki vizet-langyosat,és tedd vissza.A tv nem biztos,hogy jó ötlet,mert ha egyébként is rossz alvó márpedig az,mert sokszor felkel,akkor zavarja a fény.Az enyémet tuti felköltené.Vidd ki a tvt valahová-konyha stb ha tudod,vagy egy kicsit szerezz be...megoldás lehet.Sztem csak kitartással fog menni és legyél határozott!én is ezt próbálom,bár nincs szívem siratni az tény.
2009. febr. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!